Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szolárium állás? Aki szolárium...

Szolárium állás? Aki szoláriumban dolgozik vagy dolgozott, leginkább azok válaszát várom Többi lent!

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, pályakezdő, és az lenne a kérdésem hogy :

-8 általánossal felvesznek szoláriumba dolgozni? recepciósnak vagy másnak?

- És a recepciósnak mi a feladata?

- Meg mindenféle negatív- pozitív tapasztalatokat szeretnék kérni!

köszönöm:)



2012. máj. 2. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
én is szívesen dolgoznék,csak az a baj csak nemdohányzókat vesznek fel:) Ha az vagy akkor felvesznek ilyen végzettséggel,lényeg ápolt legyél és csinos!
2012. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Szerencsére nem dohányzom és ápolt vagyok...:D

Várok még válaszokat..!:)

2012. máj. 2. 17:24
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Én a múlt nyaramat szoliban dolgoztam végig. Igaz azért kerültem be "protekciósan" diákmunkára, mert miénk a szoli... :) 12 órás munkaidő, amelyben végig mosolyogni kell, még akkor is, ha mondjuk pont mindenkit a hátad közepére kívánnál. Nagyon fontos, hogy tolerálni kell a leggusztustalanabb természetű vendéget is, aki mindenbe beleköt, amibe csak tud. Vele is a legudvariasabbnak kell lenni. Mindenki után bőszen takarítani a gépeket, lelkiismeretesen, hisz te sem szeretnéd, ha nem takarítanák ki előtted rendesen. Igaz vannak paranoiások, akiknek hiába a szeme láttára takarítjuk őket, ők mégegyszer áttörlik maguknak. Végülis jogos, magában bízik leginkább az ember. Ezért tartunk minden gép mellett külön tisztitószert is. A mi feladatunk az is, hogy mindenkinek megfelelő szoláriumhoz használatos kozmetikumokat ajánljunk. Ismerni kell az árult krémeinket és ez alapján kell a legjobbat megtalálnunk a vendég számára. Emellett minden gépet ismerni kell teljesen, az összes gombot el kell magyarázni az újonnan érkező vendégeknek, hogy mit, hogy kell beállítani. A mi feladatunk a klímák üzemeltetése, a vendégek egyéni kérésére kell őket ki-be kapcsolni. Napközbeni rendszeres szellőztetés és többszöri felseprés, felmosás az egész üzlethelyiségben, beleértve a gépek körüli szőnyeg nélküli területeket. Ismerni kell a gépekben használt szoláriumcsöveket, hogy melyik milyen bőrtípusra való, mennyire erős, ránézésre meg kell állapítani a vendégről, hogy melyik cső való az ő bőréhez, hiszen egy hófehér embert nem küldhetsz be 10 percre a turbó gépbe. Szóval mindent és mindent tudni kell. Ha elmegy az áram, udvariasan tájékoztatni a vendégeket, és elhárítani a problémát, stb., szóval a bonyolultabb helyzetekben is gyorsan kell cselekedni. Elég megterhelő tud néha lenni, de egyébként nagyon szerethető munka, én imádtam, és alig várom, hogy érettségi után visszaállhassak dolgozni.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Van ennek is, mint minden más munkának pozitív és negatív oldala, de szerintem ha szeretsz emberek közt lenni többnyire, akkor mindenképp próbáld ki.

2012. máj. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Szóval akkor nem mindig én állítom be a szoli gépeket? Meg ott egyszerre többen dolgozunk, vagy egyedül lennék? Gondolom ott majd elmagyarázzák, hogy mit hogyan kell, ugye?:)

2012. máj. 3. 20:57
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi üzletünkben 5 gép van, és egyedül dolgozunk egész nap, nincs váltás, nincs segítség. Persze, kötelességük mindent elmagyarázni részletesen, hisz enélkül nem várhatnák el, hogy maradéktalanul elvégezd a munkád. Nem feltétlen ti állítjátok be a gépeket, hisz a modern gépekben klíma is van, valamint arcbarnító és vízpermet. Ezeket a vendég egyéni igényei szerint állíthatja be. Például: befekszik a vendég és még hűvös a plexi, ezért leveszi a klímát, azonban ahogy egyre melegebb lesz odabent elkezdi felfele venni szép fokozatosan, hogy a végére se legyen nagyon melege. Ugyanígy az arcbarnító, ez mindenkinek egyéni, kinek mennyire érzékeny az arcbőre, mehet-e maximális fokozaton, vagy a minimumra kell állítani. Ezeket a funkciókat és a beállítási lehetőségeket azonban a te feladatod elmagyarázni a vendégeknek.
2012. máj. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sziasztok! Ma kb mennyit lehet keresni egy szolariumban?
2021. nov. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!