Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek is túl vékony...

Szerintetek is túl vékony vagyok? Vagy csak kitűnök az elhízottak között?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok, 185 cm, 79 kg. BMI indexem kb 23, ami a normál tartomány felső harmada, testzsír%-om 17,5%, elvileg 20% alatt egészséges. Voltam egy vizsgálaton is, ami szerint a testemen arányosan van az izom és a zsír, minden értékem "normál" lett, sőt, szerinte még másfél kg zsírt le kéne adjak, az lenne a "tökéletes".


A kérdést azért vetettem fel, mert szüleim, nagyszüleim, rokonok, ismerősök mind megjegyzik, hogy milyen vékony vagyok, miért nem eszek eleget, biztos beteg vagyok, hízhatnék stb. Ezeket mind 50 feletti emberek mondák.


Egy éve kb 15-18 kg-al több voltam, jött a zsírpocak, elszakadtak a nadrágaim, a túlsúlyos tartomány felső részében voltam, akkor egyetlen egy rokonom mondta, hogy fogynom kellene, de szerinte se kellett volna 85 kg alá mennem, tehát ha BMI szerint túlsúlyos vagyok, az jó.


Amugy több, mint egy éve rendszeresen edzek, állóképesség és erőnléti gyakorlatokat, szóval nem csak simán fogytam. Már egy ideje tartom a súlyom, de a rokonok nem tudják megszokni.


Ennyi alapján tényleg túl vékony lehetek, vagy csak fura, ha egy pasi nem hízik el? Esetleg csak az idősebb korosztálynak fura, ahol már alap a mackós alkat?



2023. ápr. 11. 22:33
A kérdező szavazást indított:
A számok, mérések nem hazudnak, nem vagy sovány!
Híznod kéne, egy férfi legyen emberes!
Nem tudom
23 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Számok alapján nem hinném, hogy túl vékony lennél. Lehet csak megszokták a korábbi testalkatodat és ahhoz viszonyítva tartanak vékonynak, de nem tudom miért kell egyeseknek minden családi találkozó alkalmával megjegyzéseket tenni a másik külsejére. Szerencsére nálunk ez nem szokás, de a párom családja is ezt csinálja. Egyszer miért nem eszik többet, legközelebb meg már megy a látom nőtt egy kis pocak és hasonlók.

Próbáld meg elengedni, az a lényeg, hogy te legyél elégedett a testalkatoddal és legyél egészséges és nem kell híznod, mert ők azt mondják. Normális a súlyod, nincs okuk megjegyzéseket tenni.

2023. ápr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

185 cm-hez 75 kg lenne az idealis. A 79 kg biztos,h nem sovany.


Tuti videkiek ,akik azt mondogatjak,h sovany vagy!!! Videken szinte minden ember gusztustalan zsirdiszno!!


Budapesten sikeres alkatod lenne boxedzeseken,atletikan. Stb edzeseken!!!

2023. ápr. 12. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Messze vagy a vékonytól
2023. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 NTBS ***** válasza:
Nem vagy túl vékony, de elhízott sem.
2023. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Számok alapján normális. De ezt te látod a tükörben nem mi.
2023. ápr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Rokonaidnak inkább a tendencia és a gyors változás lehet fura, mert mások ilyen korban szoktak vékonyabb alkatból úgymond megemberesedni, hízni, és nem fordítva. Meg eleve megszokhattak már úgy, ha régebb óta, hosszabb ideig masszívabb alkat voltál(?), valamit csak kell mondaniuk, mikor meglátnak ahhoz képest feltűnően vékonyabban. Ez nem jelenti azt, hogy bármi gond lenne a jelenlegi súlyoddal, bőven a norma közepén van.

Egyébként én is pont fordított utat jártam be az elmúlt 1-2 évben. 17-22 éves koromban voltam 78-80 kg körül 184 centihez, és az utóbbi két évben híztam 93-95 kilóra. Sok minden viszonyítás kérdése, mindenki önmagából indul ki. Pár éve lehet, azt mondtam volna neked, hé, kicsit dagi vagy, ma meg inkább vékonynak tűnnél.

24F

2023. ápr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó válaszolónak igaza van. A férfiak általában 20on éves koruk elején kezdenek el hízni és emberesedni. Lehet környezetednek is azért volt furcsa hogy ilyen sokat fogytál. Meg egyébként is tényleg teljesen relatívak ezek a dolgok. Barátaim hamarabb kezdtek hízni nálam már ilyen 18-19 évesen. Így pár évig én voltam a jaj de sovány. Pedig a magam 76 kilójával pont róluk gondoltam hogy hasasodnak. Aztán 21 évesen nekem is megindult a súlyom és most 103 kilósan nem látom őket olyan nagynak.

24f

2023. ápr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!