Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Körmösnél lemondott időpont?

Stickynotes kérdése:

Körmösnél lemondott időpont?

Figyelt kérdés

Lemondtam a körmösömnél a holnapi időpontomat, 24 óra helyett 22 órával az időpont előtt.


Először azt írta, hogy csak akkor tud új időpontot adni, ha kifizetem a lemondott időpont árát, majd mikor mondtam, hogy sajnálom, de akkor nem kérek időpontot, küldte a számlaszámot, hogy akkor ide szeretné kérni a pénzt a holnapi körömért (amit ugye így nem fog megcsinálni).


Egyetlen egyszer fordult elő, hogy teljesen elnéztem a dátumot és amikor kérdezte, hol vagyok, már nem értem volna oda. Akkor nagyon cukin reagált, mondta mikor tud máskor fogadni, meg a következő alkalmon is csak röhögcsélt, hogy mások mennyivel rosszabbak. Na ebből nagyon nem azt vontam le, hogy nekem fizetnem kell majd ilyesmiért, bár lehet ez ilyen általános szabály, amivel én nem voltam tisztában. Illetve az időpontomat most azért mondtam le, mert amióta hozzá járok, nagyon elvékonyodott a körmöm, égeti a lámpa és úgy döntöttem szeretném lenöveszteni amíg vissza nem vastagodik.


Plusz infó, hogy csütörtökön írtam rá, hogy jól írtam-e fel az időpontokat, hogy egyáltalán le kell-e mondjam, mert az időpontos applikációja hónap elején megszűnt, de erre csak szombat este válaszolt. Tudom, hogy azóta eltelt egy nap, hogy én most írtam neki, de csak most láttam, ő viszont csütörtök-pénteken többször aktív volt, csak nem reagált.


Lehet ez már mellékes, de amikor írta, hogy korábban végzett és tudok-e jönni úgy, akkor mindig igyekeztem melóból hamarabb indulni, akkor sem pattogtam, ha neki jött közbe valami és átszervezett. Nyilván ez az én érdekem is, csak gondoltam azért annyira vagyunk jó viszonyban, hogy ha már az első kiesésemnél ennyire lekicsinyítette a dolog súlyosságát, akkor most megúszom egy figyelmeztetéssel, hogy egyáltalán tudjam, hogy van nála ilyen! Ráadásul olyan időpontról van szó, amire jó eséllyel talál embert, mert mindig úgy kell kapkodni utána, szóval egészen biztosan nem azon a 2 órán múlt neki.


A kérdésem lényege, hogy van-e jogilag bármi kötelezettségem kifizetni neki ezt az időpontot teljes egészében? Gondolom van valahol a szalonban kirakva egy házirend 8-as betűmérettel, de alá semmit nem írtam. Azt nem szeretném, hogy feljelentgetés legyen belőle és hajlandó is vagyok lemondani a körmösről végleg, mert az erősített géllakkja 2 hét után fellevegősödik…



2023. aug. 6. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Gondolom neked csak úgy éri meg valamiért pénzt adni ha kapsz cserébe valamit. A kozmetikai iparban meg nyilván úgy éri meg dolgozni ha a vendégek fizetnek a szolgáltatásért. Te lefoglaltál egy időpontot amire nem tudtál elmenni, ezért ő nem keresett pénzt hanem mondjuk unatkozott. Szerintem kicsinyes dolog ilyen esetben másik körmöst keresni, ha egyébként eddig elégedett voltál vele.
2023. aug. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Jogilag nem, emberileg meg te tudod mi fér bele neked. Valószínűleg rendszeresen eljátszák ezt vele és besokallt. Szerintem nincs ezzel gond, ha ki van írva és másodjára is oda mész, akkor ez olyan ráutaló magatartás, ami jelzi, hogy elfogadtad a szabályt. Ettől függetlenül nem fog tenni semmit, ebben biztos vagyok. Az utolsó mondatod viszont halál gáz. Nem megyek oda többet, mert képtelen vagyok betartani egy egyszerű és érthető szabályt és amúgyis ez egy szar csak eddig mégis jó volt...
2023. aug. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Teljesen megérteném, ha új vendég lennék, vagy rendszeresen eljátszanám vele ezt. Csak mérlegeltem, hogy mégis mennyire éri meg ragaszkodni hozzá, mert cuki, meg szépen dolgozik, meg végülis max levágom azt a részt, ami már elvált. De jogos, valóban nem volt szép dolog ezt odaszúrni, csak egy ilyen után újraértékelődik az emberben, hogy mégis miért fizet ennyit, ha meg még meg se lesz csinálva az az “okés” köröm, akkor pláne.


Arra meg, hogy másodjára is oda megyek egy ilyen után, meg érthető szabály: épp ez az, hogy az első saját hibámból elmaradt időpontnál még csak nem is említette! Ha tudom, már csütörtökön szétbombázom üzenetekkel, nehogy kicsússzak a 24 órából. Élőben mindig nagyon cukiskodós, gondolom én értékeltem túl és igazából mindenkivel ilyen, de ettől függetlenül nem érzem korrektnek, hogy annak ellenére, hogy az időpontjaim 99%-án eddig másodpercre pontosan ott voltam, sőt ha kéri, gyakran előbb megyek, pedig nem csak annyiba telik, hogy hamarabb veszem fel a cipőm, akkor “első” alkalommal azért szerintem belefért volna, hogy figyelmeztet. Tudom, hogy nem az én hiányom fogja csődbe vinni, de szerintem emberileg az sincs a csúcson, hogy egy olyan lemondott időpontot fizettet ki velem, amire pillanatok alatt talál embert (én is úgy kell vadásszam), cserébe viszont én nem fogok jó szájízzel, vagy egyáltalán visszamenni hozzá.

