Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha már felvesznek valahova...

Ha már felvesznek valahova modellkedni, akkor az már ingyen van?

Figyelt kérdés
elmegyek csináltatni portfoliót,azt beküldöm egy modellügynökséghez,felvesznek, vagy hogy van az :P és utánna kell oda járnom nem? az ingyen van? nem értek ehhez annyira .köszi
2009. máj. 4. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a modell szakmában ez nem így megy. Nem elég, hogy csinos, vékony, szép arcú vagy. Először is csináltatnod kell egy porfoliot ami nem egy olcsó mulatság. (Ha profival csináltatod, akkor kb. 50 ezer vagy afölött), továbbá modelltanfolyamot kell végezned, mert anélkül nem vállalhatsz nagyon munkát és nem is szívesen adnak munkát. (ez kb 80 ezer Ft plusszt jelent.)

Sajnos minden profi ügynökségnél így megy. Ahol meg nem, az vagy átverés, vagy nem profi...

Ja és ezt mindet személyes tapasztalat alapján mondom...

Sok sikert!


L/20

2009. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok: Bocsi azt kihagytam, hogy tanfolyamot addig ügynökségen belül nem végezhetsz, amíg egy castingon át nem estél a rostán és szerződést nem kötnek veled. (ez nagyjából annyit tesz, hogy egy évre felvesznek az adatbázisukba mint regisztrált modellt, de munkát attól még nem biztos hogy adnak.)
2009. máj. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

:S uh ..hát akkor elég munka és nemkevés időbe telik :S

végülis nekem az elég,ha eljárhatok vaalhová fényképezkedni..persze ez csak így magában drága :S

2009. máj. 4. 18:04
 4/14 A kérdező kommentje:
és hol lehet modelltanfolyamot végezni?illetve hogyan működik? ott kell maradni,vagy írnak elő például egy listát,hogy mit ehetek?
2009. máj. 4. 20:02
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem muszáj a modelltanfolyam. Akinek benn van a vérében a színpad, annek nem kell, és ŐK az igazi modellek.

Tehát hajrá, spórolj!

2009. máj. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

protfoliót most megyek valamikor csináltatni

80 euróért és igen szép képek

beküldöm őket ügynökséghez és utánna már ha felvesznek akkor ingyen? :]

2009. máj. 4. 20:28
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
fogalmam sincs. én nyáron akarom elkezdeni ezt az egészet.
2009. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
már kinéztem rengeted ilyen úgymond modellkereső oldalat interneten,majd érdeklődünk.Portfolió már lassan kész lesz,utánna beküldjük és megy magától ;]
2009. máj. 5. 15:52
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Ha modell vagy, akkor kapsz fizetést, de a fotóst is ki kell fizetni, szerintem neked kell állnod a filmeket, egy sima fotós is elkér a portfóliókért pár ezret, tiz ezret, bár én még hivatásosan nem űztem, mert van rendes munkám, és sajna messze vagyok a fővárostól, itt nincs sok lehetőség és visszautasítottam az ajánlatokat.
2009. máj. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Végülis olyan ez, mint egy állás interjú, jónéven veszik, ha van gyakorlatod, végzettséged a szakmában, a többi csak genetikai adottság. Én imádok énekelni pl, rengeteg lehetőségem volt, meg ajánlatok, nagyon jól tudok is énekelni, de nem tudnám elviselni a színpadi életet, az utazgatást, a stresszt, a sztárságot, meg hogy lemondjak a családomról. Rengeteg kiadással jár egy zenekar is. És akkor még nem beszéltünk a szállásról, az uzsonnáról. Bocsi, csak képletesen mondtam példa értékűen. Ha sikeres leszel külföldön is, ami hosszú út és elég erős idegzet kell hozzá, mert nem olyan ez., mint a mesékben, hogy csak mutogatom magam, meg engem imádnak és rengeteg pénzt kapok. Vigyázz nehogy átverés legyen, sokszor csak utólag derül ki, és szeretik kihasználni meg lehúzni ezeket a lányokat. Ez egész embert kíván, és aki szeretne párkapcsit meg gyerekeket, az ne legyen karrierista, főleg ne modell!!! Nehéz egyeztetni a kettőt, ezért házasodnak meg vállnak minden hónapba a sztárok, ráadásul a sajtó is kavarja a kakit.

Nehéz jónak lenni és különlegesnek, túl sok modell van már a világon, és nem a szép arcot keresik, hanem inkább a karaltereset, a topmodellekről meg nem is beszélve, soványak és a legtöbb nagyon csúnya, esetleg még a címlapon néz ki valahogy. Valamilyen szinten csak lejáratják magukat, és szerintem nem csoda, hogy a fele mért drogos vagy alkesz, mert idegileg nem bírják. Meg sajnos sokan elítélik a modelleket és hajlamosak beskatulyázni őket.

2009. máj. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!