Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Arckezelés, testmasszázs,...

Arckezelés, testmasszázs, manikűr stb. közben "illik" beszélgetni?

Figyelt kérdés

Nemsokára igénybe veszek ilyen szolgáltatásokat, már rég nem tettem. Emlékszem, hogy mindig furán éreztem magam, ha nem beszélgettem azzal, aki kezelt (különösen manikűrnél), ugyanakkor meg inkább szeretnék nem beszélgetni, és élvezni pl. a test- vagy arcmasszázst.

Régebben jártam egy masszőrhöz, akivel egészen jó kapcsolatba kerültem pont a beszélgetés miatt, és onnantól az egész masszázs dumával telt (főleg az ő gondjainak a felsorolása), kb. sosem tudtam rendesen élvezni magát a masszázst.


Szóval, ha mondjuk nem szólnék egy büdös szót sem, az nagy bunkóság lenne?


2022. aug. 17. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Masszázs közben nem jó, mert akkor nem tudok ellazulni és így is nagyon nagyon ritkán járok.

Műkörmöm nincs, de szerintem annak nem lenne akadálya, hogy beszélgessünk.

Arckezelésen szerintem egyenesen lehetetlen beszélni.

Pár éve másik más masszőrhöz jártam és ő megkérdezte, hogy csendben szeretnék e v. beszélgessünk és ott hibáztam, mert nem a csendet választottam.

Szerintem egyáltalán nem "bunkóság" sőt szerintem örülnek ők is egy kis csendnek.

2022. aug. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kötelező. Az ember pedig nem traccspartizni megy, hanem egy szolgáltatást igénybe venni, amit megfizet.


Egyén vagy/és hangulat függő.


Vannak akik introbertáltságuk miatt mennek ezekre a szakokra, hogy egyszerre csak 1 emberrel kelljen foglalkozni.


Intelligensen és kedvesen is meg lehet mondani, hogy csendet szeretnél.

Nálam a masszőr csajszi kiélvezi, hogy nem kell beszélnie.

Beteszi fülhallgatón a zenét magának vagy podcast-t.


Fodrász ismim meg falra mászik a nagyon pofázós emberektől.


A gyógymasszőr srác a fürdőben meg be nem fogta a száját.

Mellettünk lévő kollégájának nyomta a szöveget és ez miatt nem is csinálta jól.


Felvettem az ő beszéd stílusát és megmondtam, hogy túl sok ez már. Mindemellett nem azért fizettem ki 60ezret a teljes körű kezelésre, hogy kapjak valami nyomogatást.

Ezt követően, amikor én mentem lelőtte magát és koncentrált arra, amit helyére kellett tenni.

Rendes srác alapon, de extrovertált tulajdonságaival kinyírt +figyelmetlen volt.


A csend nemcsak a fülnek jó, hanem teljesítménynek és fókuszálásnak is.


Nyugodtan merj kommunikálni.


Az emberek egyre jobban elfelejtik a kommunikációt használni.


Nálam tudják az emberek, akik ismernek, hogy őszinte és hű vagyok első sorban önmagamhoz.

Mernek is kérdezni, mert tudják szépen és normálisan kommunikálom le a dolgokat.

Még akkor is, ha valaki valamit elcsesz, értékelem, ha elmondják.

Szigorú vagyok, de nem állat, hanem ember módjára intézem a dolgokat.


Illik, nem illik, nem ettől függ az élet, az illedelmes kommunikációval simán kiválható számtalan dolog.


Merj kommunikálni!

Az emberiségnek megadatott a fejlett kommunikáció, hát használjuk!

S ezt életünk minden területén érdemes kibontakoztatnunk.

2022. aug. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem muszáj, te vagy a vendég, te fizetsz érte, így eldönthetetd, hogy mit szeretnél. Simán meg lehet beszélni, hogy te szeretnél közben relaxálni és beszélgetés közben nem annyira tudsz. Ebben semmi bunkóság nincs, meg fogja érteni és jobban veszi ki magát így. Különben lehet megpróbálna témákat is feldobni, hogy szórakoztasson, így meg békén hagy.
2022. aug. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Hát én mondjuk lesz-rom, mi illik és mi nem, én mikor hogy érzem magam, illetve a másik ember milyen. volt, hogy annyira unszimpatikus meg mogorvának tűnt, hogy nem volt kedvem vele beszélgetni, de volt, hogy csevegős hangulatban voltam, és akkor meg be nem állt a szám.

Masszázsnál max az elején és a végén szeretek beszélgetni, közben inkább relaxálok, a többi meg hangulat és illető kérdése.

2022. aug. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!