Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Jól érzékelem, hogy a niche...

Jól érzékelem, hogy a niche parfümök inkább megosztóbbak, mint a designer parfümök?

Figyelt kérdés

A niche ugye a parfümkedvelők szerint magasabb minőség, meg ez nem designermárkák termékei, hanem ezek a brandek kimondottan parfümgyártással foglalkoznak stb, az áruk is sokszor drágább, mint a designer parfümöké.


Viszont amiket eddig próbáltam, meg a reakciók alapján azt vettem észre, hogy a designer brandek jobban a közizlésnek, a tömegnek gyártják a parfümöket, a többségük sokak számára közkedvelt, kellemes illat, ezzel szemben a niche vonal megosztóbb illatokat gyárt, belenyúl olyanokba, amik egyeseknek tetszenek, másoknak nem. Vegyes vélemények vannak. Pl. egy Versace Eros a tömeg által közkedvelt parfüm, viszont egy Mancera Red Tobaccot meg valaki imádja, valaki menekül előle. Akkor miért mondják a nagy parfümösök, hogy a niche az igazi? Meg inkabb ezt érdemes venni, mert nem tucat.



2022. okt. 16. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Megosztóbbak, igen. Attól még lehet jobb minőség. Az meg pont következik a leírtakból hogy nem tucat.

Mint ahogy a kóstolómenü rákhabbal meg sous-vidált szarvasgombával lehet hogy a gasztronómia csúcsa, de egy hagyományos esküvőre nem biztos hogy jó választás, mert Teri néni és Józsi bácsi nem enné meg.


Kérdés hogy mi a célod. Ha meg akarsz felelni másoknak, és azért illatozni hogy tutira jó benyomást kelts, akkor válassz designer parfümöt. Ha meg szeretsz kísérletezni és nem elégszel meg azzal, amivel a többség, akkor próbálkozz a niche-vel. Feltéve hogy van rá pénzed. Mert amúgy a designer kategóriában is van sok szép illat.

2022. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Neroliból szoktam mintákat rendelni összetevők és vélemények alapján. Volt egy-két mellényúlásom, de kellő önismeret, utánaolvasás, kutatómunka után a legtöbb illat nagyon jól működött rajtam. De nekem ez kicsit hobbi jellegű is. De engem pl nem érdekel, hogy épp mi a divat illatok terén sem, csak önazonosnak érezzem azt. Az áruk sem minden esetben több, mint a designer parfümök, pl a Montale illatok.
2022. okt. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A dizájnereknek az a lényege hogy:

- minél olcsóbban legyen legyártva

- a lehető legtöbb embernek tetsszen

- minél több felárral el tudják adni, egy átlag dizi parfüm kb mindenestül kerül 2-3 dollárba, és ezeket 30-100 körül próbálják elsózni


A nieche esetén nem a bekerülési költség a lényeg, hanem hogy van mögötte egy koncepció, így nyilván nem 2-3 dollár lesz a bekerülési ktg hanem mondjuk 50-100 és plusz mivel ezt nem fogják embertömegek megvenni így amiatt is van egy felár, szóval azt is kifizeted, hogy a szomszéd gyári munkásnak ez nem tetszik meg pénze sincs rá.

2022. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!