Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kontaktlencse? (kérdés rövid,...

Kontaktlencse? (kérdés rövid, magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék kontaktlencsét, mivel a szemcsi nem áll jól =/ akinek van megtudná mondani milyen időnként cserélni, mi a rossz és a jó benne? 13/L
2011. szept. 25. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem havonta kell cserélni, és napi 10-12órát lehet bent, de nálam néha megesik, hogy bent van több, mint 24 órát. vagyis mikor bulizni megyek..az a rossz benne, hogy mikor már kezd letelni az egy hónap, kezdi szúrni a szemem..meg azt nem szerettem az elején, hogy elég nehezen tudtam berakni, szóval reggel elment vele 20 perc..de csak rá kell jönni a technikájára..most már csak egy perc míg berakom a kettőt :D az a gáz még, hogy nem lehet műkörmöm, mert akkora körmökkel elég veszélyes a kivétele a lencséknek..talán több rosszat nem is tudok róla mondani :D a jó meg az benne, hogy akinek nem áll jól a szemüveg, az szemüveg nélkül is láthat(:
2011. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem a szemem kezd szúrni, hanem a lencse szúrja a szemem xd bocsi :D
2011. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudtommal 14 év felett lehet hordani...

Amúgy attól függ milyet szeretnél, van napi lencse, ezeket sportoláshoz ajánlják, vagy ha csak alkalmakkor hordod őket, vannak 2 hetes és havi lencsék is(ezek az állandók). Ha ezt kibontod végig is kell hordani.

Ami problémás lehet, hogy nagyon kell ügyelni a higiéniára, a lencse megfelelő tisztítására (ennyi előnye van a napinak, azt nem kell tisztítgatni, csak kidobod mikor kiveszed), mert begyulladhat tőle a szemed, egy ismerősöm nem foglalkozott vele elegt, el is tiltották egy ideig a lencse viselésétől.

Előnye pedig, hogy sokkal jobban lehet vele látni, sportoláshoz sokkal kényelmesebb.

2011. szept. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat =) majd gondolkozok rajta =) am egyik bnőmnek is van kontaktlencséje aki 13/L, úygh biztos lehet =)
2011. szept. 25. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:
én 2 hete kaptam lencsét,én is 13 éves vagyok,havi lencsém van,nekem szarul állt a szemüveg,de sztem nagyon jó dolog és nem is macerás ha odafigyelsz a tisztaságra
2011. szept. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat =)
2011. szept. 26. 18:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Én kb. fél éve hordok lencsét, 15 vagyok, és azért hezdtem, mert nagyon kényelmetlen volt a szemüveg. Nyomta az orrom, fájt benne a fejem, és még álmosított is. Na akkor jött az ötlet a kontaktlencsével, és áldom az eszem, hogy belementem, mert sokkal-sokkal jobb. Kényelmesebb, minden irányba látsz vele. Meg én reggelente azért szeretem, mert úgy ahogy ilyen nedves, meg hideg felébredek tőle. :)

Ilyen fiatalon nem szokták a havit ajánlani, mert ugye azt hordod a legtovább, ott kellene a legjobban vigyázni a higiéniára, én mondjuk havival kezdtem, de most már átálltam a kéthetesre. Persze a napi lenne a legjobb ilyen téren, de az meg már úgy elég drága. Mondjuk az ilyesmik nem feltétlenül kapcsolódnak most a kérdésedhez. :)

A negatívumokról meg amiket már írtak. Ahhoz nem tudok mást hozzáfűzni.

Hát szerintem próbáld ki, és aztán majd meglátod, hogy neked jobban beválik-e mint a szemüveg, vagy nem. :)

2011. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm =D kipróbálom feltétlen =)
2011. szept. 28. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!