Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki néha parókát hord, néha nem, és több különböző színűt, hosszúságút, és textúrájút? Nagyon ciki?

Figyelt kérdés

Színes hajam van, mondjuk most éppen szürke, de viszonylag sűrűn festem (fodrász szőkíti, otthon festem hajszínezővel), de nem tudom olyan gyakran váltogatni a színeket, mint amilyen sűrűn szeretném, illetve nem is lehetséges pl kék után egyből vöröset vagy fordítva. Plusz, mindig is gyűlöltem a hajamat, az egyik legrondább dolog magamon, sosem volt hosszú, mindig max mell fölé ért, de amióta szőkítem, azóta csak váll fölé.

Arra gondoltam, hogy veszek pár parókát és mikor melyikhez van kedvem, azt veszem fel, leginkább akkor, amikor le van nőve, ki van kopva a hajam két fodrász között, vagy nagyon hülyén áll.

Régebben huzamosabb ideig hordtam már parókát egészségügyi okokból keletkező hajhullás miatt, de akkor minden nap, és kb 3 havonta váltogattam őket, addig ugyanazt hordtam. Akkor se tagadtam, hogy paróka és nem az igazi hajam, de nagyon sok ember rossz véleménnyel volt róla.

Most inkább cssak kiegészítőként hordanám, mint egy nyakláncot, amikor épp kedvem van hozzá, része lenne az outfitjeimnek.

Ami esetleg még gáz lehet, hogy olyan helyen dolgozom, ahol össze kell fogni a hajamat, sapkát is kell hordani, és nagyon meleg van. Szóval melóban nem éppen a legideálisabb, meg nem is akarom tönkretenni őket (régen is ugyanitt dolgoztam, nagyon rossz volt parókát hordani munka közben), szóval meló előtt, amikor átöltözök, levenném a parókát, majd amikor végzek, vissza.



2023. ápr. 2. 11:40
A kérdező szavazást indított:
Nagyon ciki
Nem gáz
Egyéb (írd le kommentben)
17 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A véleményem az, hogy még nem találtad meg önmagad, esetleg önbizalomhiányod van. Szerintem mindenkinek a természetes hajszíne áll a legjobban, extrém színek pl. bulizáskor beleférnek. A mell fölé érő haj már eléggé nőies, a hosszabb hajjal több a macera(pl. hajmosás után több idő megszárítani). Természetesen ha valami oknál fogva valakinek parókára van szüksége(mondjuk kemoterápiás kezelés alatt), az számomra teljesen elfogadható. A szőkítés nem tesz jót a hajadnak, ha attól rövidebbre nő csak meg, mint egyébként.
2023. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az önbizalomhiány igaz, a másikkal nagyon mellé lőttél. Ponthogy hosszú évek után végre megtaláltam önmagamat és merek úgy öltözködni, ahogy mindig is akartam, meg festeni a hajamat és hasonlók. Bárcsak már tiniként rájöttem volna erre és már akkor "megtaláltam volna önmagamat".

Szerintem meg általában nem a természetes hajszínük áll a legjobban az embereknek. Személy szerint nekem is a színes hajú lányok és fiúk tetszenek, hasonló stílussal, mint az enyém.

Most nem egészségügyi okokból hordanék parókát, hanem egyrészt azért, mert utálom a hajamat, másrészt azért, mert tetszenek a parókák (és ha nem utálnám a hajamat, akkor se lenne olyan, mint a parókák). Tisztában vagyok vele, hogy a szőkítés nem jó, de de inkább lesz ronda, rövidebb, de szép színű a hajam, mint ronda, rövid és unalmas. Ezen a dilemmán már rég átestem, nagyon sokáig nem mertem szőkíttetni, de csak azt bántam meg, hogy nem tettem meg hamarabb.


Amúgy nem tudom, miért érdekel az emberek véleménye a parókával kapcsolatban (vagyis de, valószínűleg azért, mert ez újdonság számomra is), akinek azzal nem lenne baja, annak úgyis lesz a piercingjeimmel, akinek meg azzal nem lenne, annak lesz a tetkóimmal vagy a ruháimmal. Akiknek ezekkel nincs, majd annak lesz a parókával. Akinek egyikkel se, annak majd az alakommal vagy a fejemmel. F.szom társadalom, hogy soha semmi nem jó... Bocsi, eltértem a tárgytól.

2023. ápr. 2. 12:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legalább ez egyiket eltaláltam(önbizalomhiány). Ha megkérdezhetem mivel kapcsolatban van önbizalomhiányod, a belső tulajdonságaiddal, vagy a külsőkkel? Nem tudom, hogy hány éves vagy. 17 éves koromban én is mindenkinek meg akartam felelni, de aztán beláttam, hogy ez lehetetlen. A legfontosabb az, hogy önmagadnak felelj meg mind külsőre, mind a tetteiddel kapcsolatban(amíg utóbbiakkal nem bántasz olyan embereket, akik nem érdemlik meg).
2023. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindennel kapcsolatban, külső is, belső is, a mentális betegségeimből adódó viselkedésemből is... 24 vagyok, lassan 25, de amióta az eszemet tudom, gyerekkorom óta utálom magamat, szóval nem hiszem, hogy ez valaha változni fog (pedig járok pszichológushoz).
2023. ápr. 4. 14:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez elég nagy baj. Ha gondolod privátban írd meg, hogy mely cselekedeteid miatt utálod magad és megírom neked, hogy szerintem jogos-e. Képet nem kérek rólad, mert az túl személyes. Viszont azt vettem észre eddigi életem során, hogy az embereknek az önmagukról kialakult véleménye(önbizalma) sokszor köszönőviszonyban sincs a valósággal. Pl. szebbnek/csúnyábbnak gondolja magát, mint amilyen. Vagy szégyellni való cselekedeteire büszke, esetleg pont fordítva.
2023. ápr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek, nincs kedvem sokat írni. 😅 Borderline személyiségzavarom van, a problémáim nagyrésze ebből fakad, az emiatti viselkedésemet utálom nagyon (a hivatalos főbb tünetek közül a splitting és a black and white thinking nem jellemző rám). Szóval teljesen jogos, hogy utálom, mert ezek tényleg rossz dolgok, főleg a heves érzelmi reakciók (túlérzékenységgel együtt) és az impulzivitás. De akadnak problémák a többi mentális szarságomból adódóan is, de talán a bpd a legfeltűnőbb.
2023. ápr. 6. 13:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Van borderline ismerősöm. Azt figyeltem meg nála, hogy ha a külső körülmények jók, akkor teljesen jól funkcionál. Viszont ha negatív hatások érik, akkor túlreagálja egy "normális" emberhez képest.
2023. ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!