Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A kocsonya ér valamit, ha a...

A kocsonya ér valamit, ha a kollagén nem?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a kollagén étrendkiegészítőt semmi sem támasztja alá, hogy fel tud szívódni a szervezetben, és itt is sokan írtátok. A kocsonya fel tud?

2023. márc. 21. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy milyen formaban viszed be.

A kocsonya talán olcsóbb, mint ezek a kollagenporok.

Már ha létezik még manapság az olcsó fogalma.

2023. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát a kocsonyának sincs bizonyított hatása, hogy a kollagén felszívódik?
2023. márc. 21. 16:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Felszivodik, de nem tudni, hol hasznosul.


Ha sokáig eszel ilyet, akkor van arra esély, hogy oda is jut, ahova szeretnéd.

2023. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy fogyaszthatnék akkor kollagént port is?
2023. márc. 21. 19:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Én amúgy szedek kollagént, a térdem tuti kevésbé fáj azóta. Hogy a ráncok ellen mennyire használ azt nem tudom mert még nem nagyon vannak, de számomra ez bizonyíték hogy igenis hasznosul. Pedig olcsó kapszulát szedek csak.
2023. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Port vagy kapszulát szedsz?

Többen is írták, hogy izületi fájdalmakra nagyon jó, de aki a kollagénról kérdezett azt lebeszélték, hogy inkább ne szedjen.

Várok még további válaszokat, mivel inkább maradnék a kollagénnál.

2023. márc. 21. 22:23
 7/7 anonim ***** válasza:

A kollagén egy nagy fehérjemolekula tehát nem fog tudni felszívódni egészben, így az emésztés során aminosavjaira vagy peptidjeire esik szét, ezek már képesek áthatolni a bélfalon és felszívódni. Tehát ilyen formában igaz, hogy a kollagén felszívódik.


Igazából megvan, hogy a különböző típusú kollagénrostok, azok melyik szövetben hasznosulnak leginkább. Ez nyílván adott egy standardizált étrend kiegészítő esetén, de egy tál kocsonyánál nem fogod tudni, hogy milyen típusú kollagénok vannak benne.


Ennek ellenére szerintem érdemes mindkettőt bevetni! Számomra nem fenntartható anyagilag, hogy folyton vegyem a kollagénporokat, de ősszel és tavasszal szoktam egy 3 hónapos kúrát tartani. Most is az Essa kollagénporát szedem például.

Az sem fenntartható számomra, hogy mindennap letoljak egy tányér kocsonyát, de néha jól esik, és pont a kollagén meg ásványi sók miatt a kocsonya egy tápanyag-gazdag, nem feldolgozott tápláló étel, ha havi 2-3x be tudod iktatni, az már félsiker. Emellé ajánlom a hosszúideig főzött csontlevest és marhacsontból készült zselatint (ezt csak felfőzöd és kiporciózod és magában lehet enni nyugodtan) - ez állati eredetű kollagént tartalmaz, ugyanaz, ami a kocsonyában is megtalálható. Próbáld ki ezeket a praktikákat.

2023. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!