Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szeretnék majd divattervező...

Szeretnék majd divattervező lenni. Mit kell tanulnom? Ne írjatok lyanokat, hogy " nőjj fel" lécci!

Figyelt kérdés
Már nagyon sok tervem van, jól rajzolok, szeretnék majd ruhákat tervezni. Milyen iskolába járjak? Mivel foglalkozzak sokat, hogy elérhessem? L/13
2010. okt. 19. 21:35
1 2
 1/11 soundcloud válasza:
azt hiszem, hogy az iparművészetire kell jelentkezned, de ennél többet sajnos nem tudok segíteni
2010. okt. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is az szeretnék lenni :)

Amúgy...első lépés szerintem,hogy a rajzaid megmutatod egy ilyen dolgokban jártas személynek,majd pedig ha jó véleménnyel van róluk,akkor próbálod megvalósítani a terveid.:)

Ha sikerül,és hordható meg etc.,akkor gondolkodhatsz a tanuláson.Szerintem a középiskolában fölösleges direkt iylen szakra menni.Max. művészeti suliba.

Felsőoktatásban pedig....hát én valószínűleg a MOME-ra fogok menni.Sok jót hallottam róla.Esetleg ilyen okj-s tanfolyamokat is elvégezhetsz.De ez még messze van.Addig ezerszer meggondolhatod magad.Én is már inkább a pszichológus felé hajlok...de közbe is tudok tervezni (:

14/L

2010. okt. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
azért köszi
2010. okt. 19. 21:50
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi igazad van elöször sima gmibe megyek utána szeretnék valamilyen divattervezősbe...
2010. okt. 19. 21:53
 5/11 anonim ***** válasza:

először is képezd magad amíg nem tudod iskolában tanulni, pl varró magazinok, szabásminták, szakkönyvek textilekről és a divat történetéről, stílusokról,


gyűjts össze egy varrógépre vagy kérd azt karácsonyra, fontos hogy te magad is tudj varrni, kezteben olcsóbb anyagokból (2-300ft/méter), magad is kitalálhatod a szabásmintát,

legyne pár ruhád, terved, fotód a ruháidról, rajzaid, azzal már házalhatsz is cégeknél 1-2év múlva :-)


ha tehetséges és kitartó vagy valahol úgyis befogadnak gyakornoknak stb.

2010. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1%
az eletbe nem leszel divattervezo.....egy buta liba maradsz Magyarorszagon akinek semmi igenye. Sok Boldogsagot!!!!
2010. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
még 1-2 éve mesélte nekem egy csaj egy táborban, aki kb annyi idős volt, mint Te, hogy volt valamilyen divattervező táborban, ahol mindenkinek megvarrtak egy ruhát a tervei alapján, szóval esetleg ha találsz ilyen tábort, kipróbálhatod, mondjuk szerintem bazi drága :D
2010. okt. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Először is varrnod kell tudnod!Menj olyan suliba ahol varrónői szakmát tanusz és egyben érettségizel.Én is ilyenre jártam.Aztán utána eldöntöd merre tovább,és a kezedben lesz a szakma meg az érettségi!Kitartást és sok sikert kívánok!
2010. okt. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mi sulinkban van külön divat és stílus tervező szak.(középiskola)
2010. okt. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Profi módon kell szabnod-varrnod, az összes anyagot ismerned, az összes tervezőt ismerned és mindig egy lépéssel a divat előtt kell járnod. De a legfontosabb, a megérzés és a kreativitás.
2010. okt. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!