Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A kálium szintet 1 nap alatt...

A kálium szintet 1 nap alatt fel lehet vinni? Fonrots! Válaszokat lécci!

Figyelt kérdés
Tudom, h ez nem ide tartoik, bocsii..:S
2010. dec. 6. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Minek?? A banánban van sok kálium.
2010. dec. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mert hánytatom magamat folyton, és nem akarok kórházba kerülni..:S
2010. dec. 6. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:

A káliumszint szabályozása jóval bonyolultabb annál, minthogy "ha kevés, akkor eszek egy kicsit" módszerrel szabályozni lehessen. Összefügg a vesefunkciókkal, mineralokortikoid hormonokkal, inzulinnal és a szervezet sav-bázis háztartásával (és itt nem a Story magazin "lúgósíccsá" cikkeire gondolok), az pedig különféle biokémiai és légzési paraméterekkel.


A túl magas és túl alacsony káliumszint is okozhat halálos szövődményeket (ritmuszavarok, szívleállás), ezért semmiképp se szedj kálium tartalmú gyógyszereket orvosi utasítás nélkül.


A banánban valóban sok kálium van, de nem annyi, hogy komolyabb mértékben befolyásolja a káliumszintet, szóval azt ehetsz...


Amúgy honnan jött ez az ötlet, hogy fel kell vinni a kálium szinted?

2010. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, már látom, az ötlet forrását.

Ha sokat hánytatod magad, akkor alkalózis alakul ki, ami magas káliumszinttel jár együtt. Ha ilyen állapotban még káliumot akarnál szedni, akkor kinyírnád magad.


Bár, ilyen hülye emberekért nem is lenne kár...

2010. dec. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is bulimiás vagyok, ahogy láttam a címet, egyből éreztem, ez lesz. Röviden a válaszom:


ESZEDBE NE JUSSON!!!

Az alacsony káliumszinttől bármikor leállhat a szíved, és meghalhatsz! Akkor úgyis kiderül, hogy miért kerültél ilyen állapotba.


És már ezer és ezer lánynak leírtam itt gyakorikérdéseken de neked is leírom: mondd el az orvosodnak, ha megbízol benne, de mindenképp menj el pszichiáterhez vagy pszichológushoz, mert magadtól nem fogsz kigyógyulni, és előbb vagy utóbb, de belehalsz.

2010. dec. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De a magastól is megáll a szived.

Elképesztő,hogy egyébként szép és okos lányok,emberi roncsot csinálnak magukból.

Én nem pazarolnék az ilyenekre pénzt.Csokit vennék belőle és azoknak a gyerekeknek adnám,akik héthosszra csak zsíroskenyeret esznek,és annak is örülnek,mert nincs más.

2010. dec. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!