Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mióta nem ciki kövérnek...

Mióta nem ciki kövérnek lenni? Mióta divat?

Figyelt kérdés
Általános iskolába nem voltam vékony, de kövér se. Olyan közepes, mégis szekálták. Középiskolába szintúgy, ki is kellett iratkoznom, pedig 65-nál több nem voltam, mellé 167 cm. Pokollá tették a fiatalkoromat. Most, ahogy sétalok a városban (nevezetesen Győr), nem egy- nem kettő ténylegesen elhízott fiatal lányt és fiút látok (főleg lányt). Felveszik a magasderekú farmert, a szoknyát, a rövid pólót ugyanúgy. Mikor fordult így meg a világ, hogy teljesen normális elhízottnak lenni?
2023. máj. 19. 23:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Neten is sokat látok ilyet, hogy nagy fenék, széles csípő, mellé vékony (vagy kitakart) has. Ezek nyilván csak képen esztétikusak, hiszen a valóságban azért ez teljesen máshogy néz ki.
2023. máj. 20. 00:16
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Cikin öltözni az egy dolog, de a túlsúly nem ciki, se nem divat.
2023. máj. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Amióta már sokan xarnak mások véleményére, másoknak való megfelelésre és nem fogják az egész életüket a négy fal között tölteni egy zsákban sírdogálva.
2023. máj. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az nem lenne megoldás, hogy zsákban sírás helyett elmenjenek futni? Csak kérdezem. Nem tudom felfogni, kinek jó, ha kövér.
2023. máj. 20. 00:37
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Te nem azt nem tudod felfogni, hogy miért jó, ha valaki elhízott, csak irigy vagy. Azt nem tudod megemészteni, hogy téged igazságtalanul szekáltak most meg a sokkal nagyobb darabokat is elfogadják, szépnek találják, jól érzik magukat a bőrükben. Ez most neked fáj, és azt nem érted, miért nem lehetett mindezt megtenni akkor is. Meg lehetett volna. Most meg ahelyett, hogy lenyelnéd a keserűségedet, inkább te is nyomod tovább azt a narratívát, mint amivel téged cikiztek. Menjenek el futni, fogyjanak... Nehogy már ők jól ellegyenek a túlsúlyukkal, mikor téged bántottak miatta.
2023. máj. 20. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
83%
Ma is ciki köver gyereknek/fiatalnak lenni, ugyan úgy előfordulhat, hogy szekálják őket a suliban, plusz hatrányt jelent a pártalálásban. Csak annyi változott, hogy felnőttél, és ebben a környezetben már nem igazán érdekel senkit, hogy hogyan nézel ki, normális felnőtt ember már nem nézi ki a masikat a külseje miatt, mert nem érdekli.
2023. máj. 20. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan kollégákkal dolgozom, akik rühellik a kövéreket, és ennek mindennap hangot is adnak. Ma sem jobb a helyzet, mint régen.
2023. máj. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Mivaaaan? Egy betegség (elhízás) hogy a fenébe lenne már divat?


Jövőre már a cukorbetegség meg az érelmeszesedés lesz a menő?

2023. máj. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
44%
Miért nem tudtad megvédeni magad a többikkel szemben középiskolás korodban? 167cm-hez 65kg nem hangzik rosszúl.
2023. máj. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

"Az nem lenne megoldás, hogy zsákban sírás helyett elmenjenek futni?"


Nem, mivel ha akkora túlsúllyal elmegy futni, akkor a térdei teljesen tropára mennek, mielőtt lefogyna és gyorsabban, mintha csak sétálna.


Másrészt milyen alapon szabnád meg bárkinek is, hogy mit csináljon ?!


Ő teste, ő élete. Mit akarsz te megoldani?!


Oldjad a saját frusztrációdat, ami miatt nem tudsz elmenni más kövérsége és öltözködése mellett szó nélkül és külön kérdést is ki kellett írnod róla...


"Nem tudom felfogni, kinek jó, ha kövér."


Senkinek sem jó. Nem is ez a probléma, hanem az, hogy mindenféle vadidegen ítélkezik mások felett, ahelyett hogy saját magát moderálná...


Lehet rühellni a kövéreket, de ennek hangot adni bunkóság.


Nem a kövérséget kell tisztelni, hanem az embert!!


Másrészt én még nem láttam olyan kövér embert, aki ne próbált volna tenni azért, hogy lefogyjon. Nem sikerült neki, feladta és visszahízta a dupláját.

Szeret enni, lusta mozogni vagy mittudom én, de akkor sincs senkinek joga, hogy emiatt a másikat abuzálja.


Én büntetném azokat, akik bárkit lelkileg megnyomorítanak, megszégyenítenek, megaláznak.


A kövéreknek meg elég nagy büntetés a kövérség, nem kellenek plusz megmondások.


Mindenki tudja, hogy nem kéne enni, meg mozogni kéne stb, csak nyilván nem képes erre, mert aki képes, az megteszi, lefogy és kész.


A szekírozás nem növeli a motivációt, hanem csak még jobban elkeseríti és még inkább evésbe tolja az amúgy is szeretetlen embert.


És az is baj, hogy manapság mindenki csak a testtel törődik, de hogy lelkileg mi van, mi áll az egész evészavar hátterében vagy milyenek a családi és egyéb körülmények, azokat hogyan lehetne megoldani, na az senkit sem érdekel.


Legyél sovány és akkor elfogadunk, más meg nem számít?!


És ha valaki nem tud vagy nem akar megfelelni ennek, akkor neki már nincs joga élni - ki dönti el, te?!


Mindenki úgy él, ahogy tud.


Nem ismerjük egymás hátterét, pont ezért nem kellene csupán egy test alapján a másik felett ítélkezni.


Szerencsére ma már egyre többen tartják tiszteletben a másik embert és állják meg, hogy ne tegyenek rá megjegyzést. Van, aki fejlődik és tud kulturáltan viselkedni.


Élni és élni hagyni kellene!


Aztán majd mindenki maga eldönti, hogy mit tesz a testével.

Az az ő saját felelőssége.


A te viselkedésed, másokkal való bánásmódod, megnyilvánulásaid viszont a te saját felelősséged.

2023. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!