Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tisztelt karóra-szakértők!...

Tisztelt karóra-szakértők! Egy régi orosz órán, az "au" felirat, mit jelent?

Figyelt kérdés

Jó napot kívánok!


Előre is bocsánat minden ostobaságért, LAIKUS vagyok.


Hagyatékban találtam egy bizonyos "заря" márkájú réginek látszó karórát, a számlapon van még egy ilyen felirat is, hogy "17 камнеи". De nem is ez az érdekes a számomra, hanem hogy a "láncon" két helyen is szerepel egy bizonyos "au" felirat. Ez az "au" mit jelent? Arany volna? (Nem hiszem!) Esetleg aranyozott? Vagy ezek amúgy orosz betűk, amiket nem tudok értelmezni? Ha arany, akkor beadható törtaranynak, vagy elképzelhető, hogy valaki megveszi pl. Vaterán kb. olyan összegért?


A feliratok közül az egyik AU a lánc végén a kapcson van, a másik az órát körbevevő karikán, közvetlenül a felhúzó egység "felett".


Küldök pár képet (ha tudok!), de nem látszanak jól a feliratok! Sőt, semmi sem, mert az óra maga pici! Konkrétan nem tudom, hogy ez rámenne-e bárkinek is a csuklójára.


[link]


[link]



#óra #karóra #szovjet #AU felirat #arany lehet vagy valami mást jelent? Hülye vagyok a témában!
dec. 9. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Azt tudom, hogy 17 köves.
dec. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1.


És ez mit jelent? Az au feliratról te se tudsz semmit?

dec. 9. 11:49
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Ezt mivel fényképezted egy krumplival?
dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3.


Olcsó telefonnal. De jó volna ha kötözködés helyett inkább válaszolnál.


(Ha nem tetszik a kép minősége akkor adj egy jobb fényképezőt, fikázda helyett!)

dec. 9. 12:15
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Zaria a márka. Aranyozott, 17 köves.
dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Noren1989 ***** válasza:

Ahogy #5 írja.

A kövek amúgy javarészt csapàgyak, ez konkrétan àtlagnak szàmít egy 3mutatós óra esetében.


Aranyozott, értéke a kvàzi semmi kategória, plusz szovjetből a női különösen nem kelendő.

dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Bevinném egy antikvitás üzletbe, szerintem itt nem fox megfelelő vàlaszt kapni. Nem értünk hozzá🤷🏽‍♀️
dec. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Nagy csodára ne számolj, Magyarországon meg pláne ne.

[link]

dec. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Periódusos rendszerben az Au az arany vegyjele.

Tehát arany van benne.

dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!