Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 154 centivel és 39-40kg-mal...

154 centivel és 39-40kg-mal szerintetek tényleg nagyon vékony vagyok..? Emiatt van akárkinek oka arra, hogy anorexiásnak nézzen? Kéne híznom?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem, mert amikor kórházban voltam akkor azt írták a zárójelentésemre, hogy anorexia gyanús vagyok, ezért pszichiátriára akarnak zárni. Tényleg ilyen durva hogy nem tudok hízni?


Az a baj, hogy én szeretnék csak nem tudok, pedig elég sokat szoktam enni..így még bizonyítani sem tudom, hogy de én igenis szeretnék hízni (nem dagadt akarok lenni, hanem kb. 42-45 kilós, a fölé már nem igazán szeretnék menni..)


Meg még abból képzelném el hogy annak nézzenek, hogy nem merek mások előtt enni..igazából nem tudom miért.

De ezt nem is tudhatnák, mert nem is mondtam senkinek eddig..


Meg nem vagyok az a hízékony típus sem. Nyár óta azért sikerült híznom 5-6kg-ot, azóta csak ingadozik a súlyom 38 és 40kg között


Most mértem magam és 40.7 kilót mutatott a mérlegem. Szerintem azért nem is olyan vészes a testsúlyom, nem gondolom magam anorexiásnak. :/



2021. jan. 27. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2021. jan. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
juj nagyon vékony vagy és nagyon alacsony uwu egyél sokat nehogy bezárjanak a pszichiátriára mert túl kawaii vagy 40 kilóval
2021. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Az anorexia egy mentális betegség.

Mivel te magad mondtad, hogy normálisan eszel, sőt kifejezetten vékonynak tartod magad, ami igaz is, NEM lehetsz anorexiás, emiatt pedig nem zárhatnak pszichiátriára.

Viszont ha ennyire sovány vagy minden ellenére, könnyen meglehet, hogy egészségügyi/anyagcsere betegséged vagy intoleranciád van.

Nem vagy véletlenül gluténérzékeny?

2021. jan. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
#3 vegre, valaki korrektul leirta 🙌 Ezt a tenyt kellene sokak fejebe kalapaccsal beleverni...
2021. jan. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy sovány, ha nem érzed magad rosszul a bőrödben. A tested tudja, hogy mi a jó, mi a rossz. Ha te nem vagy éhes, nem szédülsz, akkor örülj annak, hogy vékony vagy, és jól érzed magad úgy.
2021. jan. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Metionin ***** válasza:
100%
154 centihez ez is teljesen jó. Én 10 centivel vagyok magasabb és 45 kilóval köszönöm, jól vagyok. A kórházban is jobb lett volna ha inkább javasolnak egy dietetikust vagy hasonlót, ciki hogy pont ott nem tudják hogy mi az anorexia.
2021. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Noren1989 ***** válasza:
93%

Szerintem is normàlis testsúly ez, csak pöttöm vagy.


Egyél, amennyit jólesik.

Ha hízni akarsz, izmot pakolni a legegyszerűbb.

2021. jan. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%

Anorexiás nem vagy (már ha nekünk itt arc nélkül nem hazudsz ugye). De a pszichiátria jó javaslat részükről, mert más mentális eredetű táplálkozási problémád biztosan van, ha nem eszel mások előtt.

Az orvosok meg csak azt látták, hogy nem eszel, de nem mondtad el buta módon, hogy "csak" mások előtt nem eszel, így jogosan merült fel ez az iránydiagnózis.

Szerintem egy alapos belső kivizsgálás kell, nehogy szervi eredetű gondod legyen, de mellette a pszichiátriai kezelés is abszolút indokolt. Gondolom így egész nap nem eszel pl. suliban se, nem csoda, ha nem hízol/fejlődsz. Ez a testtömeg viszont az egészséges testi működéshez sem elég, tönkreteszed magad. Gondolom lány vagy, így még a hormonháztartásod is garantáltan tönkreteszed és nem hogy gyermeked nem lehet majd (ha egyszer szeretnél), de életed végéig nyögni fogod a következményeket.

Kezeltesd ki, a magad érdekében.

2021. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

160 centimhez 38 kg vagyok.

Egy anorexiás lány,akit most kórházban kezelnek.

Semmiképp ne hagyd abba az evést. Jól fog állni, ha gyarapodsz egy kicsit.


Én nem tartom magamat soványnak, de ne rám hallgass, mert nagyon beteg vagyok.

2021. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az igazi anorexiások ritkán szokták bevallani, hogy azok, sokszor az orvosok nem gondolnak rá, ezért csak túl későn derül ki. Nézd el nekik, hogy esetedben tévedtek. Világosan mondd meg, hogy látod, hogy sovány vagy, szeretnél is hízni egy kicsit, ennyi.
2021. jan. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!