2023. aug. 6. 19:55
 4/13 Kitana. ***** válasza:
55%
Ha jól értem, rendszeresen eljátszottad, mert ez volt a harmadik alkalom. Nem csoda, hogy már nem nézi el. Egy ilyen alkalmat nekem is elnézett a körmösöm, jó indokom volt rá, azonnal orvoshoz kellett mennem egy elfertőződött sebbel :D De nem hiszem, hogy lenne következménye, ha nem fizeted ki.
2023. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam, ez volt az első alkalom, hogy lemondtam volna, az előző eset jó pár hónapja volt, másik dátumra emlékeztem, meg is néztem a naptárban, nem tudom hol néztem el, mindenesetre aznap nem mentem, amikor kellett volna. Erre reagált szuper megértően, egyből küldte, hogy mikor vannak másik időpontjai is és a következő alkalmon sem említette egy szóval sem, hogy ejnyebejnye, legközelebb ki kell fizesd. Ez úgy, hogy lassan 2 éve járok hozzá és eddig nem mondtam le időpontot, legfeljebb megkérdeztem, hogy lehet-e tolni egy kicsit (nem lehetett, de megoldottam). Szerintem ez nem borzalmas, pláne hogy nem kibaszásból csináltam vele egyiket sem és elmondása szerint van olyan vendége, aki rendszeresen szórakozik vele.
2023. aug. 6. 20:11
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Valójában most is a saját hibádból nem mentél el... az hogy nem írt vissza időben nem az ő problémája, hanem a tiéd amiért nem jól írtad fel a dátumot magadnak.

A körmösöd teljesen normálisan jár el. Minden szépségiparban dolgozónak az kellene már legyen a normális, hogy a nem időben lemondott vendégekkel kifizetteti az idejét. Hisz nem biztos, hogy lesz egy akut vendég aki másnap beesne hozzá, ergo bevétel kiesés neki az az egy óra amit te lemondtál.

Amúgy van ahol nemhogy nem 24 óra, de 48 amivel hamarabb le kell mondani.

2023. aug. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Jogilag nem, de érthető hogy 2 alkalom után már tele van veled a hócipője. A legtöbben egy alkalmat elnéznek hiszen emberi dolog elfeledkezni valamiről vagy hogy közbejön valami, de többször, az már szimplán tahóság. Tök mindegy hogy előtte mindig percre pontos voltál. Mondjuk az is érdekes hogy 22 órával előtte döntötted el hogy ennyire szar a munkája... Hidd el, nem fogsz neki hiányozni:DDDD
2023. aug. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Lehet én gondolom rosszul, nem vagyok ennyire tisztában azzal, hogy mi éri meg ténylegesen és mi nem, de biztos nem azokra a vendégekre alkalmaznám ezt a szabályt, akik évente egyszer belerondítanak az időpontjaimba, hanem azokra akik rendszeresen eljátsszák. De csak az önérzet beszél belőlem, meg az, hogy neki biztosan nem ezen a 2 órán múlt, hogy talál-e oda embert és ha 24 órával korábban szólok, akkor minden oké. Nem aznap reggel jeleztem, amikor már tényleg necces szerveznie. Az időpontjaimra pedig emlékeztem, csak mivel már nincs előfizetve az appra, amibe ő írja be az alkalmakat, szerettem volna megerősíteni vele is. Így utólag már látom, hogy aznap kellett volna megírnom neki, hogy ha ez az időpontom, ha nem, én mindenesetre lemondom, aztán ha nem reagál, akkor én mosom kezeim.
2023. aug. 6. 20:19
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem 22 órával előtte döntöttem el, előző héten már biztos voltam benne, hogy ilyen vékony körmökkel nem vállalok be géllakkot egy darabig, csütörtökön ráírtam, majd mivel nem reagált semmit én meg nem írtam megint azonnal, máig húzódott.


A munkájával eddig sem voltam teljesen megelégedve, de úgy voltam vele, hogy amúgy szép és lehet igénytelenség, de egy-két hétig kibírom két alkalom között, hogy némelyiknek elválik a vége/lepattog. De a kérdéshez valóban lényegtelen ez az információ, csak a jelenlegi szituáció fényében realizálódott, hogy mennyire nem éri meg még úgy fizetni, hogy ilyen körmöm se lesz 2 hétig.


Plusz, mint írtam is, azzal semmi gondom nem lett volna, hogy nem ad új időpontot, ha nem fizetem ki. Ilyet már másnál is láttam, nála nem tudtam, hogy van ilyen mondjuk. Viszont amikor leokéztam, hogy akkor köszönöm mégsem kérek új alkalmat, akkor küldte a számlaszámát és az összeget, hogy de azért ki kell fizetni a holnapit. Nekem ez úgy jön le, mintha nem is lenne olyan választásom, hogy nem fizetek, pedig elsőre ezt mondta.

2023. aug. 6. 20:30
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

"biztos nem azokra a vendégekre alkalmaznám ezt a szabályt, akik évente egyszer belerondítanak az időpontjaimba, hanem azokra akik rendszeresen eljátsszák"


Akik rendszeresen eljátsszák, azokat valószínűleg már nem fogadja, és ők is egy-két alkalommal kezdték.

2023. aug. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!