Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Frissen készült tetoválásom...

Frissen készült tetoválásom fóliázhatom így tényleg, nem ártok vele?

Figyelt kérdés

Nos, szombaton készítették, vazelinnel bekenték, fóliázták, azóta naponta 3-4 alkalommal cserélek rajt fóliát, Bepanthen-nel kenegetem. Víz még nem érte, azt mondta a tetováló, hogy hypoallergén, illatanyagmentes popsitörlőkendővel esetleg újrakrémezés előtt áttörölhetem, felitathatom a régi krémezést, így is teszem. Ma már hagytam úgy fél órát szellőzni a két kötés közt, tehát mindent betartok.

Azt tanácsolták ezt úgy 3 napig csináljam így, utána már nem kell. Rákérdeztem, hogy mi van a munkaidő alatt, mert a környezet elég poros, azt mondta akkor munkaidő alatt fóliázhatom még a jövő héten, ha gondolom, de nem muszáj, tehát plusz öt napig. Viszont, ott nem tudok kötést cserélni, egyszerűen nem tartom a mellékhelyiséget elég higiénikusnak, még ha Clarasept-tel kezet mosok sem, tehát úgy 8-9 órát rajt lenne egy fólia. Kérdésem az lenne, hogy árthatok így vele? Mások hogy csinálták?

Illetve, teljesen normális, ha még helyenként égő érzést érzek? Eleve iszonyúan bedurrant a bőröm, már készítés közben...

22L


2011. máj. 15. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én csak az első napon fóliáztam, aztán amikor hazaértem le is vettem róla. Másnap még nedvedzett, harmadnap már csak a krém miatt volt rossz, hogy nincs rajta gézlap, mert a blúzomon átütött, de aztán egy hét sem telt el, tiszta var lett és két héten belül teljesen rendbe jött.

Eleinte nekem is viszketett, a varasodás ezzel jár, álmomban egyszer-kétszer megkapartam, de nem lett gond belőle.

A helyedben én nem fóliáznám le, hiszen nem nedvedzik, a levegőn sokkal jobban gyógyul, még akkor is, ha poros, ahogy említetted. Vegyél fel olyan holmit, ami nagy felületen takarja, erre az egy hétre. Végtagon van vagy törzsön, esetleg máshol? 23L

2011. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vállvonalon van, szóval, ha egy sima pólót veszek fel, akkor is kinn van a harmada. A por pedig tényleg mindenféle piszkos, alumíniumos szutyok.
2011. máj. 15. 22:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Gézlapot tennék rá a helyedben és a lehetőségekhez mérten rajta hagyni 8-9 órán keresztül. A fóliával az a gond, hogy nem ereszti át a levegőt. (Tudom, a gézlap a port is átengedi.)
2011. máj. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
8-9 órán át nem tesz jót a folyamatos fóliázás, inkább gézzel tekerd be.
2011. máj. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!