Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kaptam egy parfümöt. Tetszik...

Kaptam egy parfümöt. Tetszik az illata. Túltolom? Napi hány fújás, ami épp elég, nem sok, nem kevés?

Figyelt kérdés

Szóval a történet az, hogy évekig egyáltalán nem használtam parfümöt, de most kaptam egyet és tetszik is az illata.

Most viszont valószínűleg túlzásba vittem, de ugye én nem érzem magamon.

Azt sem tudom, hogy mikor illan el az illata vagy meddig tart.

Illetve, ha nagyon sokat fújok, az másoknak milyen? Zavaró?

Vagy ezzel nem kell foglalkozni?



2023. jan. 9. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy érzed. Nincs bevállt recept, mert ha könnyen illan el az illata, akkor akár 10x is fújhatsz belőle, úgyse érzi senki vagy csak nagyon minimálisan.

Ha egy fújás is erős, akkor belátásod szerint fujj többet.


"Illetve, ha nagyon sokat fújok, az másoknak milyen? Zavaró?"

Igen. Nem is zavaró, hanem inkább fullasztó. Nekem az erős szagoktól fejfájásom lesz, emiatt túlparfümözött ember társaságában nem is vagyok sokat.

De nyilván az a lényeg, hogy te jól érezd magad. Valószínűleg ha túltolod, látni fogod mások reakcióiból.

2023. jan. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

A parfüm minőségétől függ. A jobbak akár estig érződnek rajtad és elég 2-3 fújás, a közepes minőségűeket érdemes legalább egyszer a nap folyamán újrafújni, néhány fújás szintén elég. A rosszabb minőségűek alig néhány óráig, néhány esetben percig érződnek csak és minimum 8-10 fújás szükséges.


Ruhára fújva tovább érződnek a parfümök, de így elveszíted azon előnyüket, hogy a saját bőrödön másmilyennek érződnek, az illatuk kissé egyedibb lesz.


Fogj egy papírlapot és fújd be, három fújás ugyanoda. Ellenőrizd két óránként, így látni fogod, hogy kb mennyi ideig tart.


A nyakad két oldalára, esetleg a csuklódra vagy ha kevés ideig tart a ruhádra és a hajadra is fújhatsz. Egy minőségi parfümnél bőven elég, ha nyakra fújsz csak.


Kérdezz meg másokat, hogy mennyire érzik a parfümödet, fontos, ha valaki sokáig a közeledben van, meg fogja szokni a parfüm illatát, így lehetőleg találkozás után egyből kérdezz rá.


Egyébként, ha leírod a parfüm nevét, lehet, hogy picit többet tudok írni a minőségéről és tartósságáról.

2023. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Fújjad csak... Egyes nők is azt teszik, bűzlenek a buszon. Némelyik nem is fürdik, csak telepermetezi mahgát ezzel a sz*rral azt jónapot.
2023. jan. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

2-es, azért nem a minőségen múlik a tartósság.

Sőt, tartós szintetikus illatú vacak előállításához nem kell nagy tudomány, az utóbbi 1-2 évtizedben amúgy sem divat az erős parfüm mert sok helyen tiltják és nyilván a piac is ehhez igazodott.


Kérdező:

Próbálgasd, ahány parfüm annyiféle módszer van rá.

Ha zavar úgy is megfájdul a fejed tőle, erre valóban nincs 1 módszer.

Én pl. a csuklómra sosem szerettem, mert nem egyenletesen érzem, azaz az orrom nem szokja meg és egy idő után elfárad ezért. Szóval ez egyéni preferencia.

Annyiban jogos amit a 2-es írt, hogy x parfümből sok kell, valamelyikből kevesebb.(de nem arányos a minőségével)

2023. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Parfümfüggő
2023. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!