Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Otthon kormozoknek megéri...

Otthon kormozoknek megéri több gellakkot venni egyszerre?

Figyelt kérdés

Nézegettem a gellakkokat, mostanában inkább a Caiurot.

Többet vesztek,vagy mindig csak 1-2 szint,ami éppen megtetszik?

Nemrég kezdtem el megint magam csinálni a körmöm,és még a díszítést is gyakorolgatom,így javarészt egy vagy 2 színű a körmöm.

Sok gél lakkot egyenlőre nem vettem a hónapok alatt,mert azt gondoltam majd megunom vagy nem fog menni.

Így hogy otthon csinálom magamnak megéri egyszerre többet venni?



2022. okt. 16. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt így nem lehet megmondani, hány hetente szoktad megcsinálni a körmeidet? Szerintem fölösleges betárazni például 40 darab színt, mert nem fogod kihasználni, mert alapból egy géllakkozás tartós, akár hetekig nem is kell újracsinálnod őket, és akkor viszonylag alapból ritkán jutsz el odáig, hogy most körmöt fess. De amúgy nekem pl. vörös, barna, kék, fekete, fehér, zöld stb. színeim vannak, szóval eléggé alapok, mert én az ilyesmiket szeretem. Anno vettem egy rózsaszínt is, mert megtetszett, de szerintem egyszer sem használtam még, pénzpazarlás volt. Szóval szerintem ez a te stílusodtól is függ, mert én pl. rózsaszín, citromsárga, meg ilyesmi körmöket nem is annyira szeretek magamon, szóval ilyeneket alapból fölöslegesen vennék meg.
2022. okt. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsőket egyenként vettem, mert nem olcsó. Kb 2500 Ft volt, mikor elkezdtem magamnak csinálni, és még nem voltam képben. Drága volt, mivel azt sem tudtam, hol érdemes nézelődnöm. Persze többször tudom használni, így olcsóbbra jövök ki, mint ha szaloba mennék, de mostmár "fillérekből" oldom meg a 2 évvel ezelőttihez képest.

Szerettem amúgy szalonba járni, de mindig időpontot egyeztetni kínlódás volt, meg voltam kb 3 olyan körmösnél, hogy azt mondtam, ezért szégyen pénzt kérni. Magamnak fényévekkel szebbre csinálom meg, mint azok a nők, akiknek ez a szakmája.

Nézegettem én is a Caiuro-t, majdnem meg is rendeltem. Ha itthoni webshopból rendelnél, az éri meg a legjobban, meg nekem naponta feldobja a face a Venalisa márkát, asszem 670 Ft-ért hirdetik. Rendeltem volna mondjuk 4-5 színt, sokkal többet szerintem nem is viselek, megvannak a színeim. Jól néz ki képeken mind, csak magamon nem tetszene. Szóval ami visszatartott, az a szállítási díj. Egyébként még így is megéri, csak nem esik jól 1800 Ft-ot kifizetni a szállításért, mikor a termék maga 500 meg 700 Ft, még ha többet is rendelsz. Annál a kinézett 4 színnél majdnem megduplázta volna az árat a szállítási díj.

Szóval az egyik dolog, hogy az összes nagyobb kínaiban vannak géllakk állványok. Először egyet vettem, még nyár elején, mert hirtelen akartam egy neon színt. ÉS tökéletesen meg voltam vele elégedve. Olyan sok van, és van paletta is, legalább ténylegesen látod, mert egy monitor nem adja vissza. Vagyis ahány monitor, annyiféleképpen látod a színt. A lényeg, hogy teljesen jó a kaníi is, és 7-800 Ft körül van. Nem vált le, nem pattogott, nem repedt. Hetekig bírta.

De ami igazán jó üzlet volt, az az aliexpress. Előtte sosem rendeltem még innen. Beírod, hogy gel polish, és eleve van egy csomó ingyenes szállítás, azokból válogattam. Ha meg ár szerint rendezed, és van szállítási díj, akkor is ilyen 80 meg 100 forintokat számol fel, de maga a lakk meg kb 200-300 Ft. Szóval vicc kategória az ár. Itt nem egy szállítási díj van, hanem mindegyikre ráteszi egyenként, de így is kijött darabja kb 400 Ft-ra. Vérszemet kaptam, és már van vagy 30 lakkom, nagy részét még nem is használtam. :D

Azt hozzá kell tennem, hogy innen kb 1 hónap, mire megérkezik. Több csomagom volt. Volt, amit futárcég hozott ki tök ingyen. Volt, amit a posta hozott. Volt, amire értesítőt hoztak, és be kellett menni érte. És volt, hogy emailt kaptam, hogy vámkezelték a csomagot, fizessem ki neten keresztül a 400 ft vámkezelési díjat, és pár napra rá kihozták. Nagyon vegyes, és átláthatatlan, hogy mit vámkezelnek, és mit nem, de még ha így is járok, akkor is bőven megéri. Persze nem 1 darabbal, de amikor azt látod, hogy 280 Ft egy lakk, akkor úgysem egyet fogsz rendelni.

Még az eszközökről írnék pár szót. Ezeket Sheinről rendelem. És szintén fillérekért. A telefonos appal gyűjtöm a pontokat, amiket vásárláskor beváltok. Most így 200 Ft-ért vettem a 100 db--os építősablont, ami boltban 1000 Ft körül van. 120 Ft-ért rendeltem 5 db-os ecsetkészletet zseléhez, ami még kíniban is 1000 felett van, műkörmös boltban meg legalább a duplája, vagy még több. De amúgy az eredeti ára is valami 500 Ft Shein-en. Az app mindig szól, ha ingyen szállítás van, ilyen apróságokat csak akkor rendelek.

Remélem, segítettem. :)

2022. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm,rengeteget segítettel! 😁

Egyébként pont tegnap este adtam le rendelést,és igen, az 1800 forintos szállítási díj elég durva..🥲

2 hetente vagy max 3 hetente csinálom a körmöm,mert a munkahelyen nem lenne jó a nagy köröm.

Általában S méretet csinálok.

Itt ahol lakom,csak essaco gél lakk van,abból meg pár szín csalódás volt,és nem is fednek igazán jól :/

Másik városba még nincs időm atrohangaszni :/

Legalább 2 hetet gondolkoztam egyébként a rendelésen..

2022. okt. 19. 11:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!