Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fül tágítás.Hogyan kezdjek hozzá?

Fül tágítás.Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

már elolvastam egy pár oldalt a témával kapcsolatban,de a leírtak annyira különböznek,hogy nem tudtam mérlegelni.

így van néhány megmaradt kérdés a fejemben.

1:mennyi időnek kell eltelnie? a leggyakoribb amit írtak,az a két hét volt,de valahol az egy hónapot tartották megfelelőnek.

2:2 mm-enként,vagy csak 1 mm-enként érdemes haladni?ha várok 2 hetet minden váltásnál,akkor haladhatok 2 mm-enként?

minden választ köszönök.



2022. jan. 16. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Elsőnek 1-10mm közöttig lehet szúratni/vágatni. Függetlenül attól, hogy van-e a cimpáidon lyuk van nincs.

Ha már van, akkor lehet haladni lépésenként.

2mm az első méret, utána 3-4-5-5-7-8-9-10mm méreteket tudsz venni.

Lehet tágítani csigával (folytonos tágítás), lehet tüskével (lépcsőzetes), lehet fülsúllyal. A frissen szúrt füllyuk kb 3-4 hét alatt gyógyul meg annyira, hogy egy mérettel feljebb lehessen menni, de fontos megérteni, hogy ez nagyon egyedi és nagyon sok dologtól függ.

A 3 hét/méret egy saccra optimális tágítási ritmus, de fontos, hogy amikor a következő méretre tágítod, akkor a lyuk ne legyen már érzékeny. Ha még érzékeny, az annyit jelent, hogy nem gyógyult meg, nem szokta meg a test és a túl gyors tágítás könnyen repedésbe fordul, ami extrémebb esetben a fülcimpa szakadásához vezet, illetve kifordulhat a szövet (blowout jelenség), ami szintén kellemetlen.

Érdemes a cimpát közben ápolni, tisztítani napi rendszerességgel. Tisztításhoz octenisept, ami szintén a friss lyuk esetében az ápoló is. Ha már nem friss a lyuk, akkor testápolózni/kézkrémezni, hogy megfelelően hidratált legyen. A méret növelésénél érdemes síkosító anyagot használni.

Én egyik fülem 0-14mm-re szépen lépcsőzetesen tágítottam, a másikat egy lépésből 12-re, majd onnan tovább. (nagy fülcimpám van, értek hozzá, különben nem csináltam volna)

10mm felett 2mm-el lehet haladni könnyedén, sőt 16mm felett már csak 2mmenként lehet (ékszerkínálat 16-18-20-22-24-26...stb).

Legjobb az acél tágítók használata 10mm-ig, majd onnantól inkább műkő/kő, esetleg akril.

Lehet venni szetben is a tágítókat, de lehet egyénileg is.

A legtöbben a kicsi méreteket helyettesítik. Egy fülbevaló, két fülbevaló, három fülbevaló, nyelv/köldök piercing (a vastagabb szár miatt), mellé egy fülbevaló, vagy nehezebb lógós fülik. Így 3, olykor 4 mm-re lehet eljutni. Sokan tollkupakot, szívószálat, hurkapálcikát, és a többi otthon is fellelhető dolgot használnak. Alapból nem annyira baj, de azért legyen olyan anyag, amit a test jól visel, könnyen tisztítható. A régi törzsi szokásokban sem ékszerekkel tágítanak, hanem gyökerekkel, gallyakkal, csonttal, stb.

Szóval a saját ritmusod meg kell találni, rendesen és rendszeresen kezelni/ápolni és nem sietni. Ennyi ;)

2022. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fültágító csiga. Ha van már lyuk a füleden, megveszed a legvékonyabbat. Mindig egyre beljebb tolod, annyira hogy még ne fájjon túlságosan, érezni fogod a megfelelő tempót. Ha megvan a kívánt méret és az azonos méretű csigát is át tudod húzni rajta, akkor jöhet a rendes tági. Ezzel a módszerrel hihetetlenül egyszerű.
2022. jan. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Illetve 1 mm-nél ne menj többet hetente.
2022. jan. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!