Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Használtatok már Amway dezodor...

Használtatok már Amway dezodort? Bevált?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 18:10
 1/8 anonim válasza:

Én korábban használtam (kb egy évtiezede). Akkor bevált, azonban most is vettem egy Amway stift desodort, és egyáltalán nem használ. Azt látom, hogy az összetevői közt ráadásul alumínium is van, amiről már nem egyszer azt olvastam, hogy nem egészséges. Szóval most megint nem veszek egy darabig.

Vettem már Clinique golyós illat nélküli desodort is, ami kifejezetten kellemetlen illatú és állagú volt, alig vártam, hogy elfogyjon, mivel ugyancsak nem olcsó kategória.

Most arra készülök, hogy kipróbálok egy Nivea desodort. Az legalább olcsóbb.

2011. aug. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Egyébként az Amway termékekről az a véleményem, hogy nem váltották be a korábbi ígéreteiket, miszerint a tisztítószereik egy részét Magyarországon állítják elő. Ezt egy olyan hölgytől kérdeztem meg, aki Amway termékeket forgalmaz.

Így, amikor Amway terméket veszünk az amerikai ipart támogatjuk. Én pedig a magyar ipart szeretném támogatni.

2011. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tisztítószert nem, mást viszont gyártanak Magyarországon (Espring).


Egyébként a Henkel, Unilever, Procter & Gamble sem magyar cégek. Ha tőlük vásárolsz, ugyanúgy külföldi cégeket támogatsz. Márpedig tisztítószerekből ezek uralják a piacot. Ezzel szemben, ha Amway termékeket vásárolsz, akkor:


- támogatod a magyar vállalkozásokat. Utgyanis mindazok, akik a kisker árrést, marketing köültséget megkeresik egy Magyarországon eladott Amway termék után, döntő részben magyar vállalkozók.


- támogatod a magyar államkincstárat. Ugyanis az Amway cég Magyarországi forgalma után az Amway Hungária Marketing Kft. Magyarországon fizeti az ÁFÁ-t, és a többi adót, járulékot.


- támogatod a magyar környezetvédelmet. Ezek a termékek igazoltan nem szennyezik a környezetet.


Magyarország nagyon jól jár azzal, ha bármely polgára úgy dönt, hogy Amway terméket vásárol mindenféle szemét helyett.

2011. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Válaszolok az eredeti kédésre is: igen, bevált. A Stiftet használom, mert az a leghatékonyabb.
2011. szept. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ma 12:40-nek:

A legjobb, ha úgy támogatod a magyarokat, hogy magyar terméket vásárolsz. Nehogy megmagyarázza bárki is, hogy jobb mindenkinek, ha amerikai gyártmányú termékeket vesz. Ezzel az amerikai munkahelyek megmaradását támogatod leginkább. Természetesen az amerikai álláspont az, amit leírtál. Úgy próbálják a saját érdekeiket szolgálni, hogy bemagyarázzák annak, akinek lehet, hogy számára ez a lehető legjobb megoldás. Ez a marketing, ebben profik.

Én amikor csak tehetem, igyekszem magyar cégek által előállított terméket venni, mert a mi érdekeinket viszont ez szolgálja a legjobban. És ezzel nem vagyok egyedül Magyarországon.

2011. szept. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 19:12. Mindenki azt vesz, amit akar. Ettől működik a gazdaság a kapitalizmusban. Még a magyar is. Te is azt veszel, amit akarsz. Semmi közöm hozzá, magánügyed. Ha fontos neked, hogy ezzel nem vagy egyedül, az is a magánügyed.


Ha viszont, vitatkozni próbálsz, legalább egyetlenegy érvet hozz föl. Az, hogy TÉNYEK felsorolására kijelented, hogy "amerikai álláspont", az nem érv, hanem az érvek primitív megkerülése. Mitől amerikai az álláspont? Miért baj, ha amerikai? Tőlem akár Zulu álláspont is lehetne. Úgy van, vagy nincs úgy? Cáfold, ha nem értesz vele egyet!


Az általam leírtak közül melyikkel nem értesz egyet?

Azzal nem értesz egyet, hogy az Amway Hungária marketuing kft Magyarországn adózik?

