Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Csak nekem tűnik úgy, hogy az...

Csak nekem tűnik úgy, hogy az emberek kezdenek kicsit túlzásba esni?

Figyelt kérdés

Sok lány tesz fel magáról ide fényképet, hogy véleményt kérjen az alakjáról. Azt vettem észre, hogy még a vékonyabb lányokra is legalább a válaszolók fele azt írja, hogy kövér, meg disznó, meg azonnal fogyjon le.

Csak szerintem túlzás ez egy kicsit? Attól, hogy valaki nem csontsovány, még nem kövér azonnal. Pár kiló plusztól nem lesz az ember rögtön dagadt, főleg egy lány nem. Ezek az emberek szerintem nem láttak még igazán túlsúlyos nőt.

Ezek után pedig csodálkozunk, hogy a lányok/nők nagyrésze nem elégedett a kinézetével. Még a legvékonyabb ismerőseim is folyton arra panaszkodnak, hogy el vannak hízva, miközben már a bordáik is kilátszanak, és persze koplalnak hogy ne "hízzanak tovább."

Mit gondoltok erről? Csak nekem szúrja a szememet ez a dolog?


2012. ápr. 4. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ez a helyzet manapság, mindenki a külsővel foglalkozik.Én azt mondanám: verseny van.Főleg a nők között.

Mindenhol azt nyomják az ember fejébe, hogy úgy kell kinéznie, mint a címlapokon szereplő (köztudottan photoshoppal megszerkesztett) "nők". Talán emiatt van az, hogy szinte mindenki arra törekszik, hogy minél vékonyabb legyen, hogy minél "megfelelőbb" legyen az alakja, hogy ő lehessen a legjobb mindenki közül, hogy rá figyeljenek a férfiak, hogy az emberek azt mondják: "igen, ő csinos". És csinosnak a mai világban nagyrészt a vékony alkat számít.Milyen sokszor láttam már, hogy az utcán egy-egy túlsúlyos lány elhúzódva, egyedül áll, míg a vékony, karcsú lányok társaságban, és ők vannak a középpontban.Szerintem már minden a külsőn múlik.

És teljesen igazad van, egy teljesen jó alakú lányra(aki nem 40 kg) is mondják azt, hogy fogyj le!Pár napja én is láttam itt egy képet, a lánynak igen jó alakja van, karcsú derék, széles csípő, csinos fenék, erre a hozzászólók 80%-a elkezdte leszólni, hogy van miből fogyni...holott a lánynak nagyon szép alakja volt!

Ez ilyenkor vagy irígység, vagy az, amiről Te is beszélsz:mindenki "kövér", aki nem 40 kg...Ilyenek az emberek, szeretnek mindenkit megszólni, még akkor is, ha nincs miért.

És van aki megy a többség után, és minden csak akörül forog, hogy ki hány kg, és van aki nem foglalkozik mások véleményével, mert tisztában van saját magával, és nem fog csak azért lefogyni, mert mások azt mondják.

2012. ápr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Akik beírkálnak olyan dolgokat egy csont bőr csajnak h dagadt(egyébként nekem is feltűnt,nem csak neked) az szerintem vagy egy gci,és direkt szart akar a másiknak,vagy irigy vagy idióta.


A lányoknak akik ide töltenek fel képeket két része van..aki csak dicséreteket akar hallani és tudja magáról h jóbőr vagy a társadalmilag belénk erőltetett ideálnak megfelelni akaró lányok,akik önbizalomhiányosak.Egészséges önbizalom esetén nem kérdezné meg valószínűleg


Akik csak dicsértetni akarják magukat,jól tudják,hogy nincs baj az alkukkal,így nem hat rájuk a negatív,míg az önbizalomhiányosok csak lejjebb csúsznak..

2012. ápr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

A címlapon nem csont és bőr nőket mutogatnak.És valóban a külső nagyon fontos.Két igen nagy értéka szépség és a fiatalság.


[link]


[link]


Az ilyen alak pont ideális.A csontok nem látszanak de mégis szép vékony.


