Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit jelentenek ezek körmözésnél?

Mit jelentenek ezek körmözésnél?

Figyelt kérdés
Saját köröm töltése, műköröm töltés. Mik ezek? És mikor van erre szükség? Illetve ha 1 körmöm le van törve akkor nem számolja a körmös az építés árát? Mert az ugye teljes szettre van kiírva. Nem nagyon értem ezeket. Azt se tudom elég-e a gél lakk mert nagyon gyenge a saját körmöm. Akihez eddig jártam egy kókány. Ezt sajnos most tudtam meg mert nem értek hozzá. Előtte sose volt. Egység árban dolgozott. Szeretnék tisztában lenni az árakkal. Mire mit fizetek és miért. Köszönöm előre is ha segítetek.
2023. júl. 13. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az a saját köröm töltése. Nem erősítés volt írva? A töltés az amikor lenövésed van és elmész megcsináltatni, új színt kapsz, esetleg díszítést. Azt, hogy neked elég-e a géllakk csak úgy lehet megmondani, ha élőben látja valaki a körmöd, még kép alapján se lehet megmondani. De a géllakk nem igazán éri meg az árát mert nem bírja sokáig. Keress más körmöst, akinek tetszik a munkája és megfelel az ára. Sokaknál ki van írva az árlista.
2023. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Saját köröm töltésnek nincs értelme azt nem kell tölteni nő magától :D Műkörmöt vagy gél lakkot akkor töltünk ha már szemmel látható a lenövése, de még nem indokolt a teljes eltávolítás és újraépítés. A letört köröm pótlását általában jófej vagyok és beleveszem a töltés árába kivéve ha hosszú vagy nagyon extrém körömről van szó, de ezeket mindig megbeszélem előre a vendéggel.

Az hogy gél lakk vagy épített köröm, esetleg erősített gél lakk... na azért kell diagnosztizálással kezdeni az építést, ezt látatlanban senki se mondja meg :) Annyit az előzőnek, hogy egy jól elkészített gél lakk is lehet tartós csak másra van mind a kettő, egyik vendégnek építünk a másiknak gél lakk az a cél hogy a vendég elégedetten menjen ki a szalonból. (Ami nem egyenlő azzal, hogy a kedvéért csinálunk valami szakmailag vállalhatatlan hülyeséget.)

2023. júl. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi az az erősített lakkq? Nem lehet hogy ő arra gondol? 😅 Tényleg teljesen hülye vagyok hozzá. De mostmár biztos vagyok benne hogy jó ötlet a váltás
2023. júl. 14. 19:04
 4/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, bocsi pár napig nem néztem az oldalt neked válaszoltam utoljára kb :) Az erősített gél lakk kb átmenet a sima gél lakk és a műköröm között.


Szóval:

- gél lakknál felviszünk egy híg alap színtelen gél lakkot, arra jön rá a színes gél lakk, a díszítés, a végén lezárjuk az egészet. Ez lehet külön fedőlakk de általában simán jó rá az amivel az egészet alapoztad. (Persze köttetni kell lámpában az egyes rétegeket.) Fontos hogy az alap nem alkalmas építésre, nem lehet vele hosszabbítani, nem lehet vele C ívet építeni. Ez lényegében egy tartós körömlakkozás, mert nem fog lekopni max egy hét után

- a műköröm ugye az amikor kifejezetten építő anyaggal (zselé, porci, poligél) építünk, lehet vele hosszabbítani, nem csak lehet hanem egyenesen kell is C-ívet formázni (kivéve balanszpontos körömnél)

- az erősített gél lakk meg a kettő között van. Itt egy sűrű, erős lakkal visszük fel az alapot ez a base gel. A base gellel már lehet mini C ívet építeni és hosszabbítani egy kicsit (max S méretig pár millimétert). A base gelt persze pont emiatt nem lehet fedőként használni hanem külön fedőlakk kell. Szóval nem lesz olyan tartós mint egy műköröm és annyira szabadon se lehet engedni a fantáziádat vele, de egy sima gél lakknál meg mégis tartósabb és kicsit lehet vele "trükközni" csinálni valami építés szerűséget (még ha nem is nagybetűs építés)


Körmöst váltani meg tényleg célszerű ha ilyen alap dolgokkal nincs tisztában sajnos ☹️

2023. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Így már tisztábban látom a dolgokat. Igazából akinél eddig voltam nem is mondta mit csinál mert minden egyforma árban volt. Konkrétan azt se tudom mekkora az s-es köröm. 😂
2023. júl. 18. 16:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden egyforma árban? Hát már nem tudom mit mondjak 😂😂 teljesen más időben, anyagfelhasználásban, technikában...

A köröm méretekre nincs egy egységes táblázat mégis kb ugyanazt érti mindenki alatta a szakmában :) vannak sablonok ahol jelölik, van ahol a millimétert jelölik (ez a gyakoribb) de kb ugyanazt érti alatta mindenki.

S: ujjbegynél max 5 mm-el hosszabb

M: max +10 mm

L: max +15

XL: minden e fölött

Lehet lesz olyan szalon ahol nem pont ezeket a határokat tartják, de nagy átlagban ez egy jó kiinduló pont lehet :)

2023. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Oh tudnék még mesélni.😅 Voltak még cifra dolgok.

Köszönöm szépen a segítséget. ☺️

2023. júl. 18. 18:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Na most már kíváncsivá tettél hadd szörnyülködjünk holnap a lányokkal 😅
2023. júl. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!