Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ipl szőrtelenítő nem szedi le...

Ipl szőrtelenítő nem szedi le a szőrt?

Figyelt kérdés
Fura véleményeket olvasok. Mintha csak ritkulna tőle a szőr. Nekem olyan módszer kellene, ami teljesen eltünteti a szőrt. Milyen gyakran használjátok? Milyen az eredmény?

2023. febr. 22. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, amitől egy alkalom után soha többet nem nő ki. Folyamatosan kell használni és akkor szinte teljesen kiritkul.
2023. febr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam, hogy soha többet nem nő a szőr, olyan módszer szerintem nincs. Én azt szeretném tudni, hogy van-e olyan hatékony, mint a gyanta, vagy borotva, hogy teljesen sima legyen a bőr? És ha tud ilyet, akkor az mennyi ideig tart?
2023. febr. 22. 10:01
 3/13 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam a kérdésben. Nem eltuntetnie kellene a szőrt örökre. Hanem csak bizonyos időre, a következő kezelesig.
2023. febr. 22. 10:02
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igazán. A szőrszálak nem egyszerre, egy időben nőnek ki. Így pl. a gyantánál sem igaz a 4 hét simaság, mert már az 1-2. héten kinő pár szál, nyilván nem az összes, de valamennyi igen.

Én hetente epilálok. Így szinte mindig sima. Hétvégére kinő pár szál, azt 5 perc alatt leszedem. Szerintem sokkal jobb, mint megvárni, hogy sok vagy az egész kinő.

2023. febr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Oktòber òta használok ipl szőrtelenítőt itthon, hetente egyszer borotválkozás utáni napon használom és életem legjobb vétele volt, mivel már alig nő rajtam a szőr, és ami nő az is gyengébb. Azt érdemes tudni ròla, hogy csak a növekedő fázisban lévő szőrszálra hat, tehát ez nem ùgy megy, hogy 2 nap alatt bùcsùt intesz minden szőrszálnak, idő kell hozzá, de nekem mindent megért, mivel sajnos dùs fekete szőröm van/volt és örülök, hogy végre nem kell szenvednem a sok gyantázástòl. Egyébként én ùgy tudom ez sem végleges, de jòval több ideig tart, mint a gyanta.
2023. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Az otthoni IPL gép (nem a 30 ezres kínai, hanem valami normálisabb, pl lumea) hatása pár hónapig tart.

Úgy működik az otthoni IPL, hogy 2 hetente előveszed a gépet, megborotválkozol, aztán végigvillantod a területet. Ahogy haladsz előre a kezelésekkel, mindig egyre kevesebb és egyre gyengébb szőr nő vissza. Két kezelés között bármikor lehet borotválkozni, sőt mivel a szőrzet nagyon gyenge lesz, nem fog kipattogni a bőr. Én legalábbis ezt tapasztaltam. Nekem 2 év után már annyira kevés és gyenge, hogy csipesszel elég kihúzni azt a párat.


Fontos, hogy az IPL a sötét, erős szőrre hat. A barnával és a szőkével nem csinál semmit.

Napozni nem ajánlott, a sötét bőr rontja a hatásfokot. Egyébként most a legjobb elkezdeni, télen ki vagyunk fehéredve.

Vásárlásnál felejtős a 30-40 ezres kategória, 100 körül érdemes venni pl. lumea. Az olcsók nagyon gyengék.

A kozmetikai lézeres kezelés nagyon hasonló az IPL-hez, a különbség, hogy az sokkal erősebb gép, a hatása nem pár hónapig tart, hanem 1-2 évig. Vagyis 4-5 kezelés (2 hónap) után szőrtelen leszel, majd 1-2 év múlva kezdenek megjelenni az első szőrszálak, aztán lassan visszaszőrösödsz. Ez az idő persze erősen függ a szőrtípustól. Ismerek olyat, aki 5 éve volt és olyan jól kimelegítette a lézer a fekete szőrét, hogy azóta nincs egy szál se a lábán.

2023. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6: Köszi a sok infót! Azt esetleg tudod, hogy ezek használhatók-e intim területre? Nem bikinivonalra gondolok, hanem a szeméremdobra.
2023. febr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Én szoktam ott is, nem csak a dombon, hanem az ajkakon és a fenéknél is. Sajnos eléggé szőrös típus vagyok. Az érzékeny részeken vissza veszem a villanás erősségét.
2023. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8: Köszönöm!
2023. febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Arra jutottam, hogy az IPL inkább csak kiegészítés a szőrtelenítéshez. És dupla annyi melót jelent, cserébe jó esetben kevesebb szőr nő.
2023. febr. 23. 13:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!