Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy viselitek ha utánoznak...

Hogy viselitek ha utánoznak benneteket?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen utálom, ha valakinek ugyanolyan cucca van mint nekem, tudom, hogy ez elkerülhetetlen, de ha nem áll közel hozzám az ember akkor nem is zavar, de ha a barátnőm, vagy valaki közelebbi ismerősömről van szó ki nem állhatom. Nem hiszem el, hogy a 100 napszemüvegből pont csak azt az egyet tudja megvenni amit én néztem ki magamnak és ezt hangoztattam is. Ti hogy vagytok az utánnzással?
2011. máj. 17. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
engem is iszonyat zavar. ha velem akarja megvenni lebeszélem róla vagy legalábbis nem ösztönzöm ha meg mondja hogy tetszik neki akkor nemmondok semmit ha meg már megvette nem dicsérem meg.. de engem is szörnyen idegesít.
2011. máj. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

engem nem zavarna! :)

miért ne tetszhetne meg neki is ugyanaz a cucc? nem biztos, hogy hízelgésből utánoz! azért ennyire fontosnak ne tartsuk már magunkat!

persze, ha közeli barátnőről van szó, illik megkérdezni azt, aki először meglátta az adott terméket, hogy mit szólna hozzá, hogyha ő is megvenné, és nem illik nemet mondani rá.

2011. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
oké vegyünk példának okáért egy mostani esetet. elmentünk napszemüveget nézni egy kínai helyre megláttam álmaim napszemüvegét felpróbáltam erre a legjobb barátnőm "hát a rózsaszín jobban néz ki mint ez" mondom rendben utána visszaraktam és hangosan kihangsúlyoztam, hogy nem baj én akkor is kell ez is, de akkor nem akartam megvenni. Na miután lehurrogta milyen szar, 10 perc múlva megvette a szemem láttára!!!! Egyszerűen köpni-nyelni nem tudtam...
2011. máj. 17. 19:12
 4/10 habibi ***** válasza:

utálom ill. utáltam.

5 éven keresztül ezt kellett elviselnem! de elegem lett! az egyik "barátnőm" ugyanolyan pulcsit vett, amilyen nekem volt, aztán utánzott nadrágban is. Később a hobbijaimat is utánozta , még a körmeimet is- egy nap megnézte milyenre van festve, aztán másnap már olyan körmökkel jött suliba, és még mutogatta is nekem, hogy néééézd! a frizuráimat is mindig lekoppintotta (de neki elég ritka haja van, tehát mindig rossz volt neki...), az ékszereimet is (beszerzett egy ugyanolyan nyakláncot mint amilyen nekem volt), a cipőjeimet és még a zoknijaimat is utánozta! a falra másztam tőle, de hála Istennek, ma már 100 km választ el minket egymástól, és szerencsére csak ritkán találkozunk

2011. máj. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem is idegesít, bár ez nem olyan sűrűn történik meg velem. Ha valaki leutánoz pl egy pólóban vagy ékszerben és egyre több mindenkinek lesz olyan, akkor egyszerűen nem hordom többet. Amúgy engem legtöbbször a hugom utánoz le, mindig ugyan olyan ruhát akar venni, mint ami nekem van, vagy ha nem is pont ugyan olyat akkor hasonlót, ugyn olyan fazonút. :/
2011. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ez már szemétség, amit a "barátnőd" csinált. Az ilyen minden, csak nem barátnő... ezek után hanyagolnám a társaságát.
2011. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van egy osztálytársam, akinek rengeteg ruhája van. És ilyen tömegcuccokat vesz... tudjátok New Yorker, Tally Weijl... elkerülhetetlen, hogy más is ott vásároljon, és ne legyen 100embernek olyanja. Nos én vettem az egyik boltban 3 dolgot, és neki is olyanok voltak, csak én nem vettem fel rögtön, és ő már abba ment, és ki volt akadva. Egész nap bámulta utána a cuccokat rajtam, mondom ez nyomorék. Azért ha valaki NEM DIREKT utánoz, hanem véletlenül vesz olyat, akkor nem kéne bunkózni sztem... Ha egyedi akar lenni, vásároljon kevésbé tömeghelyen.
2011. máj. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és még előző vagyok, én is kiakadok, ha vki direkt ugyanolyat vesz, így pl másnap abba villog. De ha barátnőm az nem zavar, mivel másképp kombináljuk, és előfordul, hogy nekem is megtetszik ami neki, és így nem haragszik ő sem. Mindig más színűt veszünk.:)
2011. máj. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok az utánzással, hogy engem nem tudnak utánozni, mert magamnak varrok :D

