Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tetováltatnék és két szó közt...

Tetováltatnék és két szó közt gondolkodom. Vélemények?

Figyelt kérdés

Boka fölé menne, egy szolidabb tetoválás, a két szó amivel manapság álmodom, a 'Faith' és az 'Equality' .

Mindkettő nagyon fontos számomra.

A Faith Becsületet, Hitet, Bizalmat, Hűséget jelent - ránéznék a tetoválásra és biztos vagyok benne erős adna.

Az Equality egyenlőséget, egyformaságot jelent.

Azt az elvemet képviselném vele, hogy minden ember egyforma. Senki nem több a másiknál, senkit nem emel fel, vagy húz le az anyagi hogyléte, a származása, a tehetsége, az adottságai.

Melyiket tudjátok jobban elképzelni egy bokán? :)

18L


2012. máj. 14. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem az Equality jobban tetszik, már csak azért is mert "Faith"-es tetoválást sok emberen látok. Maga a szó is jobban néz ki. Azt hogy melyik vagy jobban "te", azt csak te tudhatod.
2012. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Equality!!! A Faith furcsán mutatna szerintem
2012. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt el tudom képzelni, habár az egyenlőségről szóló hablatyok nem hatnak meg, ezért az elsőre szavaznék. (tudod, tényleg mindenki egyenlő, de azért van, aki egyenlőbb.)

Másfelől pedig te fogod viselni, neked kell eldöntened, hogy melyik a fontosabb. Merőben más jelentésű szavak ezek. Annak idején én is készítettem egy tetoválást, amiről azt gondoltam,hogy ha ránézek, majd erőt ad. Azóta persze nevetek az egészen, hülyeség. Egy firka nem ad erőt.

2012. máj. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha az Equality-t látnám egy csajon biztos azt hinném van 1 kis feminista beütése, sokan félreérthetik, ráadásul nem csak ezekben az értelemben él, amit leírtál. Azért annyira mégsem minden ember egyforma, mindenkinek van 1 saját lelkülete, stílusa, lelki világa, nézete. Szerintem pont ez a szép, hogy nincs 2 egyforma ember a világon ilyen szempontból.

Én a Faith-re szavaznék.


F20

2012. máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az Equality felirattal megbélyegeznéd magad. Ennyi erővevl alátetoválhatnád a születési éved, vallásod, az utolsó tejfogad kihullását, satöbbi. Így is elég sokat önkifejezünk, márkákat jelenítünk meg magunkon, reklámozunk a testünkkel, a hajunk viselésével, sminkünk elkészítésével mind-mind kifejezzük magunkat. Te pedig még magadra is akarod írni, hogy mi az általános világnézeted?

Nem mondom, hogy baj, valószínűleg azok, akik látják:

a) nem tudják elolvasni

b) nem akarják elolvasni

c) nem értik a szó jelentését


Te döntöd el, nekünk tényleg mindegy.

2012. máj. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Miért ne akarnám kifejezni magam? Azt, hogy ki vagyok és mit vallok a magaménak? Miért ne tudja más is? Hisz ettől vagyunk különlegesek, hogy máshogy gondolkodunk!


ma 16:48

Szerintem, a szó semmiképp nem erre vonatkozik. (hogy az emberek 'tucatok' ) Hanem, hogy egy helyről jöttünk és tegyünk bármit, higgyünk bármiben is, tudjuk, egyikünk élete sem ér többet a másikénál.

Én ezzel az ideológiával hordanám. :)


Köszönöm a véleményeket!

2012. máj. 14. 17:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Mint írtam, nekem nem fáj, nyugodtan kifejezheted magad ezzel, ha mással nem tudod. Nem vagyok a tetoválás ellen, nekem is van három, igaz nem feliratok, hanem minták. Én csupán nem értem azt, hogy ha azt akarod, hogy más is megtudja, milyen vagy, miért nem mondod inkább el neki?! Van erre egy mondás is, szó szerint nem tudom idézni, de a lényege annyi, hogy a sokak által ismert valaki, senki.


Az előző kommentemmel sem akartalak megbántani, csak eltérő véleményünk van, én nem gondolom, hogy velem egyenlő lenne a gyerekgyilkos, a pedofil, az olajmágnás, a politikusok, az aggastyánok, a gyerekek, a felnőttek, a generációm. Nyilván nem vagyok népszerű a szemléltemmel ebben a neoliberális világban, de továbbra sem gondolom, hogy mindenki egyenlő. A szociálpolitika is azt mondja, hogy egyenlőtlenek az emberek, egyenlő mércével nem lehet mérni, mert az eleve egyenlőtlenséget szül. Szívesen belemennék a témába, de ez a kérdés nem ad rá keretet.

2012. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál!
2012. máj. 14. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!