Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az állkapocs...

Mit gondoltok az állkapocs erősítésről ?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a cikk elég részletesen belemegy a dolgokba. Annyi a lényeg hogy, megfelelő tartással, légzéssel ( orron át való légzéssel) és ezzel a "mewing"(helyes pozícióba erőlteted a nyelved) technikával el lehet érni kis változásokat a fogsort és az állkapcsot illetően.


2022. aug. 28. 00:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez így és ilyen formában hülyeség. Volt már 2 állkapocs műtétem, 2x fogszabályozóm és több évig jártam logopédushoz. Hidd el, 10 perc edzés egy nap a nyelveddel qrvára nem fog semmit se érni.

Ha úgy gondolod a nyelési technikád és a nyelved állása nem jó, akkor keress fel fogszabályzó szakorvost, mert lehet, hogy az alsó és felső allkapcsod állása nem megfelelő. Ha műteni nem is akarod a pitts21 fogszabályzó nagyon durván jó eredményeket tud produkálni, hogy a két állkapocs egy vonalba kerüljön.

Aztán persze jön a kitartó munka logopédusnál, mert másképp fogod képezni a hangokat. Jobb egy szakember által kijelölt feladatokat végezni a nyelveddel és száddal, semmint valami sablont követni.

2022. aug. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Még egy kérdés, ha jól értem akkor ez a fogszabályzó előrébb húzza az alsó állkapcsom hogy egy vonalban legyenek. Ez mennyire korfüggő ? 22 vagyok. Van még értelme ?
2022. aug. 28. 18:23
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem hulyeseg. Keress ra tiktokon syrianpsycho-ra, o evekig csinalta.
2022. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze. Nyilván gyerek korban könnyebb átvészelni, de nagyobb a kockázata is annak, hogy "visszaáll ". Szóval felnőttként is nyugodtan vágj bele, az eredmény ugyanúgy meglesz. Persze, ha nagy az eltérés a fogaid állása közt és nem akarsz műtétet, meglehet hogy akár 2-3 évet is felvesz a fogszabályozás. Viszont megéri.
2022. aug. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

3-as: egyszerűen lehetetlen ennyire megváltoztatni az arcot ennyicska nyelvmozgatással. A srác pedig annyira hiteltelen hogy csak nőzni akar, mindenféle port szed hogy izmos legyen (látszik egyes videókon és képeken hogy azok az izmok nem csupán a kemény munkából születtek, bizony volt rásegítés) és folyamatosan síró arcot mutat képeken. Ez nem a megható sírás hanem a "nyápic vagyok és a síró képek bejönnek a csajoknak" jellegű.


Őszintén nem értem miért kell terjeszteni ezt a baromságot. Nyilván van olyan edzés amivel lehet a tokából levonni kicsit, de az allkapcsod nem tudod megnöveszteni. Ha helytelen az állása akkor ott műtét kell.

De biztos az összes szájsebész a hülye és a TikTok a valódi információforrás...

2022. aug. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sőt, ajánlok én is egy TikTokost, aki validabb: denneysgrandslam
2022. aug. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5 De azért látszódik, hogy a zsír lement teljesen a tokájáról, és ezért van kirajzolódva ennyire neki.


Meg azért elég fiatal ez a gyerek, még tizenévesen elkezdte csinálni, ilyen fiatalon nagy mértékben tud változni. Az hogy menőzik, lényegtelen itt, de ahogy lélegzel és tartod a nyelved a szádban nagyban befolyásolja... láttál már olyat aki szájon át lélegzik? Hogy néz ki álluk?


Mondjuk mindenkire manapság ráfogják hogy plasztikáztat... ha én mutatnék egy képet ahol voltam vagy 14 meg hogy nézek ki most, 22 évesen, azt hinnék hogy vadonatúj arcot vettem magamnak.

2022. aug. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es:

Oké, akkor beszéljünk kicsit a logopédiai oldaláról.

A logopédiában számos nyelvgyakorlat van ami által a nyelved és a szád körüli izmok erősödnek. Namármost. Az is egy nyelvgyakorlat ha a szájpadlásodra tapasztod a nyelved amikor csak tudod. És ez miért jó vagy nem jó? Például a "sz" hang pösze kiejtése oda is vezethető, hogy valaki feltapasztott nyelvvel ejti ki, holott a helyes kiejtésnél a nyelvek az alsó fogaknál pihennek. Ha te beedzed a nyelved, hogy folyton a szájpadlásod tetején legyen bizonyos hangképzéseket, amiket lehet, hogy addig megfelelően ejtettél elrontassz. Mert ilyen a logopédia... Hiába mondtad példámnál maradva az "sz" hangot 20-25-30 évig ugyanúgy és helyesen, ha elkezded hozzászoktatni a nyelved egy ilyen álláshoz akkor berögzül a mozdulat.

És hidd el, nehéz "újra megtanulni beszélni". Azt meg ki akarná direktbe, hogy elrontsa a kiejtését?


De tudod mit? ha ennyire hiszel a módszerbe és az említett videósba, csináld. Nem az én bajom. Csak gondoltam, hogy mivel van rálátásom a gyakorlatba mind hangképzés (és nyelvgyakorlatok) terén, mind fogászati és mind szájsebészeti szempontból, megosztom tapasztalatomat, hogy hátha lesz olyan ember aki netán meg is fogadja a tanácsom.


És igen, a videós leadott tokából. De itt az oldalon is számtalanszor volt ez téma: a toka zsír. Amiből lehet leadni. VISZONT ha neked amiatt van tokád, mert az állkapcsod állása nem megfelelő akkor onnan nem tudsz leadni. Mert az az eredendő és minimális bőr és zsírmennyiség ott. Ez pedig könnyen kiderül ha előretolod az állkapcsod és úgy "eltűnik" a toka. Ha megmarad, akkor az valóban az amit kemény munkával le lehet edzeni. De ha valakinek kicsi és alulfejlett az állkapcsa akkor a meglévő tokája nem feltétlenül az égethető zsír kategória. De biztos, hogy én beszélek hülyeséget amiért orvosok szakvéleményére alapozok...

2022. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

8as te logopédus vagy? Mert én alapból így tartottam mindig is a nyelvem, és köszi soha semmilyen kiejtési problémám nem volt, és igen, elég szépen kirajzolódik az állkapcsom.


Miért kéne beszéd közben nekem a szájpadlásomhoz tolni a nyelvem, mikor csak pihenés közben van így... nem tudom, nekem ez mindig is természetes volt hogy a nyelvem a szájpadláson "pihen".


Ez nem gyakorlat, biztos nem én vagyok az egyetlen aki így szokta meg.

De rá lehet keresni, hogy a nyelv helyes pozíciója a szájban, és ott is megtalálod, hogy a szájpadláson kellene pihennie.

2022. aug. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Ez nem is "módszer" hanem a normális helyzete a nyelvnek a szájban. Nem is kellene gyakorlatnak érződnie. Csak lélegezz orron keresztül, közben a nyelv a szájpadláson pihen. Azt kész.
2022. aug. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!