Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért tetováltatnak magukra...

Miért tetováltatnak magukra magyar emberek japán, meg kínai írásjeleket és angol feliratokat?

Figyelt kérdés
Nagy divat lett az utóbbi időben,de nem tudom miért jó ha egy angol nyelvű feliratot visel valaki magán vagy kínai írásjelet.Miért?Ha magyar rovásírással írnak,az oké azt megértem,hiszen az a miénk,de a többit nem.Hogy tudnak azzal azonosulni,egy olyan nyelven írt felirattal,amit nem beszélnek és az őseik sem?
2010. okt. 31. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Mert azt hiszik, hogy ez menő, meg ettől "költőibb" lesz.

Persze tisztelet a kivételnek, aki tudja is, hogy mit írat magára. Azokat a rajokat bírom, akik magukra tetoválnak ezer írásjelet, és tök értelmetlen az egész.

2010. okt. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha valaki nagyon odavan a japán vagy kínai kultúráért, akkor megértem, amúgy gagyinak tartom az ilyen tetoválásokat. Egy pár éve lett ez divat, szerencsére mostanában már kezd ülepedni (bár helyébe arab és egyéb jelek léptek), szerintem azért lett divatos, mert ha valaki ránéz, nem tudja mit jelent, és többnyire rákérdez. Az angol szöveget sem szeretem túlságosan, főleg a Forever és egyéb magasröptű "műveket", de ha pl valaki beszél angolul, és egy angol szerző idézetét varratja magára, akkor úgy oké. Egy barátnőmnek rovásírással van a derekára tetoválva a neve, ő ezt azért preferálta, mert tetszik neki a rovásírás, de ennek akkor lenne igazán értelme, ha nem a neten néznének utána az emberek, hogy is vannak a betűk, és nem csak azokat a mintákat jegyeznék meg, amik rajtuk van. Mert ez is divat, akármennyire szép dolog lenne a hagyományőrzés. Én magyarul fogok tetováltatni, mert szeretem ezt a nyelvet, és bár valószínű külföldön fogok lakni, akkor is ez az anyanyelvem. Nem vagyok hungarista és semmi ilyesmi, de bizonyos népi elemeket megőrzök és szeretném tovább adni is őket (nyelv, népmesék, népzene, népművészet).

Az azonosulásra kitérve, nagyon sokan a magyarságukkal sincsenek tisztában (történelem, helyesírás, irodalom, művészet), és ezek hiányában nemzettudatuk sincs. Így pedig abszolút könnyen elcsábulnak a divatos irányzatoknak, mint a kínai jelek stb.

21/L

2010. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 bumbi02 ***** válasza:
76%
szerintem sokszor azt se tudják hogy mit jelent ami a hátukon van.. aztán feszitenek a szaunába hogy a bicepszen mien f*sza kis kinai jel van, a kinai származásu emberkénk meg nevetgél magában értetlenül hogy mire büszke ez a pasas a kezén azzal hogy baracklekvár.
2010. okt. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Még az angol elmegy. Ha jól van megcsinálva.

De a kínainak és japánnak olyan erős kultúrája van h nem illik európai embernek olyan dolgot viselnie ami nem hozzá kapcsolódik.

Jó tudom most jösztök azzal h de igenis hozzám kapcsolódik 1 motívum stb. Nem így van.

Attól h ti tudjátok mit jelent 1 adott minta. Az nem mentség azalól h magadra kell varratni. Ugyanis a kínai v japán ember többet fog mondani róla sokkal mint amennyit te olvastál vhol.

Nemhiába varrat magára épeszű ember yakuza motívumot. Ha mégis ne igen járkáljon esténként Shanghai-ban pl mert lehet hamar elraknák láb alól.

18/F

2010. okt. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 tetoválásom van, az egyik angol a mutatóujjamon: Love, a másik pedig a csuklómon spanyol: Lucha y gana (Küzdj és nyerj). Szerintem ezek nem mutattak volna olyan jól magyarul ezért maradtam az idegen nyelvnél. :)) 21/L
2010. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szerintem spanyolul is idétlen.Mondjuk én alapvetően nem értem hogy minek kell feliratott varratni a testre...nem vagyunk mi hirdetőtábla :)

De ha v.kin idegen feliratot látok,az extra gáz.

Nem akarok kötekedni tényleg...de miért jó egy ilyen felirat h "küzd és nyerj" ?

2010. nov. 3. 03:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért csináltattam, mert sokáig küzdöttem az "álmomért" és 2 éve sikrült beteljesíteni. Lehet hogy másnak nem tetszik de nekem sokat jelent ez a tetoválás. :))
2010. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van,az a lényeg hogy Neked fontos legyen.

Tényleg nem kötekedni akartam,ne haragudj ha úgy érezted esetleg.

Azt elmondod hogy mi volt az a cél?

2010. nov. 7. 18:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Dehogy, nem éreztem kötekezdésnek. :))


A cél pedig az volt, hogy fotográfus és modell legyek. Persze mindezeket külföldön és sikerült. :)

2010. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
24%
Veletlenul bukkantem erre a kerdesre!!! Spanyolorszagban elek mar 10 eve!! Miert koltoztem el? Elsosorban az ilyen aberalt emberek miatt aki egesz nap azzal tolti el az idejet hogy masokkal van elfoglalva masojat von kerdore h o miert ilyen miert olyan stb stb kozben meg sajat maga legnagyobb ellensege amitt hogy nem tudja elfogadni onmagat!!! A tetovalast mindenki maganak csinaltatja nekem is van es spanyolul mert sokkal jobban tetszik ez a kultura ez az elet hogy itt mindenki elfigadja a masikat etnikailag vallasilag nemi hovatartozas alapjan!!! Ezt otthon is figyelembe vehetbe par ember!!!! HASTA LUEGO!!!!
2013. febr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!