Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Raw-ness.com oldal megbízható?

Raw-ness.com oldal megbízható?

Figyelt kérdés

Annak tűnik, van rendes mail címük, meg insta, facebook oldal, FB-n nincs is tiltva a vélemények fül, de nincs egy darab se, meg instán valamiért nagyon sok az ázsiai aki rendelkezik az ékszerükkel. 45.000 egy ezüst nyaklánc, gondolom valami olcsóbb kristály kövekkel, ami úgy tekintve, hogy sorozat gyártják, reális ár, de azért nem szívesen nyalnék be egy 45ezres scamet.

Valakinek tapasztalat vagy vélemény?



2022. júl. 19. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Kínai oldal.

Ellenőrizd le itt: [link] ide másold be a raw-ness.com-ot, mutatja a domain regisztrációs adatokat. Mindig nézd meg a domaint!

Kínaiak egyébként, mint bárki, bárhol regisztrálhat domaint. Tehát most csak véletlen, hogy az Alibabánál regisztráltak. "Rendes" email címet minden domainhez lehet csinálni. Instát, Fb-t is. Fb. 73 követő?!! Vicces.

De! Arra figyelj bármikor, hogy ha nincs tisztességes ászf (term of service), nincs konkrét címük (Még kínai sem! kínaiak londoni, vagy bármilyen bérirodákat is feltüntetnek címként), nem lehet őket közvetlenül elérni (itt írja, hogy 24 órás ügyfélszolga), de nincs hozzá telefonszám.

Tűnjön fel, hogy mindig ká nagy akciókkal bombáznak. A kínaiak azért csinálják ezt, hogy az egyébként gyakran kérdőjeles tömegcuccaikon maximalizálják a hasznot.

Ezeknek Los Angeleshez nyilvánvalóan semmi közük. És hát, baromi drága azért, hogy nem tudod, mit kapsz. Visszaküldési cím sehol. Szállításról szinte semmi, csak a 10-20 nap. Ékszerekről semmi, miből vanak, bevonatok, kövek, stb.

Innen kezdve egyéni döntés kérdése, kinek milyen vállakozó kedve van belevágni...

Ékszerkereskedelemmel foglalkozom, ezeket megnézni napi rutin.

A jelzett árakon hazai, vagy európai webshopokból úgy rendelhetsz nem jelentéktelen ékszereket, hogy mellé minden fogyasztói jogod meglesz!

2022. júl. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2022. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi szépen! :) Sajnos hiába kerestem reviewokat vagy hogy reliable, valid, vagy scam oldal-e semmit nem dobott a google. Ezt a godaddyt meg nem ismertem, de ja így vicces, hogy odaírják, hogy LA-ből jön, aztán kína. Meg igen, az is baj, hogy oké, ezüst ékszer, de nem írják a követ, talán még rendes méreteket sem. "Tehát most csak véletlen, hogy az Alibabánál regisztráltak." Ez mit jelent? Hogy így, hogy Alibabások, láthatóan bukta, kínai cég, és lehet hogy máskor nem ilyen feltűnő helyről reggelnek?

Hát ja, kevés a követő, like stb, de legalább van oldal, mert azért sokszor még ehhez is lusták :D aztán ezért volt számomra kérdéses, de akkor lehet inkább megcsináltatom valakivel, mert sehol máshol hasonlót nem találtam, és ez nagyon megtetszett, viszont kértem árajánlatot egy ékszerésztől és azt írta, hogy a kezdő ár 100.000 Ft/db áron készítené el. Azért az kicsit izmos egy ezüstékszerhez szerintem, bár persze egyedi, egyetlen gyártás, lehet, hogy reális, de max még érdeklődöm máshol. Ja és ezért nem is tűnt fel, hogy alacsony az ár, mert asszem írtam is, hogy ha az oldal maga tömeggyártja, akkor végülis olcsóbb. Nekem egy full egyedi ezüstgyűrűm 70 körül készült el, kétlem, hogy egy ilyen medál többelenne, így reálisnak láttam tömeggyártva a 40 körüli árat. De azért inkább nem dobnám ki az ablakon, annyira azért nem kevés:D

2022. júl. 21. 10:28
 4/5 A kérdező kommentje:

Na bevállaltam végül, rendeltem 1db ékszert a barátnőmnek, 117.70 USD-t (jelenkori árfolyamon kb 48e Ft-ot) fizettem, volt valami kamu discount ami elvileg -10.90 USD, de valójában az fedezi a standard shippinget + Taxest , szóval sztem csak ilyne szemfényvesztés rendelésre csábító (kód: DEBBIEBBBIT, bár nekem magától aktiválta a semmiből, ez is érdekes, csak csábítás gondolom), 98.10 USD volt a termék akciót levonva amúgy 109 USD, 12.99 USD az express shipping amire még kitérek, és 6.61 USD a vám Taxes vagy mi.

