Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Véletlenül pár csepp acetont...

Véletlenül pár csepp acetont lenyeltem. Nem lesz ugye semmi bajom?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd és menj orvoshoz!

2011. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt van még ez is, ha még nem indultál el a dokihoz:


"4. Elsősegély nyújtása

Általános tanácsok: A sérültet vigyük friss levegőre, helyezzük kényelembe, a szoros

ruhadarabokat lazítsuk meg. Ne hagyjuk kihűlni. Hányásnál vagy

elájulás veszélye esetén helyezzük stabil oldalhelyzetbe és így

szállítsuk. Hívjunk orvost a baleset helyszínére.

Belélegzés után: Vigyük friss levegőre. Ha a légzés megállt, azonnal lélegeztessük

levegő befúvással, lehetőleg respirátorzsákkal.

Ha bőrrel érintkezik: A benedvesedett ruhadarabokat, cipőt, harisnyát azonnal húzzuk le

és távolítsuk el. Az érintett testrészeket bő vízzel mossuk le.

Lenyelés után: Itassunk sok vizet. Az aspiráció veszélye miatt ne hánytassuk.

Tanácsok az orvos számára:

Veszélyek és szimptómák: A gőzök nagy koncentrációban vagy hosszabb ideig tartó belélegzése

narkózishoz vezet. Csipi a szemet és a bőrt. Álmosság, hányás.

Szimptomatikus kezelés: figyeljük a légzést. A gőzök nagy koncentrációban vagy hosszabb ideig tartó

belélegzése narkózist idézhet elő. Mesterséges lélegeztetésre lehet szükség. Inhaláló kortizonterápia

(például Auxiloson, Thomae) beindítása. A sav-lúg háztartás ellenőrzése. A lappangási idő több óra lehet.

Lenyelés után se tejet, se emészthető olajokat ne adjunk. Az aktívszén (20-60 g) valamint a nátriumszulfát

(1 evőkanál/250 ml) csökkentheti a felszívódást."


Forrás: [link]

2011. ápr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igyál rá tejet. laborban tanulok, és amennyi acetongőzt szívok egy reakció közben, simán van több, mint 2 csepp, mégis semmi bajom. persze ha bármi szokatlant tapasztalsz, irány az orvos.


egyébként megkérdezhetem, hogy sikerült összehozni a dolgot? :D

2011. ápr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem mentem orvosoz, hányingerem sem volt, szerencsére.

Evés közben a körmömet tisztítottam, nem figyeltem oda, és az ételre cseppenhetett. Egyből észrevettem az ízéről.

Köszönöm a válaszokat!

2011. ápr. 17. 19:26
 5/6 anonim ***** válasza:
hát ez nagy gratula :D:D:D
2011. ápr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
velem pont ez történt meg ma reggel, én eléggé aggódtam, csak nekem kicsit másképp :D nekem sem volt semmi bajom, reggel fél 10 fele történt és délután 2 van, már csak nem lesz ezután bajom, meg neked sem volt, nem is lersz, a szervezetben is van aceton alapból :D :)
2012. júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!