Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan szőrtelenítsek? Több lent.

Hogyan szőrtelenítsek? Több lent.

Figyelt kérdés

18 éves (lány) vagyok és a szőrtelenítés egy elég kellemetlen téma nálam. Eleinte mindenütt borotválkoztam, de a lábamon és a káromon már az epilátort alkalmazom inkább, mert bár időigényes, de nem nő olyan hamar vissza a szőr és nem is olyan erős. Viszont folyamatosan benő a felső hámréteg alá, és begyullad, kisollóval kell kipiszkálnom, ami csak ront a helyzeten. Vettem rá a rossmannban egy borotválkozás utána krémet, de nem az igazi. Néha ugyanúgy benő.

Illetve az intim részeknél is borotvát alkalmazok (az epilátor csak lábra van), viszont mindig kipattogzok és szinte az egész fanszőrzetem begyullad, kis pattanás szerűek lesznek és ki kell nyomnom őket, ami miatt még jobban fáj utána. És mivel nekem minden heg csak sok idő elteltével tűnik el, ezek sem igazán láthatatlanok. Mit tegyek? Van erre valami krém? Vagy az intim részekkel inkább menjek kozmetikushoz? Hosszútávon beválik?


Olvastam a közelemben egy lézeres kezelésről, de az intim területeket nem említi. Azt nem szokták lézerrel kezelni? Vagy nagyon veszélyes?


Nagyon megköszönném a segítségeket, mert fontos számomra és rettentő kellemetlen így a barátom előtt, hiába nem látott még teljes valómban. Mert valószínűleg fog és nem akarom, hogy gusztustalannak tartson. :(



2021. júl. 31. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Érzékeny a bőröd nagyon. Ha ennyire rossz, én a helyedben nem szőrtelenítenék, főleg nem intim helyen, mert az ilyen begyulladásos, szőrbenövős történet az szerintem rosszabbul néz ki, mintha szőrös lenne. Sokan küzdenek ilyen miatt, de ha meghagyják, akkor nincs probléma. Ha meg ezt a párod nem fogadja el, akkor nem ő az igazi.
2021. aug. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha kozmetikus gyantázná az sem lenne hatékonyabb? Nem akarom hagyni szőrtelenítésre nélkül, mert számomra kellemetlen :/
2021. aug. 1. 06:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az a baj, hogy nem hámlasztasz.

[link]

2021. aug. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Megpróbálhatod a kozmetikust, de vannak akiknek olyan erős a szőrzete/érzékeny a bőre (pl. nekem) hogy a gyantázást követően is begyullad.

Természetesen lehet lézerezni, kb 150 eFt a teljes kezelés (csak az intim).

Én IPL gép mellett döntöttem (philips lumea advanced) és égből jövő fényként ragyogott rám a megváltás. A fekete kefe szőröm lényegében eltűnt.

Ha sokallod az árát, akkor annyi könnyítés lehet, hogy közösen veszitek, csak 2 hetente egyszer kell használni, úgyhogy bőven belefér az időbe átadni. A gép higiénikus, megtörlöd alkoholos kendővel és kész. Mi is hárman használjuk, két lányom és én.


Világos szőrrel sajnos semmit sem csinál, ez esetben marad a kozmetikus és a gyanta.

2021. aug. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
25%

Érdekes ez, sokan panaszkodnak arra hogy benőll a szőr meg kipattogzik.

Rendszeresen régóta epilálom az egész testem, de soha ilyen gondom nem volt.

F.

2021. aug. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!