Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ilyen köröm mennyibe kerülne?...

Ilyen köröm mennyibe kerülne? +egyéb körmös kérdések

Figyelt kérdés

Teljesen járatlan vagyok a témában, mert még soha nem volt megcsinálva a körmöm. Nem szeretném, hogy ebből kifolyólag átvágjon a körmös, vagy akármit is hogy elrontsak :D


Pontosan ilyen formát, hosszt szeretnék. Persze ez műköröm lenne, a sajátom túl rövid ehhez.

Ami a színt illeti, valami ilyesmit, a lényeg, hogy a bőrszínemhez közel álló rózsaszín legyen.


[link]


1. Ez kb mennyibe kerülne?


2. Mennyi ideig tartana a-tól z-ig az egész folyamat, illetve


3. Milyen szinten károsítaná a valódi körmeimet?


4. 16 éves vagyok, és mindig rövid körmeim voltak. Úgy nagyjából szerintetek milyen nehéz lenne hozzászokni egy ilyen hosszhoz? Nehezebb, mint mondjuk mikor szemüveges lesz az ember?


5. Mennyi idő után kell megválni a körmöktől?


6. Azt tudom, hogy uv lámpával szoktak babrálni, de van olyan opció, amihez az nem szükséges?



dec. 18. 19:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, hogy sokat főzök és sütök. Gyakran ragacsos tésztával dolgozok, ezektől nehéz megtisztítani a hosszú körmöt, vagy a körömkefe ezzel is elbánik?
dec. 18. 19:09
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Az ár, hogy meddig tart, meg hogy mennyire kellemetlen vagy esetleg fájdalmas attól függ hova mész.


Az igazi köröm károsodni fog, meg nem is fog magától lejönni.

Ezt vagy két-három hetente töltetni kell, vagy leszedetni, ami után csúnya lesz, kb 4-5 hónapig, amíg teljesen lenő az új köröm.


Az a köröm amin volt, elvékonyodott lesz, száraz, és gyakran kelleni fog rá egy lakk, különben nem is szép, meg le is törik.



A hosszú köröm maga megszokható ha jól van építve.


Viszont ha kókler csinálja, beledarálhat a reszelővel az elevenedbe, vagy megégethet amikor köt rajta a cucc.

Amikor berakják a lámpa alá, akkor megmelegszik, és tud égetni.


Ha pedig amíg készül felsértenek, napokig fájni fog.


Nekem olyan tippes is volt, ami feszítette fel a körmömet, olyan húzó érzés volt.



De nem elijeszteni akarlak, inkább arra bíztatni, hogy válassz igényesebb helyet, és legyen elég kereted aztán töltetni vagy leszedetni.

dec. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen felesleges, nem szép sem a hossz, sem a forma, se a szín. Inkább csak lakkozd ki néha, az bőven elég.
dec. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Normális helyen 7 ezer alatt nincs.


Kb. 3 óra.


Ez a körmöstől függ. Maga a géllakk nem károsít, az eltávolítás a gázos.


Hozzászokás tőled függ. Személy szerint 18 alatt nem nyúlok senki körméhez.


Nem kell megválni tőlük, lenőnek, és eldöntöd, hogy tölteted, vagy leszedeted, vagy mit akarsz csinálni.


Nem "babrálnak" UV lámpával, a zselé/gél UV lámpában köt meg.

dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

4, Bocsi, de ez a képen 100% nem csak géllakk, alá van építve.



Ilyen szabályos körme nagyon ritkán van, bárkinek, a hosszú természetes köröm máshogy néz ki. Az a volumen meg végképp nem természetes, hacsak nincs valami raptor jellegű dínó a családban. 😂



Gél lakk ehez a hosszhoz meg max akkor elég, ha natúrban is ekkora a körmöd probléma nélkül. Ez meg ugye azt feltételezi, hogy nagyon kíméled a kezed.


Az meg nem a tészta gyúrás, amit a kérdező említett.



Ha ilyen körömmel gyúrni akarsz, az tutifix épített lesz, és ehhez higéniai nitril kesztyűt szerezz be mind a köröm, mind a tészta védelmében. Pl a körmöst kérdezd meg, hogy nekik honnan van, ők is ebben dolgoznak...



"Maga a géllakk nem károsít, az eltávolítás a gázos."

Ez igaz. Kb ilyen lesz utána, száraz, törékeny, lemezes:

[link]



A dolog lényege kérdező, hogy ez a köröm permanensen egy ilyen feliratkozós subscription service, ami egy rendszeresen ismétlődő kiadás.



"Nem kell megválni tőlük, lenőnek, és eldöntöd, hogy tölteted, vagy leszedeted, vagy mit akarsz csinálni."


Nem a f@szt nem, a lenövő gél lakk meggyengítni a köröm szerkezét, le tud törni, be tud repedni alatta, fájdalmas, ezek a sebek gombásodhatnak, ezt le kell szedni egy idő után, és ha nem raksz fel mást, rövidnek kell lennie, és kell rá egy normál lakk, hogy ne nézzen ki ótvarul.

Ezen kívül nem is lesz szép lenövéskor, mert a gél lakk vasagabb mint az alatta kinőtt köröm.

Az a lenövesztés, amit a négyes ajánl, jó esetben kb így nézne ki:

[link]



Kérdező, ha nem akarsz tartósat, lehet kapni ilyesmit féltartós verzióban, pl ezek:



Van a ragasztó matrica, ami általában ez egy estés viselet, pl bulizni jó. Szóval leszeded, meggyúrod a tésztát, megmosod, visszaragasztod. Online lehet kapni ezeket a matricákat nagy tételben, max rendel többet.


Aztán felteheted körömragasztóval, ami kb egy hét, de picit nyoma marad, és szerintem mosogatni tésztázni nem biztos hogy praktikus.


[link]


Szerintem itt ez a press on verzió lenne a leginkább logikus megoldás mind esztétikailag, mind praktikusan.

dec. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

5, megbántottalak valamivel?


Nem írtam, hogy a képen szimpla géllakk van. A lenövesztést meg elméletben írtam, mert a kérdező nekem úgy tűnt, nem érti, miről beszél.


Ha valaki megkérdezné - ahogy itt is szokták -, hogy a szőke hajfestéket hogy mosod ki a hajadból, neki is azt mondom, hogy nem tudod kimosni, az lenő. Mint a köröm. Ez nem jelenti azt, hogy lenőtt hajjal v körömmel való hétköznapokat ajánlanék bárkinek is.

dec. 22. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
6, a lenőtt hajfesték csak ronda, egy lenőtt géllakk viszont sérüléseket okozhat. Ez ami nagyon nem mindegy.
dec. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
bár a fele felesleges veszekedés meg kötöszködés volt, azért köszönöm a válaszokat :D
dec. 22. 12:54
 9/9 anonim ***** válasza:
7, de továbbra sem ajánlom senkinek, csak nem lehet simán lemosni, mint egy körömlakkot.
dec. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!