Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miat volt regebben egy csomo...

Miat volt regebben egy csomo felig beragasztott szemu gyerek? Valami celja volt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 00:00
 1/6 A kérdező kommentje:
*Mi miatt
2010. aug. 23. 00:03
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szemtengelye kicsit ferdült volt mint az egészséges társaiké. ezért leragasztották neki h ne romoljon a helyzet.
2010. aug. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ok koszi csak mindig furcsaltam de most mar nemlatni ilyet :S
2010. aug. 23. 01:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap olvastam erről egy cikket. Kiskoromban sosem tudtam miért van egyes gyerekeknek leragasztva a szeme.

Ráadásul volt olyan, akinek hol az egyik, hol a másik :DDD


Azt olvastam, hogy ezzel rákényszerítik a szemet arra, hogy jobban használja az illető és ezáltal megerősödik és még kis korban javítható vele a látás. Illetve ki lehet küszöbölni egyes kis problémákat így.


Biztos van ilyen még ma is, mondjuk már én sem látok ilyesmit. Lehet van már mindenféle eljárás, amivel ki tudják ezt váltani.

Habár pont olvastam, hogy vannak mindenféle díszes szemtakarók is, fiúknak-lányoknak, matricával stb. Akkor biztos "divatban van" még.

2010. aug. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Megvan a cikk:

[link]

Az eleje kicsit más, de olvasd tovább mert szépen leír mindent.

2010. aug. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az én húgomnak is volt ilyenje régen, neki amiatt,hogy egyik szeme erősebb volt (tehát azzal jobban látott),míg a másik gyenge volt. Úgyhogy ezért az erősebbet leragasztották,hogy a gyengébb rá legyen kényszerítve,hogy azzal nézzen,tehát az erősödjön, fejlődjön
2010. aug. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!