Azzal nem értesz egyet, hogy az Amway termékforgalmazók döntő többségükben magyar vállalkozók, és az egyéb marketingköltségek nagy részét a magyar felsővonaluk keresi meg?

Azzal nem értesz egyet, hogy nem csak az ipar, hanem a gazdaság egyéb szegmensei is fontosak Magyarországon?

Azzal nem értesz egyet, hogy a többszörös ENSZ-nagydíjas Amway termékek környezetbarátok, esetleg azzal, hogy Magyarország számára is fontos a környezetvédelem?


Ahhoz, hogy ne vegyél Amway terméket, nem kell elméleteket gyártanod. Bemész a magyarnak hitt InterSparba, megveszed a magyarnak hitt Domesztoszod, a magyarnak hitt Signal fogkrémet, a magyarnak hitt Persil mosóporod, a magyarnak hitt L'Oreal arckrémet és hozzá a magyarnak hitt TV-ben látott magyarnak hitt reklámot, mert az is benne van az árban, "oszt' jó napot". Semmi baj ezzel, ezt teszik a tömegek. Nem vagy egyedül Magyarországon, és ez fontos neked. (Az Amway termékek vásárlásával sem lennél egyedül, de ez most mellékes).


Ha viszont elméleteket akarsz terjeszteni arról, hogy úgy helyes. Ha elméleteket akarsz gyártani arról, hogy az Amway termékek vásárlásával árt az ember Magyarországnak, akkor elvárható, hogy érvre érvvel válaszolj.

2011. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én azzal értek egyet, hogy itthon előállított termékeket vegyünk, ha módunk van rá, mert azzal támogatom igazán a magyar gazdaság fellendülését. Magyar munkahelyeket teremtek a magyarok részére a termelésben, ha ezt teszem. A magyar munkanélküliség felszámolását támogatom ezzel.


Ha külföldről behozott termékeket veszek, akkor külföldi munkaerőt támogatok és a külföldi termelést erősítem ezáltal. És egyidejűleg a magyar munkanélküliséget növelem.


Tévednék a fentiekben?

2011. okt. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

10:12 Nem tévedsz, hanem csúsztatsz. Rosszabb.


Ha kimész a piacra, és az őstermelői soron veszel fél kilő lilahagymát, akkor magyar terméket vásároltál magyar gazdától, és határozottan jó helyre megy a pénzed ebből a szempontból is, és a megvásárolt áru is jobb (vagy nem sokkal rosszabb), mint amit máshol vennél (zöldséges, hipermarkat stb).


A dezodorokkal ez nincs így. Ott az, hogy magyar-e a gyártó csak egy szempont a sok közül. A disztribúció és a marketing egy termék árának általában sokkal nagyobb részét teszi ki, mint a gyártás, és ott is ugyanúgy kérdés, hogy magyar tulajdonos keresi-e a pénzt, magyar alkalmazottakat alakalmaz-e, meg még számos apróság, ami ugyanúgy fontos szempont a magyar gazdaságnak, és amiről többet is lehetne beszélni, mint ami egy GYK hozzászólásba normálisan elfér. Lényeg, hogy az egész pénzmozgásra meglehetősen kicsi a rálátásod. Még az Amway esetében a legjobb. Ott pontosan tudod, hogy a kisker árrést ki keresi. Pontosan tudhatod, hogy a marketing költséget neki és az ő magyar felsővonalának fizetik ki. A házhozszállítással az Amway a GLS futárszolgálatot bízta meg, stb.


Az általad preferált magyar (tényleg az?) dezodornál halvány lila dunsztod sincs, hogy pl. a televíziós reklámidőért kifizetett pénzből mennyi kerül magyar zsebekbe. Lövésed sincs, mekkora a magyar tulajdonhányad abban a cégben, amelyik az óriásplakáthelyeket tulajdonolja, vagy abban, amelyik a te márkád forgalmazójának értékesíti azt.


Amúgy mit használsz? A tömeg ugyanis Fa, Axe, Old Spice, Adidas, Dove, stb. márkákat veszi. Jó esetben Niveát, ami az Amway-eshez hasonlóan állatkisérletmentes, ellentétben az előbb felsoroltakkal. (Csakhogy írjak egy másik szempontot is).

2011. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!