Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Sokkal gagyibb egy adott...

Sokkal gagyibb egy adott parfüm EDT (Eau de toilette) verziója, mint az EDP (Eau de parfum) verzió? És ha csak EDT verzió van egy parfümből azazt jelenti, hogy jobb minőségű, mint egy olyan aminek EDP verziója is van?

Figyelt kérdés

2022. okt. 15. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Az EDP és EDT között ma már csak összetevőkbeli különbség van. Ugyanolyan tartós mindkettő. Ha a "gagyi" alatt a tartósságot érted.
2022. okt. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy a parfümolaj koncentrátum mértéke, hogy EDT (amiben alacsonyabb a koncentrátum) vagy EDP (amiben nagyobb).

Tehát én eszerint azt gondoltam, hogy az EDP tartósabb és jóval illatosabb amiről az ára is árulkodik.

2022. okt. 15. 20:12
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha csak összetevő közötti különbség van akkor megkérdezhetem, hogy mi az?
2022. okt. 15. 20:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól tudtad kérdező, a parfümolaj százalékos aránya a meghatározó. Bár az EDT sem gagyi, csak kisebb a parfümolaj tartalma, magyarul hígabb, így nem olyan tartós az illata mint az EDP-nek. Bár láttam 100%-os parfümolajokat is szinte aranyárban.
2022. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, az EDP 8-15%-os koncentráltságú összetevőket tartalmaz, az EDT 4-8%, de ez nem a tartósságot befolyásolja, hanem a "lágyságot", "keménységet".
2022. okt. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Ez az illatjegyektől is nagyban függ, alapvetően az EDP-nek tartósabbnak kellene lennie, mint az EDT, a valóságban vsn, hogy mégse ez van. A melegebb illatok EDT-ben is tartósak pl, a fahéjas, vaniliás parfümök, a citrusos illatok pedig EDP-ben is hamar elillannak. Szóval bár az EDP valóban magasabb olajkoncentrációjú, ha citrusos jegyek vannak benne, akkor nem lesz annyira tartós, mint egy nehezebb illatjegyeket tartalmazó EDT.
2022. okt. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!