Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A parfüm használata nem önzéség?

A parfüm használata nem önzéség?

Figyelt kérdés
Vagy már fejlődött annyit a világunk, hogy nem az állatokat kinozak vele?

2022. okt. 24. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ennyi erővel a legtöbb kozmetikum használata is önzőségnek minősül,mert még sajnos rengeteg márka az állatokon tesztel,de szerencsére már nagyon sok vegán márka is létezik.
2022. okt. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Ha jól tudom,a gyógyszereket is először állatokon tesztelik. Szóval akkor most miről is beszélünk?
2022. okt. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Utána kell nézni, hogy az adott márka tesztel-e állatokon.

De érdemes alaposabban is utánanézni, mert az összes megbízható márka a piacon (alacsony és luxus árkategóriások egyaránt) csupán néhány multimilliárdos elképzelhetetlen méretű cégében összpontosul.

Mert elképzelhető, hogy az egyik márkájukkal lengetik a “vegán”, “cruelty-free” zászlót, miközben a többivel szemmel látható, hogy mást képviselnek.

Pl. a NYX is a L’Oreal csoport része, amiről köztudott, hogy tesztel állatokon.

Egyébként az Yves Saint Laurent, Prada, Valentino, Armani luxusmárkákat is a L’Oreal birtokolja. Ők nem csak tesztelnek állatokon, hanem felhasználják a prémjüket a portékáikhoz.


Tudtommal az Ariana Grande parfümök teljesen állatkísérlet mentesek. A Luxe Brands gyártja az illatait, ahogyan Nicki Minaj-ét is.

2022. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én szeretem a parfümök illatát lányokon meg magamon is. De ha ebbe belegondolok ahhh úgy érzem nem erkölcsös.

Egy életeket áldozunk fel nem létszükséges dolgokért. És ha nem használok parfümöt és nekem olyan lány tetszik aki igényelni, hogy legyen egy férfin finom illatú parfüm, már kevesebb eséllyel indulok nála, pláne ha akadnak más "ultra" ápolt férfiak is.

Nah de nem panaszkodni akarok, csak úgy érzem fontos a nőknek a parfüm. :)

2022. okt. 25. 10:38
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

4

Nem szoktak parfümöt állaton tesztelni. Vannak elég szigorú szabályok amik betartását laboratóriumi úton tesztelnek. Nem kell már szegény csitára rákenni hogy kiderüljön hogy rákkeltő.

2022. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Minden állatokon tesztelt kozmetikum kegyetlen önzőség.


Szerencsére a 21. században már vannak normális márkák is, akik nem kínoznak állatokat.

Utána kell járni és olyan cégtől venni amelyik cruelty free.

2022. okt. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Nah, egy újabb rángatózó, habzópofájú zöld aktivista állatvédő megszállott...
2022. okt. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

#7

Miről beszélsz? Ha valaki szerint nem jó HOBBIBÓL állatokat kínozni, az megszállott??

2022. okt. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%
Mit veritek magatokaz meg habzik a pofátok? Az a baj, azért gúnyolják ki a hozzátok hasonlókat mert álszent idétlenség amit csinàltok. Gondolom ruhát sem vesztek fel, mert az is rendesen szennyezi a környezetet, amíg előállítják, meg gondolom az egybites agyatok szerint a vadász is milyen csúnya gonosz, csak arra már nincs agyatok, hogyha az ember nem avatkozik be a természetbe, akkor a sok növényevő állat lezabál mindent, és nem lesz növény, ergo kipusztulnak idővel, a húsevő állatok pedig felzabálják az összes növényevő állatot, vagyis egymást kinyírnák a végén.
2022. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Nem válaszoltál, pedig nem költői kérdésnek szántam: Ha valaki szerint nem jó HOBBIBÓL állatokat kínozni, az megszállott?

Válaszolnál erre? :)



A ruha nem hobbi, hanem hőháztartás és jogszabályok miatt szükséglet. Egyébként nekem pl alap hogy csak azt veszem meg ami kell, azt is vagy használtan, vagy normális helyről.

Ha az ember nem avatkozott volna be a természet rendjébe akkor eleve nem szaporodtak volna túl a növényevők. (Egyébként szvsz a vadászat kevédbé kegyetlen mint az állattartás vagy az állatkísérletek)


De válszolnál a kérdésemre, kérlek? :)

2022. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!