Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Segítség! Boltkóros vagyok!...

Habibi kérdése:

Segítség! Boltkóros vagyok! Hogyan győzzem le a vásárlási mániámat?

Figyelt kérdés

ha meglátok egy szép ruhát, cipőt,táskát,kozmetikai terméket, körömlakkot, ecsetet,kiegésztőt... akkor nem tudok nekik ellenállni és érzem , hogy muszáj megvennem, pedig nincs is rájuk szükségem (pl. tegnap vettem egy rózsaszínű szemhéjpúdert, pedig már van egy ugyanolyanom,vagy egy sminklemosót, pedig ami itthon van majdnem tele, vagy csak azért vettem meg valamit, mert akciós volt, bár tudtam róla a megvétel előtt, hogy soha nem fogom használni/felvenni, vagy miért is vettem egy hónapon belül 5 szempillaspirált azt nem tudom(mind drágább típusú) , vagy miért sorakoznak a fiókomban a szemhéjtusok -4 van belőle, a körömlakkjaim száma a 60-t közelíti, a kiegészítőimről nem is beszélve...) :( otthon mindig összeírok egy listát, hogy mit kell vennem, de az üzletben valahogy mindig kibővül :( és ez nagyon rossz, mert most spórolnom kellene és amúgy sem vagyok annyira anyagilag eleresztve, de nem megy a spórolás , segítsetek!!! mit tegyek? tudom az lenne a logikus, hogy nem megyek üzletbe, de az én esetemben ez nem kivitelezhető. Próbáltam, hogy csak pár eurót vittem magammal, akkor pl. egy levél-borítékot vettem, mert tetszett a színe :P

köszönöm a válaszokat

19/L


2011. júl. 13. 19:03
 1/5 Darcy01 ***** válasza:
100%

Annyi pénzt vigyél magaddal, ami megközelítőleg elég arra, amit vásárolni szeretnél a lista alapján, így nem fogsz tudni sokkal többet elkölteni, mint amennyit rászántál.

Ha megtetszik valami, akkor ne vedd meg rögtön (pl. tetesd csak félre a boltban), aludj rá egyet, gondold át jól, hogy valóban szükséged van-e rá. Lehet, hogy csak az újdonság varázsa miatt tetszett meg az adott dolog, és másnap már nem is tűnik olyan jó vételnek.


Azt írtad, hogy spórolni szeretnél: legyen mindig a szemed előtt a cél, hogy mire gyűjtesz! Ez hátha segít abban, hogy kevesebbet költs.


Megunt, nem használt cuccaidat add el a tesz-veszen vagy a vaterán.


Nekem is nagyon sok cuccom van, és sajnos felesleges is akad közöttük. Én is próbálom visszafogni magam vásárlás terén, mindent kétszer meggondolok, hogy kell-e nekem vagy sem.

2011. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék ha lenne annyi pénzem h megtudjam venni amit szeretnék. de van nálam pénz én is szeretem megvenni a dolgokat :) De ha nincs nálam pénz akkor nincs ezzel gondom, vigyél kevesebbet mndig magaddal :)

ha ellennél eresztve pénz terén akor azt mondaám h add olyannak akinek esetleg szüksége van rá :)

2011. júl. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyi pénzem sincs,hogy mindenből egyet vegyek :D

Ha nem tartasz magadnál pénzt nem fogod megvenni...

2011. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindig gondold át mire van akkor éppen szükséged,mennyit tudsz rászánni és csak annyi pénzt vigyél magaddal.Gondolj arra,hogy spórolnod kell,jó lesz majd másra is az a pénz.

Facebook-on tudsz csinálni egy profilt,mondjuk Eladós Lány,és felpakolni a képeidet azokról a ruhákról,sminkekről kiegészítőkről amik nem kellenek,és felvenni ilyen vásárlós-eladós lányokat.

2011. júl. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat volt már úgy, hogy inkább kimentem a boltból és a pénzt , amit elköltöttem volna, odaadtam egy szegény néninek, aki olyan meglepetten nézett rám, hogy annyit adok neki, míg a dobozkájában csak 1-2 centesek voltak, de nála jobb helye volt és megmentett a felesleges vásárlástól, de sajnos már nem látom őt, és az üzletek közelében nem találni más rászorulókat. a felesleges és kinőtt ruháimat az árvaházaknak/rászorulóknak szoktam adni a családommal együtt, de ez nem ment meg a felesleges vásárlástól :( viszont jó ötlet, hogy nem viszek magammal pénzt :) köszi
2011. júl. 13. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!