Augusztus 1-én megrendeltem, tegnap, aug 9-én már hozta is a Fedex. Érdekesség hogy a kiszállítás napjáig a Fedexnél azt írták hogy nincs teljesítve az importőr válasza arra hogy milyen vám vagy adó lett befizetve vagy mi, de a szállítás napján ez eltűnt, és ugyanúgy nem ugrott át a kiszállítás alatti rubrikára a fedex oldala, ettől függetlenül aznap megérkezett és hívott a futár, én nem tudtam volna őket egyszerűen keresni, e-mail cím van, meg gondolom bonyi őket felhívni, de m1 is. Végül semmi plusz vámot nemkellett fizetnem.

Expressz shipping: a rendeléskor írtam az oldalnak a contact us oldalon, hogy mi a különbség az expressés a standard között, mert ezt sehol nem írják se azt, hogy ki hozza ki, meg még kérdeztem, hogy pontosan akkor milyen anyagból készül az ékszer, illetve a kövek benne milyen kristályok, vagy mik egyáltalán. Azóta sem válaszoltak, meg e-mailben nem érkezett meg a saját üzenetem sem, jobb oldalak ugye ilyenkor elküldik neked hivatkozási számokkal akár stb. Ez aggasztott, de végülis nem buktam a pénzt. Vagyis hát...ha az anyaga valóban nemesfém, akkor nem buktam. De az oldalon azt írják: Color: White Gold. Ez nem jelenti végülis, hogy az anyaga is fehérarany lenne, lehet csak bizsu és a színe fehérarany. Bár amúgy totál ezüst színe van, de m1 (am is azt szeretjük).


Amivel kapcs meg itt válaszoló is írt: a csomag természetesen nem California, Los Angelesből érkezett, hanem: China, Shanghai-ból, meglepő módon :D... ezek alapján esélyes hogy szemfényvesztés az oldal és az ékszerek utolsó bizsuk. Egyedül annyi jó van benne fixen, hogy a dizájnjuk egyedi, sehol máshol nem találtam még csak hasonló csakláncot sem, csak béndzsákat.


Amikor megérkezett a csomag azért dobtam egy hátast mert picit nagyobbnak hittem a nyakláncot, de megnézve az oldalon lévő képeket, valóban nem akkor, mint amekkorát én hittem, hanem meglepően pici, és élőben hordva is ugyan úgy néz ki, mint a képeken, szóval csak magamat vertem át valami illúzióval, de ők nem, meg barátnőmnek is nagyon tetszik, és ennyi. Ha bizsu hát akkor nagyon nem ér meg ennyi pénzt, ha nem az akkor igen, mindenesetre nem scam, meg jó minden kb.

Linkelek pár képet a csomagról meg az áruról, remélem sokáig nem törlődik majd és megtekintheti aki akarja:


[link]

[link]

[link]


Ja igen, meg kb 3-4 dobozban volt meg külön csomagolás, nyaklánc is külön becsomagolva, meg adtak valami nagy félbehajtható bőr izét ami nem tudom mire jó, egy ajándékszatyrot, ami menő, meg kis bőr szütyőt is a nyakláncnak (amik gondolom műbőrök, m1). Igazi instás termék.

2022. aug. 10. 14:15
 5/5 A kérdező kommentje:
csak ez a csöves gyakorikérdések nem enged sem kepfeltoltes pont eu sem zippishares linket, de minden mást persze igen, meg leírják hogy enyém a büntetőjogi felelősség, aztán ugyanúgy nem negedik küldeni xdd akk minek írják le? na m1. 1x írna hasznosat az ember, azt is szabotálják, persze mikor jelenteném be az idiótábbnál idiótább válaszokat meg kérdéseket, akkor nem lehet mert x időnél régebb fentvannak....és ímélezgessek nekik...vicc.
2022. aug. 10. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!