Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ugy is lehetek műkörmös, hogy...

Ugy is lehetek műkörmös, hogy nem végeztem műköröm tanfolyamot?

Figyelt kérdés

Karácsonyra mindenféle kelléket és műkörmös csomagot kérek, de még soha nem csináltam! Interneten utánna néztem hogy kell + jópárszor voltaam műkörmösnél.

Ugy érzem menni fog és ha sokat gyakorlok profi is lehetek papirok nélkül. Igyis lehet pénzért válalni?


2010. dec. 17. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Persze, sőt akár agysebész is lehetsz képzés nélkül! Az összes ilyen tanfolyam csak a maffia találmánya. Veszel egy műkörömépítő szettet vagy egy agysebész szettet, és elolvasod a használati utasítást, és már kész is!

Ja, hogy esetleg valami kárt okozol valakinek, mert alapvető egészségügyi fogalmakkal sem vagy tisztában? Hát nem baj, van még több milliárd ember, akin gyakorolhatsz.

2010. dec. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz körmös tanfolyam nélkül is, viszont ekkor csak magadnak ill. közelebbi barátaidnak csináld a körmeit, mert mivel nincs végzettséget , nem vagy vállalkozó ezért meg is büntethetnek csúnyán.

Eleinte én is egy olyan csajhoz jártam aki így "feketén" csinálta , nem volt képzettsége, de gyönyörű körmöket csinál és természetesen nagyon olcsón.

Gyakorló kezet mindenképp vegyél, hasznos tud lenni, sokat tudsz gyakorolni rajta. :)

2010. dec. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Most őszintén miért kell ezt? A műkörmös az egy szakma,nem véletlenül oktatják. Nem csak azt kell megtanulni,hogy hogyan kend a zselét a körömre. Ennél azért jóval bonyolultabb. Gondolom fodrászhoz is gyakran jársz,és látod hogy csinálja a fodrász,de ettől még nem leszel fodrász,ahogyan műkörmös sem. Volt már nekem ismerősöm,aki hasonló okos volt műkörmözés terén,az anyja azóta is orvoshoz jár a körömgombájával.
2010. dec. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hobbiból csinálhatod, de hivatalosan nem kérhetsz érte pénzt
2010. dec. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy vagyok a masszőr tehetségemmel. Nagyon jó kezeim vannak hozzá,és ráérzek a gyógyításra is, mert nem egy embernek masszíroztam ki a "fájdalmait". Családi és baráti kapcsolatokon kívül senkin nem merném azért alkalmazni, mert ha csak egy pici hibát is követek el,simán feljelenthetnek,mivel nincs róla papírom. Szóval Te is kezdd ebben a körben, és ha tényleg tehetséges vagy, úgyis reklámozni fognak,és volt, hogy nekem is kérés nélkül fizettek érte, ha meg voltak elégedve! De az tény, hogy lehetsz profi papírok nélkül is.
2010. dec. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Lehetsz. Mondjuk szerintem egy csomó szakmát halál felesleges oktatni, könyörgöm, ha érdekli, akkor utánanéz. Gomba meg a profi körmös által épített köröm alatt is lehet, ő maga mondta nekem.


Viszont ha vállalkozást szeretnél, akkor abba sajnos bele kell fektetni legalább a vizsga díját (nem tudom, hogy van az a képzés pontosan), hogy minden tiszta és jogszerű legyen.

Szuper szabályozás... szerintem csak a pénzre mennek. Én zenét akartam tanítani, de sehol nem hallgattak meg papír nélkül, holott ismerek nálam jóval gyengébb, ám papírral rendelkező tanárokat. Kicsit túl merev ez a rendszer, azt hiszem.

2010. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én utálom a kontárokat. tényleg nem viccből oktatják. én pl fodrász vagyok, lehet, tök franko hajat csinálsz, de ha a festéktol elkezd burjénzani a feje, nemtudod, hogy miért.. mellesleg alkalmazott kb már sehol nem lehetsz, vállalkozoként meg kell a bizi.
2010. dec. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem lehetsz, mert a bejelentési kötelezettségekhez kel a szakmát igazoló bizonyítvány is.

Egyébként ha így feketén csinálsz valakinek, akár ismerősnek is körmöt és valami baj lesz, úgy beperelhet,hogy a gatyádat is elveszted+ha az Apeh megtudja..nem vagy normális. Csak magadnak csinálhatod!

2010. dec. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél a pont. Különbenis, hogy képzeled, hogy olyanoktól veszed el a munkát, akik pénzt fektettek a képzés(ek)be, évek óta csinálják, tapasztaltak...Te is fel lennél háborodva, ha valahol felvennének helyetted egy olyan embert, aki nem tanulta a szakmát, nincs róla papírja sem, "csak meg tudja csinálni"...Te lennél a legjobban felháborodva...Én is itthon csinálom MAGAMNAK a körmöm, de ha ismerős jön, h csináljam meg neki is, nemhogy pénzt nem kérek, de el sem vállalom, hanem inkább egy körmöshöz irányítom, akiről tudom, h szépen dolgozik. Egyébként én csak zselével erősítem a saját körmöm, előtte két évig körmöshöz jártam, aki meg is tanította, h hogy kell csinálni...de másnak nem csinálnám képzés nélkül. Amire egyébként jelenleg is gyűjtöm a pénzt.
2010. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
08:50, ha ilyen tehetséges vagy, iratkozz be tanfolyamra. :-)
2010. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!