Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kötni, vagy horgolni nehezebb...

Kötni, vagy horgolni nehezebb megtanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kinek melyik volt a nehezebb, illetve ha melyiknél nehezebb mintákat is készíteni?

Szerintetek, ha kötni nem nagyon tudtam eddig megtanulni, akkor a horgolás sem fog menni?:/

Előre is köszi a válaszokat!


2012. febr. 17. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
csak nemrég kezdtem el foglalkozni ilyesmivel, egyik sem nehéz, de én horgolni jobban szeretek és szerintem egyszerübben megy :)
2012. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem kötni nehezebb.
2012. febr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok, hogy horgolni tudok, pillanatok alatt megtanultam, a kötést legalább 3x próbáltam, de egyszerűen nem megy. Nem az én műfajom, vagy csak nincs türelmem hozzá. Az sem lehet gond, hogy mondjuk a bal kezem bénább és ahhoz 2 kéz kell, mert mindegyiket szinte egyformán használom, jobbal és ballal is tudok írni, rajzolni, stb. Gőzöm sincs miért nem veszi be az agyam. XD Pedig tudok a csipkeveréstől elkezdve a hímzésen át a csomózott karkötőkig mindent. :D

A horgolás alapja igazán egyszerű, nyugodtan vágj bele!

2012. febr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ezek szerint horgolni valamivel könnyebb lehet...megkérdezhetem, hogy a horolásnál is lehet olyan mintákat csinálni, mint a kötésnél?(mármint csak ilyen lyukacsos mintákat lehet vele készíteni: [link] ,vagy lehet ilyen "egybe" mintát is, amin nem lehet átlátni. Remélem ez így érthető :D

2012. febr. 18. 08:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, lehet simát is. :D Annak is van több fajtája, a sima egyhurkos vagy pálcikás, stb.

Ilyen a pálcikás például:

[link]

[link]

2012. febr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is a horgolás "könnyebb", de nem sokkal haladósabb, ha tömör anyagot akarsz készíteni, arra a kötés sokkal jobban illik. A horgolásban pont az a szép, hogy csipkét horgolni sokkal egyszerűbb, mint a csipkekötés.

Természetesen lehet tömör anyagot készíteni, hiszen valamin meg kell tanulni az alapokat, de te is rá fogsz jönni, hogy ez sem egy gyors munka.

Az, hogy eddig nem tudtál kötni, nem jelent semmit. Persze ha a fonal tartásával voltak alapvető problémáid, akkor itt is lesznek nehézségeid, de ez egykezes, valamivel könnyebb megtanulni a pálcákat, és szerintem a neten jobb oktatóanyagok vannak belőle, mint a kötésből. (Magyarul, leírás+kép. A YT-n angolul kiváló anyagok vannak kötésből is.)

2012. febr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!