Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit kell tenni a mosóvízbe...

Mit kell tenni a mosóvízbe hogy ne engedjen az anyag a színéből?

Figyelt kérdés

Vettem egy fekete nadrágot, de a mosóvizem telesen fekete lett. Nem szeretném, ha a további mosások alkalmával tovább engedné a színét. Úgy emléxem, hogy talán az ecet segít, de nem vagyok benne biztos(még sose próbáltam)!

Valaki ki tudna segíteni???

Köszönöm

(ha lehet azt is, hogy ha az ecettel lehet, azt hogyan, meddig, mennyit kell, és utána hogy távolítsam el a szagot! Köszi)


2011. okt. 14. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy kötött piros pulcsim és kipróbáltam az ecetet és bevált, de csak egy alkalommal kellett ecetes vízben mosni.
2011. okt. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És hogyan? Mennyi ecetet töltsek a meleg??? vízbe,meddig kell benne tartani, és utána újra kimosom, vagy hogy?
2011. okt. 14. 20:27
 3/9 anonim ***** válasza:
tényleg első erre én is kivi vagyok :D
2011. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nos, az első válaszoló további segítsége híján jelentem, melegebb vízbe rendesen löttyintettem 15%-os ecetet (sztem vagy 2 dl-t), és jól belenyomkodtam rendesen mindenhol a nacimat. Most így hagyom.

Szerintem ha kihül a vize, átmosom mosóporral.

2011. okt. 14. 21:14
 5/9 A kérdező kommentje:
Átmostam(vagyis beáztattam),hogy kijöjjön az ecet szag, de megint eresztett valamennyit a színe, de mostmár csak közép szürkés volt a víz. Kicentriztem, meg is száradt, nem érzek ecet szagot.
2011. okt. 15. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:

az jó :D


lehet hogy ha egy picit több ecetet raknál bele,már egyáltalán nem lenne színes a víz :)

2011. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehet, de látod: a segítségem abbamaradt egy válasz után, úgyhogy ennyit mertem "felügyelet nélkül" belelöttyinteni!:) De már ez a szürkés víz is haladás volt, lehet hogy azért melegebb vízbe kell és több ecettel.

Azért köszi az érdeklődésed!:)

(azt hittem már magamba irogatok itt...:D)

2011. okt. 15. 14:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem néztem vissza a kérdésedre, akkor már nem ereszt? Most nem tudok semmit se mondani, mert anyu tudja mennyi kell, meg hogyan, és most nincs itthon:S
2011. okt. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Helló!:D Azért ha szépen megkérlek ha hazajön megkérdeznéd Tőle?? Aztán bepötyögnéd? Biztos valamit másképp kell, mint ahogy csináltam mert szürkés volt másodjára is a vizem!

Csakhogy legközelebbre tudjam/juk! Köszi

2011. okt. 15. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!