Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy készítsem el a cukorgyant...

Hogy készítsem el a cukorgyantát, hogy tuti jó legyen? Pontos receptet, arányokat kérek, ha lehet.

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 13:44
 1/1 anonim válasza:

Szia.

Találtam egy receptet, remélem megfelel!


Ismered a cukorgyantát? Én már párszor megcsináltam. Leírom, hogyan készítem, hátha van kedved kipróbálni. Vízzel el tudod távolítani a maradékot a bőrről. És végre a cukor is jó valamire


* 1 kiló cukrot 3-3,5 deci vízben főzöd, amíg aranybarna színű nem lesz. (Nem szabad túl alacsony lángon, mert akkor megkeményedik hirtelen.)

* Ekkor megint felöntöd vízzel, és kezded elölről.

* Amikor szép színe lett, leveszed a tűzről, és locsolsz hozzá fél-1 dl citromlevet.

* Ha szeretnéd illatosítani, tegyél bele pár csepp illóolajat.


Nagyon fontos, hogy hagyd kihűlni, mert forró és nagyon veszélyes – égési sérülést is okozhat!

Spatulával vagy kézzel tudod felkenni (mint a mézemulziós gyantát), vagy pedig vászondarabot teszel rá, ahogy a kozmetikus is csinálja.

A rongyokat vízben ki tudod áztatni, tegyél a vízbe egy kis szódabikarbónát, attól szépen kitisztul. (Mosószert ne!)

2011. jún. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!