Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mire jó a szakáll vagy a bajusz?

Mire jó a szakáll vagy a bajusz?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon nem tetszik,amikor látok szakállas emberkéket,legyen az ápolt rövid vagy hosszú szakáll. De a bajuszosokkal is így vagyok,mert szerintem a bajusz kissé nevetséges az orr alatt, vagy száj fölött ki honnan nézi. A szakállal úgy érzem mintha eltakarná az arcát és nem akarja megmutatni a valós énjét.Az ilyen emberekkel még beszélgetni sem szeretek. Látok két szemet egy orrot és egy szőrcsomóból kikandikáló szájat, vagy még azt sem,de az arc sehol. A bajusz meg olyan parasztos. Volt idő amikor minden második emberke körszakállt hordott,hát az sem volt túl szép látvány az arcon. Sokkal jobb a csupasz arc.
2009. febr. 12. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is a csupasz, frissen borotvált arc híve vagyok. Nem borotválkozik minden nap a párom, 1-2 napos borosta még elmegy, de attól tovább ő sem bírja. :)
2009. febr. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

fiatal srácok azért kezdik el növeszteni, mert férfiasabbá teszi az arcot

a férjem is kölyökképű szakáll nélkül, szakállal komolyabbnak, idősebbnek néz ki, ami a munkájában előny


gondolom aztán megszokják és "úgy maradnak"

én szeretem a szakállat-bajuszt (rövidet, a hosszút én sem), mert _őt_ szeretem, és így ismertem meg - furcsa lenne már csupasz képpel

2009. febr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a nagy szakáll,tekintélyt ad,egyedivé teszi a kinézetét ,okosabbnak látszik,vagy olyan karakterűvé teszi az arcot amivel jobban ki tudja fejezni az egyéniségét. Van olyan is,hogy valaki lustaságból szakállas,divatból (kis kecskeszakáll)vagy,hogy idősebbnek tűnjön.Valaki a foglalkozása miatt,pl festőművészek.Van olyan is aki,azért visel szakállat mert pl széles,kövérkés a feje és egy jól megválasztott közepes szakáll optikailag úgymond "soványítja" az arcát.A bajuszról már kevesebbet tudok,de az is hasonló okokra vezethető vissza,ill annak is hasonló a "miértje".
2009. febr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Általábban az idösebb korosztálynak elönyösebb az arcszörzet, legyen bajusz, vagy szakál, mert számukra fiatalito hatása van, a fiatalabakat pedig "öregiti". A fiataloknak "sima" arcot ajánlok, ugyanmár szerintem ameddig fiatalok lehetünk, akkor ne akkarjunk többnek látszani. :-)
2009. febr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Én odavagyok a kecskeszakállért, ha az illetőnek jól áll. Persze vannak kifejezetten vicces szakállak, de hát mindenkinek joga van úgy kinézni, ahogy akar.
2009. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én teljesen odavagyok a szakállas férfiakért, főleg ha hosszú hajuk van hozzá és szemüveget is hordanak :) Nem tudom mért, de valahogy egy szakállas embernek nekem "barátságosabb, okosabb" feje van mint egy csupasznak :D
2009. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Kedves Hölgyeim! :)

Ne általánosítsatok!

A szakáll viselése személyiség függő. Ahhoz, hogy megtudjátok, hogy az adott férfi(vagy nő XD) miért visel szakállat, ahhoz meg kell ismerni.

A szakáll viselésének -ahogy stílusainak is- több formája van. Lehet ez higiéniai kérdés, önkifejezés, divat, megfelelni akarás stb. Ismerek nőket akik olvadnak a pár napos borostáért. Van aki várfalként húz szakállat a személyisége köré, de van aki csak szimplán duci és ezért viseli...én például imádom a változatosságot, a megújulást és az alkotómunkát, ezért néha kipróbálok 1-2 fazont.

(legyen az szakáll vagy öltözködés nem egy embert takar, hanem egy személyiség viseli)

Szerintem így korrekt.

2011. jan. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Dísznek.Valakinek tetszik,valakinem nem.
2011. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Még jó, hogy nem te mondod meg kedved kérdező, hogy ki hogy nézzen ki. Az ilyenekkel, mint te én se szeretek beszélgetni.
2014. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!