Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Egy kormosnek mennyi idő...

Egy kormosnek mennyi idő kell,mire megtanulja szépen eloszlatni az anyagot,és normálisan megreszelni a kormot?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem egyszerű szakma!

De ma voltam kormosnel,O elvileg 3 sulit végzett és már 3 éve kormozik is

Viszont az anyag olyan vastag a körmöm,hogy az alját én csiszoltam ki..

C ív helyett inkább kicsit bumszli lett a köröm. :/


A kérdést azért teszem fel,mert kisvárosban elek,nem sok normális kormos van itt,vagy ha van is,akkor 8 ezer egy S méretű köröm,és ebben nincs benne a díszítés.

Adjak megegy esélyt ennek a kormosnek akinel ma voltam vagy inkább hagyjam?

Egyébként O úgy épített körmöt,ahogyan eddig még nem láttam

Ha esetleg valakit érdekel akkor leírom



2022. jan. 25. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Hát nézd. Olcsó húsnak híg a leve. Illetve vannak tehetsegesebb és kevésbé ügyes körmösök is.


Mivel nem letszukseglet, így vagy kifizeted a minőséget vagy nem lesz műkörmöd.


3 év után azért illendő lenne normalis munkát végezni.

2022. jan. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Otthon csinálja ezért olcsó

De egy ekkora kisvárosban ne legyen már 8 ezer egy S építés úgy hogy még közben bunkó is a kormos..nem Pest..meg értem én hogy drága az alapanyag,de ebben az árban meg az évi emelés sincs benne,ha benne lesz nem 8E lesz hanem.joval több..

2022. jan. 25. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
A műköröm luxus. Nem kötelező, ha nincs rá pénzed
2022. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Engem érdekelne hogy csinálta. Képet küldesz róla?
2022. jan. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kepet nem tudok küldeni.

O úgy csinálta,hogy a saját körmöm felétől kezdte építeni zselevel a körmöt,nagyon vékony rétegben.

Amikor ez megkötött utána tett rá acryl félt,mert így tartósabb.

Nekem mindig úgy csinálták,hogy egészen a köröm tetejétol kezdték építeni

2022. jan. 26. 09:24
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Egészben szokták építeni. Én tudom, lehet kombózni az anyagokat, de nem szokták csinálni, ez kicsit sufnituningos módszer inkább :D Ha nem tipes a körmöd, akkor általában fentről kezdik el, ill. zselénél szokás felvinni egy ún. csúszóréteget az építés előtt. Általában ha zselével kezdik, azzal is szokás befejezni, bár az AcrylGel valóban erősíti a végeredményt, de én ezt nagyon hosszúnál csinálom csak (magamnak építem őket).

Ez kézügyesség kérdés, kinek mennyi idő, mire megtanulja rendesen az összes anyagot kezelni... Ha megéri neked az utómunkával, amit magadon csinálsz, akkor várj és hagyd, hátha ráérez, de szerintem ha pl 1 hónap után se változik, akkor keress mást vagy, mint én, tanuld meg...

2022. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, te is pont annyit értesz hozzá, mint a kérdező...🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2022. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szvsz, ha a munkája olyan lesz, hogy már elkérhet érte rendes árat, akkor el is fog.


Szóval ne gondold, hogy akármilyen szogáltató majd neked továbbra is sząrér-hugyér fog dolgozni ha (és ez feltételes mód) ügyesebb lesz.


Nyilván oka van, hogy otthonról dolgozik, és ha ilyen minőségben annak is.


Igen, lehet az az eset hogy az alatt a 3 év alatt nem gyakorolt eleget, és a későbbiekben tényleg összekapja magát.


De leggünk realisták, az is lehet, hogy csak lusta, vagy eleve nincs is igénye jobban dolgozni.


Én is voltam ilyen körmösnél, az egyik héten nem kötött meg rendesen a cucc és táskás volt, ami egyszercsak kifakadt.

A másik héten véresre csiszolta a körmömet.

A higénia is a béka sęgge alatt volt, nem cserélte a reszelőket, nem vágta le a bőrt a körömányról... úgy voltam vele, hogy oké, ez van.


Aztán egyszer próbából elmentem máshova, és érdekes mód most nem 2 max 3 hetente kell mennem, hanem inkább 3-4, bár most épp már a hatodik hete van fenn covid karantén miatt, és még mindig egyben van



Szóval ja. A minőség azt is jelenti, hogy tovább tart, szóval lehet drágább, de tapasztalatom szerint ritkábban kell menni, így megtérül.


Ezen kívül ha pl beszeded a körömgombát, vagy akár valami vérrel terjedő dolgot, az nekem nem érné meg.

Nem mondom hogy minden béna körmösnél pocsék a higénia, de ezt is nézd meg.

2022. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!