Akik meg tömegcuccokban járnak és ezen sírnak...hát azokat bizony jól kiröhögöm :D

2011. máj. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Több, mint 11 éves kérdés, de nekem most aktuális. Engem is nagyon zavar! "Röviden" leírom a szituációt, legalább kiadom magamból, ha más nem...

Már jó pár éve úgy öltözködöm, hogy próbálom alakítani a stílusom és megtalálni azokat a darabokat amik nekem jól állnak. Fast fashiont vásárolok főként, de onnan sem direkt nem a legolcsóbb darabokat a Zarából vagy HMből, sokszor COS, azonban néha becsúszik egy-egy designer darab is. Nyilván inspirálnak külső hatások (mint mindenkit), de nem igazán követem a konkrét trendeket. Általában azt veszem meg ami nekem jól áll és a magaménak érzem.

Namost van egy barátom (mellesleg majdnem a legközelebbi) aki amint meglát rajtam valamit már elgondolkozik azon, hogy neki is kell olyan. Legyen szó egy pulcsiról, napszemüvegről, sapkáról, de akár egy tálról, sószóróról, szinte bármiről. Már szappanból is ugyanolyat használ, mint én, pedig egy nagyon drága boltból veszem, gondoltam csak nem fogja onnan, de tévedtem.

Egyébként általában nálunk is jellemző amit már egy előttem kommentelő is írt, hogy neki szinte az összes ruhadarab rosszul áll amit tőlem les el. De hát ez van, ha valaki azért vesz meg valamit, mert máson látta.

Próbálom, próbáltam neki jelezni, hogy ez nem oké, sőt össze is vesztünk emiatt egyszer nagyon durván.

Egy pont után amikor már nagyon zavart elgondolkoztam, hogy lehet velem van a baj és igazából elismerésnek kéne ezt vennem. Viszont ahogy mélyebbre ások inkább azt gondolom, hogy ez nem így van.

Kicsit már aggódom, hogy rámegy erre ez a barátság. Nyilván elgondolkodtató, hogy azt gondolom, hogy rámehet erre...

Mindenesetre tudom milyen ez a helyzet, én ilyenkor úgy érzem elveszik tőlem a stílusom és a jó ízléssel kiválasztott dolgaim...


Remélem olvassák ezt olyanok is akik a másik oldalon állnak. Ne tegyétek ezt! Alakítsátok ki a saját stílusotokat! Minden más csak erőltetett lesz rajtatok! Sokszor van velem olyan, hogy kinézek egy ruhát online, aztán amikor felpróbálom a boltban nem áll jól és akkor már csak azért akarom megvenni mert annyira rápörögtem, elképzeltem hova veszem fel stb... azonban hálisten megtanultam ezt kezelni és tudom, hogy majd találok olyat ami jól fog állni. Persze néha-néha így is van, hogy becsúszik egy-egy rosszabb darab, de ha mindig mindent így veszel, akkor előnytelenül fognak állni a ruháid és csak nevetségesen fogsz kinézni. Egyébként ezt majdnem így meg is mondtam ennek a barátomnak, de nem igazán hatotta meg...


Végezetül...

Ez nem azt jelenti, hogy soha semmilyen körülmények között nem lehet ugyanolyan ruhád, mint valaki másnak, mert ha más miatt nem a tömeggyártás szinte elkerülhetetlenné teszi ezt. Sőt általában egy baráti társaságban hasonló ízlésű emberek is lehetnek. Viszont pont mivel ekkora a kínálat ezért ha kicsit igényes is vagy és esetleg foglalkozol mással is nem csak a saját "boldogságoddal", akkor odafigyelhetsz erre.

2022. dec. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!