Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Otthoni gyantázáshoz kaphatnék...

Otthoni gyantázáshoz kaphatnék tippeket?

Figyelt kérdés

Csomó kérdésem lenne.

Tartósabb a gyanta, mint az epilálás?

Próbáltam az epilátort, de nem szedte ki tökéletesen, pedig egy órát tökörésztem vele. És 3 nap múlva kinőtt az is amit elvileg kiszedtem, szal szerintem csak lecsipkedte, nem húzta ki a szálakat.

Milyet vegyek, hideggyanta, meleggyanta?

Melyiket egyszerűbb használni. Illetve olyat vegyek, ami tégelyes és úgy kell felkenni vagy görgőset vagy esetleg olyat aminél egyben van a gyanta és a lehúzócsík és csak fel kell rakni és lerántani?

Minden területen lehet ugyanazt a gyantát alkalmazni?

Lábat, hónaljat és fazont is szeretnék gyantázni. Lehet ugyanazzal mindet?

A fazongyanta sérülésveszélyes?

Gondolom ugyanúgy ki kell feszíteni a bőrt a gyantázásnál is, mint mikor borotvával szőrtelenítesz, de ott mégiscsak vékonyabb a bőr, szal a letépésnél nem lehet gáz ugye?


Köszönöm, aki válaszol. Esetleg, ha konkrét márkát, vagy terméket is írtok, azért hálás leszek. Eddig még nem gyantáztam soha, most akarok belevágni.


2011. júl. 12. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én személyes tapasztalatom:

epilátor kiszed mindent, de amikor nő vissza a szőr, benő a bőr alá, és begyulladhat, vagy úgy kell kihúzogatnod csomó benőtt szőrt a bőröd felső vékony rétege alól.

Gyanta jobb, mert ez nincs, viszont a rövid szőröket nem szedi ki egyáltalán, szóval elég nehéz otthon tökéletes eredményt elérni, mert ha meg is növeszted hosszúra, akkor is lesznek rövidebb szőrszálak, amik ott maradnak. Meg otthon elég macerás, tiszta ragacs lesz minden, te is, meg a fürdőszoba is, ha nem nagyon óvatosan csinálod.

Egyébként jobb és sokkal olcsóbb is a patronos, amihez van melegítőkészülék.

Remélem kielégítő válasz volt.:D

De ez mindenkinek egyéni sztem, hogy mi válik be jobban.

2011. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ó,már olyan sokaknak írtam a veet zselégyanta által tett pozitív benyomásról(én lábon alkalmazom)....:D

először is: az epilálás nálam kizárt,nagyon érzékeny a bőröm ebből a szempontból...

aztán: a borotva egyáltalán nem tartós...:/

és a veet x) :- nos jó az illata

-nem ragad,könnyen lemosható vízzel

-nagyon szépen leszedte a szőrt(ok,néhány pici folt maradt,de csak a kezdői ügyetlenségem miatt :D)

-és fontos megemlíteni,hogy Bár nem az érzékeny bőrre való kéket vettem meg,hanem a normál bőrre valót,Nem fájt,egyáltalán!!!kicsit sem...:)


egy negatívumot is róla: kevésnek tűnik a gyantacsík( majd ha belejövök pont elég lesz:)

úgyhogy ha a másik lábamat is le akarom szőrteleníteni,akkor meg kell tisztítanom langyos vízben a csíkokat(mert,igen,újra fel lehet használni :D )

remélem segítettem,mert én kezdő gyantázóként meg voltam vele elégedve:)

2011. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja és ezt minden területen lehet alkalmazni,csak kisebbre kell vágni az egyik gyantacsíkot(amúgy van benne 12 db)

előző voltam,25L

2011. júl. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek.
2011. júl. 12. 22:48
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Hasonló tapasztalatom volt az epilátorral. Rettenetesen fájt, ráadásul hamar vissza is nőtt. És hogy a legrosszabbat ne is mondjam, becsípte a bőrömet is.

Hónaljra én is veet-et használok. Remekül bevált, én mindig a kék dobozosat veszem meg. Müllerben olcsóbb szokott lenni, mint máshol.

Az első alkalommal nagyon fájt, de aztán egyre kevésbé. Könnyű használni, és elég sokáig kitart. Akkor a legjobb leszedni, ha már kicsit nőtt, de még nem túl hosszú.

Tipp: Sokkal gyorsabban bemelegszik a csík, ha nem dörzsölöd, hanem pár másodpercre egy lámpa elé tartod. + Utána használj babaolajat a kezelt részen, mert eltünteti a ragacsot és puha lesz a bőr.

Viszont a fazonigazítással én is gondban vagyok. Gyantával valahogy nem jön ki, az epilálás szörnyen fáj. Most megpróbáltam borotvával is, de az összes szőrszálam benőtt és nagyon viszket... Úgyhogy, ha találsz jó megoldást, akkor írd meg légyszi! :)

2011. júl. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából nekem a borotválás bevált. Csak baromi időigényes, és épp ezért macerás. 2-3 naponta muszáj borotválni, mert elkezd nőni és szúr. Amúgy jó mert, tökéletesen le lehet vele szedni, csak sűrűn kell. Epilátort lábon próbáltam, ott nem is az hogy fájdalmas volt, hanem 1 órán keresztül szedtem és még mindig éreztem, hogy itt-ott bizony még szúr. Ki is csattogott a bőröm, ne tudd meg hogy néztem ki, ha szőrös lábbal felveszem a rövidnadrágot kevésbé lett volna feltűnő mint a kiütések. Mire elmúlt (2-3 nap) addigra éreztem hogy nőnek vissza a szőrszálak. Szerintem csak letördelte a szőrszálakat és nem tépte ki őket. Hónaljon egyszer próbáltam ki, csurgott könnyem mire befejeztem és nemhogy kicsattogott utána a bőröm, de még vérzett is a szőrszálak helye. Ebből kiindulva fazont epilátorral meg se próbálnék. Ezért gondoltam gyantázásra. Kipróbálom, aztán majd látom mennyire tartós.
2011. júl. 13. 00:07
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma voltam dm-ben, végül x-epil patronos cukorgyantát vettem. A Veet zselégyantát is néztem, de majdnem 3x annyiba került és annyit próbálkozni sajnáltam volna, majd ha beválik beruházok egy olyanra. Viszont van egy kis gondom. Leírják, hogy melegítsem stb, de fel kell nyitnom a patront előtte vagy magától felnyílik a melegítés során? Arra gondolok, hogy van egy ilyen kis menetes pöcök a gyantapatronon, mint az üdítősüvegek szája, oda kell rácsavarni a görgőt, de ez nem lyukas. Kilyukasszam?
2011. júl. 13. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!