Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Napozás a kertben, naptejjel...

Napozás a kertben, naptejjel vagy nélküle?

Figyelt kérdés
Elég sápadt bőröm van és arra gondoltam, hogy ha már ilyen szépen süt a nap kimegyek napozni. Leégni nem szeretnék, viszont attól tartok, hogy a 40-es faktorszámú naptejtől meg nem barnulok le. Ha mondjuk bekenem magam egy alacsonyabb számú naptejjel és közben vízzel locsolom magam az jó?
2011. máj. 24. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos, KELL az a 40-es faktor:( Én könnyen barnulok, de az utóbbi években nagyon óvatosan. Max. 11-ig és 16 óra után, fél-egy órákat, és én is bekenem magam 30-assal. Később elég lesz egy alacsonyabb faktorszámú is, de az ezelőtti évek felelőtlen napozásait (nem kentem magam, mert én barnulni akarok, és amúgy sem égek le/csak egy picit délben, mert akkor fog a legjobban/órákig a medencében) megsínylette a bőröm. És ismét mondom: nem skandináv típus vagyok.
2011. máj. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is voltam ma kinn napozni, de csak 25-ös faktorszámút használtam. Ha nagyon érzékeny bőröd van, kell a 40-es, de szerintem a 30-as is elég lenne. De most nem mennék ki a helyedben, mert nagyon tűz a nap, és 11-től 3-ig amúgy sem tanácsos. Fél 4-4 körül is bőven elég szerintem.
2011. máj. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a naptej nem akadályoz a barnulásban! az az uv-t szűri ami káros a bőrödre! semmiképp se menj ki naptej nélkül. valószínűleg nem leszel első alkalommal csokibarna, de itt a lassan de biztosan a célratörő elv!

21/L

2011. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De, a naptej egy kicsit akadályoz a barnulásban, de nem teljesen.

Én szinte sose égek le, múltkor fél 12kor mentem ki fél órára napozni, és nem lett semmi bajom, de lelkiismeret furdalásom volt tőle.. mert oké, hogy barnultam de tényleg nagyon káros. Én úgy csinálnám a helyedben, hogy fél 4-4 után mennék ki napvédő nélkül, de csak kis időre. Így barnulsz is, de nem is oylan káros.

2011. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!