Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 14 éves lány vagyok, és a...

|Charlie| kérdése:

14 éves lány vagyok, és a kérésem az lenne, hogy adnátok tippeket öltözködés, smink, és hajápolás téren?

Figyelt kérdés

A hajam sötétbarna, göndör, kicsivel a vállam alá ér. Creol színű bőröm van, ami mások szerint szép.(én utálom.)

Nem vagyok ropi alkat, de kövérnek sem mondanám magam.

Elmondanátok külső szemmel, hogy milyen smink állna jól, hogy hordjam a hajam, milyen ruhákat viseljek...stb? Előre is köszii :P


2010. dec. 30. 20:44
 1/6 anonim válasza:

nem muszáj ilyen korán sminkelni, de ha így nagyobbnak érzed magad vagy divatolni akarsz mindenáron:

szempillaspirál

szemceruza

szájfény

szerintem még belefér.



A hajadat simíthatod néha, de ne vidd túlzásba! Fogd két copfba, variálhatod többféleképpen .


Ha vékonyak a lábaid, vagy arányos vagy hordj csőgatyákat..Most télen esetleg egy kicsi! sarkú 5 centis csizmát vegyél max, de azt sem ajánlom mert fiatal vagy. Ezek a cicagatyák és a tunikák most menőnek számítana, szóval olyat is hordhatsz.

Ha kérdésed van szívesen válaszolok (:


15/L

2010. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy jó sampont, és balzsamot/pakolást válassz. Nagyon jó pl. a tojássampon, fodrászkellékesnél lehet kapni, egy liter 400 Ft körül van. A Niveanak elég jó a göndör hajra való samponja, és balzsama.


Szerintem jól tud állni, ha szépen ki van húzva a szemed :] Egy natúr szájfénnyel. dorkasminkel.blogspot.com oldalon nagyon sok videót, tanácsot találsz!

2010. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat (:
2010. dec. 31. 12:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Haj:

Először is fontos, hogy megtaláld azt a sampont, ami a te hajadnak jó.Zsíros, száraz, normál hajra való sampon.Fontos, hogy a hajadnak megfelelő sampont használj.Valamint jó, ha használsz balzsamot is.Nekem a syoss termékek nagyon bejöttek.

Hajmosás után a törölközővel itasd föl a nedvességet a hajadról, nem szabad nagyon dörzsölni, mert megsérti a haj szerkezetét.Amikor nem muszáj (nyáron, tavasszal, ősszel) ne száríts hajat, mert az is tönkre tudja tenni a hajat.Télen persze száríts rá, de a gyengébb fokozaton és kb. 30cm távolságból.

A hajadat hordhatod kiengedve, vagy feltűzve is.Lehet lófarokba fogni, vagy két oldalra, befonni egybe, vagy akár kettőbe is.Kontyot is csinálhatsz egyszerűen:összekötöd lófarokba a hajad, és körbetekered a lófarkon, majd hullámcsattal rögzíted.Vagy a lófarokból tincsenként leválasztod a hajadat, amit "összesodorsz" és úgy tekered a tincset körbe a lófarkon, majd hullámcsattal rögzíted.Ez kicsit időigényesebb, de egyszerű és mutatós.Ezenkívül lehet kapni nagyon szép hajdíszeket, pántokat, csatokat pár száz forinért:)


Smink:

14 évesen nem kell túlzásba vinni a sminkelést.Alapvetően a jó smink elfedi az apróbb hibákat és kiemeli a szépséget.Törekedj mindig az egyszerűségre, visszafogottságra.Érdemes beszerezned korrektort, szempillaspirált és szájfényt.Én a rossmant tudom ajánlani, ott nézz szét, vannak próbaminták is kitéve.Korrektornál különösen figyelj oda, milyet veszel, próbáld ki a kezeden egy picit, hogy passzoljon a kreolos bőrszínedhez.A korrektorral könnyen elfedheted a szem alatti karikákat, apróbb bőrhibákat, de nem "terheli" mindenhol a bőrt, mint az alapozó.A szempillaspirált is érdemes jól meggondolni milyet veszel.Sajnos van, ami összeragad, összecsomósodik.Egy jó szempillaspirálnak ki kell emelni a szemedet, nem ragad össze, hanem szépen egyenként átfesti, ezáltal dúsabbnak és hosszabbnak tűnik.Szájfényt olyat vegyél ami természetes színű, nem kell rikító.Egy színtelen szájfény is szép, kiemeli és ragyogást nyújt a szádnak.Szerintem ennyi elég még 14 évesen.

Esetleg még szemceruzát vehetsz, ezt viszont meg kell tanulni jól használni.Egy fekete szemceruza szépen kiemelné a bőrödet és a szemedet, de tényleg tudni kell használni.De nyugi, könnyen meg lehet tanulni használni.Az a lényeg, hogy szépen egyenletesen húzd végig a ceruzát, majd az ujaddal vagy fültisztító pálcikával egy kicsit "kend" el, hogy természetesebb legyen.


Öltözködés:

Én öltözködés terén a nőies, csinos, kicsit visszafogottabb stílust szeretem legjobban.Ezt a ruhatáram is tükrözi:) Szeretek csinosan öltözködni, de kerülöm a kihívó ruhákat.

A szavaidból azt vettem ki, hogy átlagos testalkatú vagy.Nadrágok közül, most a leginkább a csőnadrágok divatosak.Nadrágok tekintetében azt szokták mondani, hogy a három alapszín a fekete, a farmer kék és a világos kék.Ezekhez nagyon jól lehet kombinálni különböző felsőket.Az ejtett vállú pólók, flitteres, állatmintás felsők divatosak.Valamint ami még mostanában divatos az a cicanaci és a tunika.Én ezt most kerülném, hiába vastag cicanaci, mégiscsak -8°C van napközben is.De egy tunika, cicanacival és blézerrel nagyon jó összeállítás egy tavaszi, őszi napra, amikor kellemes idő van és süt a nap.Cipők közül nagyon megy a vans, converse cipő, bár szerintem annyira nem szép.Magassarkú csizmát nem ajánlok.Én vettem 6centis sarkú csizmát novemberben.Nagyok kényelmes, nem is érzem, hogy rajtam van, jól tudok benne menni, egészen addig míg nincs hó és jég.Bár nap, mint nap hordom nem estem el benne még, de nehéz járni benne a havas, jeges úton.Úgyhogy télre divat ide vagy oda inkább lapostalpú csizma az előnyös.

Ha te is a csinos, nőies öltözködést részesíted előnyben tavasszal beszerezhetsz egy szép magassarkú cipőt, vagy esetleg szandált.Amit az első írt azt csak megerősíteni tudom, 5 centisnél magasabb sarkút semmiképp ne vegyél, inkább olyan 2-3-4 centiset:)

Egyébként pedig öltözködés terén a leghasznosabb tipp az, hogy menj el valakivel, akiben megbízol és adsz a véleményére (anyud, barátnő) vásárolni.Próbálgass ruhákat, így fogod kitapasztalni, hogy mi áll jól és mi kevésbé jól.


15/L

2010. dec. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
74%
poén hogy a nagy hatalmas és bölcs 15évesek elmondják a kicsi apró és tapasztalatlan 14évesnek hogy mi a pálya és mi az ami még nem való neki
2011. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
az utolsó válaszoló az igaz beszédű.:D
2011. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!