Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a köröm reszelése (mattítása) helyett felkenni egy átlátszó lakkot és azt reszelni, majd erre építeni a géllakkot, műkörmöt?

Figyelt kérdés
Láttam egy-két helyen, hogy valakik így csinálják. Gondolom a tartóssága nem lesz annyira hosszú, viszont cserébe nem is roncsolja egyáltalán a natúr körmöt. Egyelőre csak simán lakkozni szoktam a körmömet, mert nem szeretném, hogy károsodjon, natúran csúnya legyen, most szép hosszúra meg tudnak nőni, ráadásul kifejezetten gyorsan nőnek, szeretném, hogy ez így is maradjon. Szóval engem az nem zavar, ha nem lesz hetekig tartós, csak 5-7 napig, ha viszont egészségesek maradnak a körmeim. Szerintetek az alaplakk reszelésével ez működhet? Illetve mi a véleményetek a felragasztható műkörmökről?

2021. okt. 20. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A géllak és köröm építése nem roncsolja a körmöt ha jó szakember csinálja .
2021. okt. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de nem szeretném mattítani a körmeimet, szeretném, hogy szépek maradjanak.
2021. okt. 21. 15:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor maradj a sima a körömlaknál . Ha géllakot akarsz akkor a kell a mattítás .
2021. okt. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a "mattítás"? Sehol nem hallottam még így, pedig 10+ éves tapasztalatom van. De gondolom a bolyhosításra gondoltok. Nem az a lényeg, hogy fényes vagy matt-e a felület, hanem hogy ne legyen egységes, hanem azért bolyhozunk, hogy a lakknak legyen mibe "beleragadnia". És így beleköt a saját körmünkbe, tehát nem fog elválni tőle.


A köröm egyébként egy elhalt, élettelen "részünk", ami ráadásul le is nő, szóval nem ártasz vele magadnak vagy az egészségednek, ha a felületét kezeled. Ezért nem káros a körömlakk sem. Ami miatt károsnak mondhatják egyesek, az inkább az, hogy az erős lemosók a bőröddel érintkeznek. Vagy gél-lakk esetében az uv-fény már veszélyes lehet, illetve a túlreszelés okozhat még károkat. Kérdés, hogy mindig van-e valami a körmeiden, vagy csak néha? És a lényeg a tartósság legyen, akarod-e 3 hétig viselni ugyanazt a színt, vagy inkább 3 naponta újrakened?

2021. okt. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!