Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Köldök piercinget szeretnék...

Bia 0412 kérdése:

Köldök piercinget szeretnék csináltatni de több dologra is allergiás vagyok és a családunkban van olyan aki érzékeny a fémre (Többi lent)?

Figyelt kérdés
Rólam még nem derült ki,hogy érzékeny lennék a fémre,sosem volt bajom nyakláncokkal,fülbevalókkal de attól félek,hogy ha a piercingre allergiás lennék akkor begyulladna és vehetém ki két hét utánvagy sose lenne olyan szép mint amilyennek kéne lennie..Van olyan anyagú piercing ami nem okoz allergiát? Vagy inkább ne is próbálkozzak mert csak rosszul járok?

2012. máj. 22. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Orvosi fém!Ha ilyen anyagból készült piercinget vásárolsz nem tudsz rosszat tenni magaddal.De azt tudd,hogy az első 1-2 hétben alapból csúnya lesz a piercing körül! Ne ijedj meg!
2012. máj. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen én is az orvosi fémre gondoltam, meg a westendbe mennék és ott olyat is tesznek be, de ez tuti nem okoz allergiát? Persze tudom,hogy az elején csúnya lesz és vigyázni kell rá nagyon,csak az nem hiányozna ha kiderülne,hogy még allergiás is vagyok rá és sokkal többet szenvednék vele
2012. máj. 22. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:
arany
2012. máj. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem okoz allergiát, plusz vannak bioplasztok is, szal ne aggódj:)
2012. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első:

rosszul tudod, mert az orvosi fémre is lehet allergiás az ember, egyedül a titániumra mondják rá azt, hogy nem ismert ellenreakció

2012. máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Az orvosi fém csodálatos, felmagasztalt neve ellenére, mezei rozsdamentes acél. :D A késpenge is nemesacélból készül. Szóval előfordulhat, hogy valakiből allergiás reakciót vált ki. Microdermalnál aszt hiszem talán titániumot használnak, vagy szilikont, és ott aztán tényleg nem lenne tréfa az allergia.
2012. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2012. jún. 10. 13:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Microdermal-t jobb helyeken csak titánt használnak, de a fentebb említett szalonban bátorkodnak orvosi acélt betenni...

Az orvosi fém, úgyis, mint orvosi acél nem "mezei" rozsdamentes acél, csak ennek 16 változata van alkalmazási lehetőségtől függően.

A benne levő nikkel (aminek az ötvözetből történő kiválása minimális, ld. nikkel-direktíva előírása) okozhat allergiás reakciót a nikkelre érzékenyeknél. Viszont a nikkel szükséges része az orvosi rozsdamentes acélötvözetnek a rozsdamentesség és antimágnesesség érdekében.

Rozsdamentes acél is rengeteg van, egyik sem mezei, hanem mind másra való, közülük egy csoport az orvosi felhasználású rozsdamentes acélok csoportja.


És még egy, minden acél nemesacél a szénacélokon túl, tehát amiknek a szénen kívül más, többnyire egyéb fém ötvözői vannak.

Tehát a nemesacél meghatározásnál nem sok semmitmondóbb kategória létezik...

A titán nem allergizál.

2012. aug. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!