Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Műköröm készítésénél hogyan...

Műköröm készítésénél hogyan viselitek az UV-lámpát?

Figyelt kérdés

Kérdésem azokhoz szól, akiknek van/volt műkörmük. Nekem elég érzékenyek az ujjaim, fél éve van műkörmöm. Az első körmösöm apró UV-lámpával dolgozott, ott amint éreztem, hogy jön a fájdalom, kiszedtem a kezem, megfújtam, vissza, és még egyszer. Majd körmöst váltottam, neki is ugyanilyen lámpája volt, de most beszerzett egy újat. Egy nagy, modern gépet. Borzasztóan fáj, a régi sem volt semmi, de itt semmi fokozatosság, ahogy berakom a kezem szinte rögtön belémmar az a szúró, mérhetetlen fájdalom. Nem vagyok nyafogós, de nekem se piercing, se tetoválás, se semmi nem fájt még ennyire életemben azt hiszem.

Ti mennyire vagytok érzékenyek az UV lámpára? Mekkora UV lámpával csinálják a körmeiteket? És hogyan viselitek el a fájdalmat? Valami tipp?

Köszi.


2009. máj. 28. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem is tudtam, hogy ez ekkora nagy trauma. miért nem térsz át a porcelános műkörömre? egyébként azt hiszem hogy minél vastagabban van fönt a zselé, annál jobban fáj. lehet hogy alsó rétegnek kéne valamit föltenni a körmödre, hogy e fájjon az UV lámpázás. de szerintem próbáld ki a porcelánt, az sokkal jobb amúgy is, és lámpázni sem kell
2009. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tökéletesen elégedett vagyok a zselés körmömmel, nagyon jól viseli a dolgokat, pedig nem kímélem. És a körmösöm csak zseléssel dolgozik sajnos.

A porcelán körömnél ez hogy zajlik?

2009. máj. 28. 13:02
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Még ilyet! Nekem is zselés van, de még sosem éreztem semmilyen fájdalmat az UV lámpától. Nem is értem, mitől lehetne??
2009. máj. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem is volt hogy fájt picit de az pár másodperc volt.
2009. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan, hogy égő fájdalmat éreztem uv lámpázás közben, de az akkor volt, mikor a saját körmöm már nagyon elvolt vékonyodva a zselé alatt...


A porcelánt pedig két mószerrel lehet elkészíteni.Az egyiket uv-ra kötő liquid-el készítik, a másikat pedig levegőn kötő liquid-el...

Szóval porcelánnál is van, hogy uv-val köttetik!

2009. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a lámpával van a baj :) Hanem a zselével. Ahogy beteszed a lámpa alá, a zselé kezd felforrósodni, és azért érzed, hogy süt. Nekem is szokott fájni. Kicsit segít, ha már eleve úgy teszed be a kezedet, hogy nagyon- nagyon erősen odaszorítod az asztalhoz (vagyis a lámpa aljához). Vagy úgy tedd be, hogy már egyből mozgasd az ujjaidat.

Ez a két tippem van, persze én így is érzem, hogy fáj, de nem kibírhatatlan. Egyébként valamiért a bal középső ujjamon fáj mindig a legjobban :) Pedig nem szoktam emelgetni, amiért a fájdalom valami égi bosszú lenne :)

2009. máj. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Fura, nem tudom miért viselem én ennyire rosszul. Nekem borzasztóan fáj a lámpázás. De ez az uv lámpa nélküli poreclán köröm felkeltette az érdeklődésemet. Van valamilyen hátránya? Tovább tart, míg elkészül? Mit lehet még tudni róla?:)
2009. máj. 28. 21:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A levegőn kötő porcelános köröm készítése annyiban tér el az uv-s porcelántól, hogy gyorsabban köt mint az uv-s porcelán és nem kell hozzá uv lámpa, ezért kevesen alkalmazzák, mert gyorsaban kell dolgozni vele és aki nem annyira tapasztalt vagy gyakorlott, az nem tudja olyan szépen formázni mint az uv-s porcit. Éppen ezért, inkább díszítésekhez alkalmazzák...

Mindkettő végeredménye ugyan az! Ha jól tudom nem térnek el egymástól...

A zselés körömtől annyiban tér el a porcelán hogy merevebb anyag, valamint por állagú, amit liquiddel hígítanak.

2009. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is mindig szenvedek a melegtől.Én úgy szoktam,h nem rakom be egyből tövig a kezem a lámpába,hanem csak addig,h a fény elérje és amikor már lement az első "hőhullám"akkor teszem be teljesen.Csak figyelni kell,h teljesen egyenes legyen az ujj,mert lefolyhat.De létezik egyébként "hideg zselé"ami nem annyira melegszik fel. Az én körmösöm mondjuk panaszkodott rá,h volt akinek elvált a körmétől,de nekem szerencsére nem,így mindig kikunyizom tőle,h azzal csinálja.:-)

2009. máj. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

azért dolgozik mindenki zselével, mert a 6 hetes műkörmös tanfolyamon nem taníthák meg hogy kell a porcelánt használni.

én mindenképpen ajánlani tudom egyébként a porcelánt, nem tart tovább a megcsinálása mint a zselésnek, és sokkal tartósabb, és általában természetesebbenek is néz ki.

attól is fájhat még egyébként a UV-lámpázás hogy az igazi körmöd, tönkrement, sz*rrá van reszelve stb.

2009. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!