Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szőr szőkítés? Hogyan?

Szőr szőkítés? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sajnálatos módon elég szőrös vagyok lány létemre, amit persze próbálok kezelni, de a karomat könyékig leepilálva attól felfele icipicit sötétebb a szőr. Picit, igen, de épp annyira, hogy durván feltűnik, hogy alatta csupasz. Ugyanez a tészta a lábam. Még a vállamon is van ilyen pehelyszőr, ami nem észrevehető, viszont ha azalá epilálok/gyantázok, rögtön szembetűnik..

Megoldás lenne erre a szőkítés? Utánajártam, hogy szőkítőport és hatos oxit használnak erre a célra általában.

Szerintetek?


2011. jún. 22. 05:24
 1/3 Barbara (Shana) ***** válasza:
46%

Szia!

Megértem a problémádat, sok lány fordul hozzám ugyanezekkel a gondokkal. Otthon egyedüli használatra nem ajánlom a szőkítést, inkább bízd szakemberre. Már csak azért is, mert a pöcegödör szagú krémes állagú szőkítő”krém” amit kikeversz, nagyon marja a szemet, nem mehet mellé, (márpedig a karról könnyen folydogál, lecsúszik), és irritálja a nyálkahártyát. Ezen kívül is még sok probléma felmerülhet pl.: szőkítő porra való allergia. (És ez akkor is fennáll, ha valaki szőkítette már a haját, hiszen ott nem a bőr nagy felülete, hanem a haj lesz világosítva.) Arról nem is beszélve, hogy kicsike előkészülettel, meg utókezeléssel jár. Nem csak hidrogénperoxidra (természetesen nem folyékony, amit a gyógyszertárban lehet kapni, hanem zselés állagú kell, és itt is ált elég a 3% os, a 6%-os könnyen szétmarja a bőrt), jó minőségű szőkítőporra, meg vazelinre, bórvíz stb…

Ha mégis magad szeretnél szőkíteni, legalább az első alkalmat szakemberrel végeztesd el, hogy lásd mi is a menete. Semmiképpen ne egyedül!

Szép napot:)

2011. jún. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én mindig egyedül szoktam, eddig semmi bajom nem volt tőle. Fodrászkellékesnél szoktam venni a port és a 6%-os oxi, felkenem, várok, lemosom kész. Szerintem a te problémádra is jó megoldás ez. 19L
2011. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Barbara (Shana) ***** válasza:
11%

Persze semmi gond, meg gyerekjáték. Én láttam már olyat, hogy egyik alkalommal még semmi baja nem volt a szőkítőportól, következő alkalommal már a mentő vitte el, mert túlreagálta a szervezet a szőkítést.

(És még nem is bőrös felületre került az anyag hanem hajra.)

Ezzel senkinek nem akarom elvenni a kedvét, csak gondoltam felhívom a figyelmet, mielőtt becsúszik valami kellemetlen baleset.

2011. jún. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!