Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hidrogén peroxid + szódabikarb...

Hidrogén peroxid + szódabikarbóna fogfehérítésre? Mennyire hatásos és káros?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt olvasni is rossz volt! :S Nem tudom honnan jött ez az ötlet, de nehogy hidrogén peroxidot tegyél a szádba, mert még a végén lenyeled...
2012. jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért nem hypot akkor már?

Tréfát félretéve, meg ne próbáld!!!!

2012. jan. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Interneten egy cikkben olvastam,hogy szódabikarbónát kell hidrogén peroxiddal összekeverni és azt felvinni a fogakra. Eszembe sincs kipróbálni,még a hajamra se kennék ilyet,nem hogy a fogaimra...De hogy lehet ilyet egy cikkben leírni?:O Nagyon meglepődtem,de akkor ezek szerint nem csak én akadtam ki ezen...
2012. jan. 10. 17:55
 4/8 anonim válasza:
sok fogfehérítő eljárásban hidrogén-peroxidot használnak, kioldja a fogakból a szennyeződést, vagy valami ilyesmi :)
2012. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én használtam hidrogén peroxidot,de csak 4%-osat kevertem ki.Kb.egy hónapig használtam,volt látható változás,de a fogorvosom azt mondta,inkább fejezzem be,mert később káros lesz.
2012. febr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
erdekes.. en ma vettem 3%os hidrogen peroxidot (nem fogfeherites miatt),es az van rairva az uvegre,h oblogeteshez. gondolom nem azert irtak ra,mert kimarja a szad..
2012. ápr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mit össze sípoltok itt. Nevetséges vagy inkább szánalmas.


A H2O2 nem bántja a fogat, sem a csontot. Nap mint nap használják a preparátorok, (és nem a 3%-osat) ha olyan durva lenne, ahogyan azt ti itt sipákoljátok már régen nem használná sehol senki sem.

És nem fogjátok kitalálni, de a fogfehérítéskor is azt tartalmazza az a cucc, amit a fogadra tesznek.

(tudod a fogorvosnál kifeszítik/széthúzzák a szádat, esetleg egy műanyag sínbe tolják a krémet, amit aztán feltolnak a fogaidra és megvilágítanak UV fénnyel) Amerikában már régebben használják a fogászatban is erre a célra.


Számtalan tisztítószerben is ez van. pl.: Vanish

(érezni is rajta, de amúgy ha elolvasod rá is van írva)

A gyógyászatban is használják, például sebfertőtlenítésre. Nekem is ezt adott a nővér a kórházban. (na ez nem kellemes, de legépel minden bacit)

Elszíneződött tárgyak világosítására is alkalmazzák.


Magát a szódabikarbónát nagy-, üknagyanyátok(mivel az ezen az oldalon megfordulók többségének inkább ük) is használta már fogmosásra.

A citromlé sokkal inkább és sokkal jobban károsítja a fogaidat, mint a hidrogén. (pedig a citromlevet is ajánlják fogfehérítésre)


Évek óta dolgozom hidrogénnel, de 35%-osnál nincs jobb. (ez természetesen nem a szádba való!)

2012. nov. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 limbic válasza:
Mindenkinek: a patikai hidrogén peroxid,3%-os.nos,az othoni felhasználás 1,5%-kos higítást igényel. Mivel oxigént termel a felhasználás során,a rákos daganatot is meg gyógyítja ha 1,5%-kosan isszuk meg. Ez negyed pohár víz-és 1-evőkanál hidrogén peroxid. Csak és kizárólag éh-gyomorra. 15perc és utána ehetsz ihatsz. Nos-a rákos sejt csak ott lép fel ahol nincs oxigén. A hidrogén peroxid oxigént termel. Ezért a rák elpusztul. Nézzetek utána!!.
2016. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!