Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi baj lehet a fülbevalómmal?

Mi baj lehet a fülbevalómmal?

Figyelt kérdés

Augusztus elején lövettettem a már meglevő fölé még kettőt egyszerre. Nem is volt semmi baj, szépen gyógyulgatott, rendesen kezeltük és tisztítottuk, de amikor letelt nagyjából 3, szinte 4 hónap és ki akartam cserélni az orvosi fémet egy ezüstre akkor történt az első baj, ugyanis a két új közül az alsóval (a 3-ból a középső) nem volt semmi baj, nagyon szépen ki jött, viszont a legfelső elkezdett vérezni, mintha még nem gyógyult volna be. Természetesen azonnal kitisztítottuk, lefertőtlenítettük és vissza tettük. Nagyjából egy hét alatt teljesen meg is nyugodott a fülem, nem történt utána semmi. Ez volt októberben. November végén nagyon begyulladt, gennyes is lett, és annyira fájt, hogy kiszedni sem tudtam, de ismételten kitisztítottuk és nagyon hamar el is tűnt és végülis bent maradt. Most viszont (január második felében) ahogy tévéztem a fülem mögötti részhez értem. Nem volt semmi konkrét indok, de megéreztem mintha valami oda lenne szaradva. A körmöm kicsit hosszabb így végig tudtam nagyon óvatosan húzni és valami száradt valamit ,,kapartam" le, de egyből elkezdett vérezni. Nem nagyon, de eléggé, hogy rám hozzá a frászt. Fültisztítópálcikát átitattam fertotlenitővel és ahogy hátul elkezdtem törölgetnj a kapocs körül mögüle olyan darabkák jöttek ki, mint a száradt vér, vagyis amit le kaparhat az ember egy sebről. Tényleg éppen hogy csak hozzáértém, és percek alatt el is állt, de most fel van dagadva viszont semennyire sem fáj vagy lenne érzékeny... Ez mitől van?! Mert amúgy tökéletesen el van a fülemben és az alatta lévő kettővel soha sincs baj, még akkor sem amikor a felső be van gyulladva. Mind a kettőben végül maradt az orvosi fém az alattalevő (ami már alapból meg is volt) pedig ezüst.n

Nem vagyok fémallergias és szépen tisztán tartom, tényleg nem értem miért ilyen még mindig és mégis hogy tud elmúlni néhány nap alatt...


Ha van bárkinek bármilyen tanácsa azért nagyon hálás lennék! (Azzal a csepegtető folyadékkal kezelem, amit lövés után adtak)



jan. 22. 21:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A lövés nagyon lutri,mindenkit csak lebeszélni próbálok róla. Ha olyan eszközzel csinálják ami nem egyszer használatos, durva fertőzéseket el lehet kapni, mert nem lehet normálisan fertőtleníteni.

Illetve a tű ezekben az eszközökben (attól függetlenül hogy egyszer használatos-e vagy nem) nem rendes piercing tű, hanem egy ahogy képest nagyon tompa tárgy, amivel nem szépen átszúrják, hanem erővel átszakítják a szövetet, ami sokkal nagyobb roncsolódást, és nehezebb gyógyulást jelent.

Én a helyedben kivenném, hagynám beforrni, aztán egy valódi piercerrel újra szúratnám, illetve titánium ékszert kérnék bele.

jan. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!