Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az Árpádsávos zászló mit...

Dávidmester13 kérdése:

Az Árpádsávos zászló mit jelent, mit szimbolizál?

Figyelt kérdés

Sok tüntetésen látta már , de mit jelent ? mit szimbolizál? milyen eszméket hirdet? valaki el tudná valaki mondani a saját szavaival?

erről van szó : [link]


2011. dec. 11. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
ordas fasiszta náczi rasszista jobbikos kirekesztő dolgokat szimbolizálja. aki mást mond az náczi maga is!
2011. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%
Azt jelenti hogy a viselője egy idióta.
2011. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tibor019 válasza:
69%

Már az Árpád-házi királyok korában is használták ezt a jelképet a XIII. század vége felé. Nem tudom mit jelentenek a piros sávok. Azonban a négy fehér sáv a történelmi Magyarország négy nagy folyóját szimbolizálja (Duna, Tisza, Dráva, Száva).

Tehát nincs benne semmi radikális vagy rasszista! Csak az ostoba volt nyilasok és ma a Jobbik használja ki és mocskolja be eme nemzeti jelképünket!!!

2012. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Tibor válasza abszolút kielégítő!

Az előző válaszolók azonban valószínűleg vagy kisebbségi tagok, vagy nem voltak ott töri órán épp ekkortájt...

Én is egy ilyen zászlót viselek magamon, és fogok is életem végéig.

Szerintem ízléses és azt jelképezi amire büszke vagyok: a magyarságomra.

Mostanság pár idióta szerveződés marhaságra használja fel, és elferdíti a zászló jelentését.

Itt vagyok potenciális példa arra, hogy nem kell jobbikosnak lenni ahhoz, hogy valaki büszke legyen az Árpád sávos zászlóra.

Aki pedig egyenlőként kezeli a zászlót a fasiszta, nyilas mozgalommal az már bocs. de nagy marha. Olvassatok előbb utána, azután hőzöngjetek.

2012. júl. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!