Akiknek kilátszanak a bordái azok csúnyák lesznek.Ugyanolyan csúnyák mint a kövérek.

2012. ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hát öcsém... ide jössz ezzel a gebével?

nem csont és bőr, ennek ilyen az alkata, keskeny, vékonyka

na de akinek széles a csípője? minden fiatal srác az ilyen kis vékonykákat isteníti, és ez is leviszi a lányok önbizalmát. Mert lehet, egy szélesebb lányon annyi felesleg sincs, vagy alig van, ez nem csont és bőr, de a te fajtádnak ez kell

azért ez is egy romboló dolog, nem gondolod?

2012. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Direkt egy fiatal és egy idősebb nőt linkeltem.Mind a kettőnek jó alakja van.Vagy legyen VÉKONY vagy sportosan vékony , nem csont és bőr , nem dagadt és nem molett.És nem tizenéves vagyok.
2012. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az alsó nő nem keskeny.
2012. ápr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

Az előző vagyok...

Szerintem mind agymosottak... a média befolyásolja az ízlésüket, minél vékonyabb, annál jobb. Persze a gebe már neeem, erre itt van ez a Megan Fox, ilyeneket istenítenek. Lehet, hogy (épphogy... ) nem látszanak ki a csontjai, de mivel ilyen az alkata, és a legtöbb lány szélesebb, ha ők ilyen vékonyak akarnak lenni... na az önpusztító tud lenni. Tudom, voltam már anorexiás, minden sz*r bajom volt már. Én is ilyen akartam lenni, ehelyett úgy lefogytam, hogy sem mellem, sem fenekem nem volt, csak a csontjaim látszottak ki. Az ilyen nő pedig még mindig keskenyebb volt nálam... úgyhogy tovább akartam fogyni. 12-13-14 éves koromban ez ment, folyton visszaestem. Nem tudják mit művelnek a szánalmasságukkal. Annyira utálom, hogy állandóan ez a kis vékony alkat van kikiáltva ideálisnak... NINCS IDEÁLIS, mindenkinek magához mérten van ideális. Mert mindenki más alkattal születik, és nagyon sokan hízékonyak...

Amúgy nekem is a legvékonyabb osztálytársaim is... a múltkor azt mondta vékonyabb vagyok nála, ezt nem bírtam ki röhögés nélkül... Ő nagyon vékony, én pedig széles csípőjű vagyok, de NEM DAGADT. Engem is dagadtoztak már le... nem vagyok gebe, de ilyen az alkatom és kész. De én mindent megteszek, hogy formában tartsam... magam miatt. A mellem koromhoz képest nagy, van derekam, a hasam szinte lapos, van fenekem, combom, mégsem vagyok tehén...

A lényeg az, hogy nagyon szúrja a szememet ez a dolog.

15/L

2012. ápr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az alsó nő nem, de én az elsőn háborodtam fel.
2012. ápr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket!

Én is úgy vagyok vele, hogy szerintem minden alakban meg lehet találni a szépséget, és nem kell feltétlenül olyannak lenni, mint egy címlaplány. Egy teltebb nő is lehet nagyon csinos, van, akinek épp ő tetszik.

Nem vagyunk egyformák, mi sem, nők, és szerintem a férfiak sem. Biztos vagyok benne, hogy van olyan pasi, akinek a vékony lányok tetszenek és van akinek a teltek.

Csak azt nem értem, attól hogy valaki más, mint a média által nyomatott szépségideál, teszem azt, körte alkatú, vagy husisabb kicsit, stb; azt miért kell rögtön leszólni?

Ha valaki egészségtelenül el van hízva, annak persze tudnia kell róla, hisz magát veszélyezteti vele. De aki nincs ilyen veszélyben, azt nem értem, miért kell bántani.

2012. ápr. 4. 12:08
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem (és még valószínűleg sok férfinak) az ehhez hasonló jelenti a jó alakú nőt: [link]


Úgyhogy egyetek jó étvággyal, csajszik... :) (de mozogjatok is)

2012. ápr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!